YONEX

Yetişkin Tenis Raketi - 300 G - Kırmızı - Yonex Vcore 100

₺8.000
İlk Yorum Yazan Siz Olun
Ref. : 8839696

Bu raket, falsolu vuruş ve denge arayan ileri seviyeli tenis oyuncuları için tasarlandı.Kordajsız satılır.

Yonex VCORE 100 tenis raketi, güç ve falsolu vuruşlar sağlar. Yonex raketlerin imzası niteliğindeki "ISOMETROC" çerçeve şekli, iyi bir denge ve kontrol de sağlar.

Renk: Kırmızı / Koyu mavi / Mavi

GRIP 2
Eve teslimat

Ücretsiz mağazadan teslim al

ürün faydaları

Etki ve kontrol

AERO TRENCH ve LINER TECH teknolojileri, falsolu vuruş özelliği sağlar.

Denge

Vuruş sırasında daha fazla denge için ISOMETRIC şekil.

Güç

2-NAMD FlexForce grafit, güç kazandırır.

teknik bilgiler

Ağırlık (kordajsız raket)

300 gram

Ağırlık: Aslında kütle, gram cinsinden ölçülür. Ağırlık da raketin atalet momentini, kontrol edilebilirliğini, dengesini ve topa enerji iletme kapasitesini (güç) denge ve uzunluk kadar etkileyen bir unsurdur. Raketler ağırlaştıkça daha yüksek enerji iletimi sağlarken kontrol edilebilirlik azalır. Buna karşın raket hafifledikçe kontrol edilebilirlik artarken topa iletilen enerji miktarı azalır.

Denge (kordajsız raket)

32 cm

Denge: Raketin denge noktası alt kısmından yani sapından itibaren santimetre cinsinden ölçülür. Bu değer arttıkça (dengeli kafa alanı) raketin vuruşlara karşı gücü ve dengesi artar, ancak kontrol edilebilirlik düşer. Aksi biçimde bu değer küçüldükçe (dengeli sap) kontrol edilebilirlik artar ancak güç ve denge azalır.

Kafa alanı

645 cm²

Kafa çapı: Raketin kafa alanının cm² cinsinden ölçüsüdür. Raketin tolerans ve gücü üzerinde etkiye sahiptir. Kafa alanı büyüdükçe raketin güç ve toleransı artar, ancak kontrol hissi azalır. Buna karşın kafa alanı küçüldükçe hakimiyet hissi artar, ancak raketin güç ve toleransı azalır.

Sertlik

65 Ra
Ra: Raketin sertlik derecesini, yani vuruşlardaki deformasyon kapasitesini belirtir. Raketin sertliği arttıkça (yani Ra yükseldikçe) vuruşlardaki deformasyon azalır. Ayrıca vuruş anında kaybolan enerji miktarı minimuma iner ve bu enerji kordaj vasıtasıyla topa iletilir. Bir raket ne kadar sertse o kadar güçlüdür de denir.

Atalet momenti (kordajsız raket)

SW = 297
Atalet momenti (İngilizce Swingweight) Her şeyden önce raketin kontrol edilebilirliğini ve enerjiyi topa iletme kapasitesini (güç) belirler. Atalet momenti ne kadar yüksekse raketin gücü o kadar artar, ancak kontrol edilebilirlik azalır. Buna karşın atalet momenti ne kadar düşükse raket o kadar kontrol edilebilirdir, ancak bu durumda raketin gücü azalır. Atalet momentini büyük oranda raketin ağırlığı, uzunluğu ve dengesi belirler.

Kordaj boyutu

16 x 19

Kordaj boyutu: Dikey tel sayısı x yatay tel sayısıdır. Tel sayısı ne kadar çoksa raket o kadar "kapalı" ne kadar azsa o kadar "açıktır." Kordaj düzeni ne kadar sıksa hakimiyet hissi o kadar artar, ancak güç ve falso hissi azalır. Buna karşın kordaj düzeni ne kadar açıksa falso ve güç hissi artar, ancak hakimiyet hissi azalır.

Uzunluk

68,7 cm

Uzunluk: Raketin, sapın alt kısmından kafanın en üstüne kadar santimetre cinsinden ölçülen boyudur. Raket büyüdükçe güç hissi artar, ancak kontrol edilebilirlik azalır. Buna karşın raket boyu kısaldıkça hakimiyet artar, ancak güç hissi azalır.

Kesit

Kesit (mm): 25,3/25,3/22

Isometric

30 yıldan uzun bir süre önce geliştirilen ISOMETRIC tasarım, sweet spot'u %7 artırır. Klasik yuvarlak çerçeveye kıyasla kare şekle sahip ISOMETRICTM raket, dikey ve yatay tellerin kesişimini optimize ederek daha büyük bir sweet spot üretir. ISOMETRIC güçten ödün vermeden daha iyi bir kontrol sağlar. ISOMETRIC, Yonex CO., LTD.'nin ticari bir markasıdır
* Yonex tarafından test edildi

Liner Tech

Yeni tasarlanan grometler, maksimum falso için merkez dışı vuruşlarda daha fazla tel hareketine izin verir.

Aero Trench Technology

Daha yüksek raket kafa hızları ve daha fazla falsolu vuruş potansiyeli elde etmek için yeni Aero Trench, raket çerçevesinin üst kısmındaki grometleri benzersiz bir şekilde gizleyerek sürüklenmeyi azaltır.

Aero Fin Technology

Yeni Aero Fin'ler, raketin kontrol edilebilirliğini artıran, stratejik olarak kesilmiş bölümlere sahip aerodinamik kanatçıklardır.

2-NAMD FlexForce grafit

Çerçevenin üst kısmına eklenen yeni Graphit 2-NAMD Flex Force grafit, raketin maksimum dönüş ve güç potansiyeli için hızlı bir şekilde esnemesine ve geri sekmesine olanak tanır.

Silikon yağı eklenmiş grometler

Gromete eklenen yeni silikon yağı, raketin hızlı bir şekilde esnemesini ve orijinal konumuna dönmesini sağlar.

ürün konsepti ve teknolojisi

SAKLAMA TAVSİYESİ

Ani ısı değişimlerinden uzak tutun.

Onaylayan

Angélique Kerber, Caroline Garcia, Elena Rybakina

müşteri değerlendirmeleri

25 adet üzerinde satın alma talepleriniz için kurumsal satış sayfamızı ziyaret ediniz