WEDZE

Yetişkin Kayak Kaskı - Kırmızı/Siyah - FR 900 Mips

₺2.000
₺2.600 -23%
*06.12.2023 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Ref. : 8660329

Yoğun şekilde kayarken hafif, dayanıklı, hava alan, MIPS teknolojisine sahip bir kask arayanlar için tasarlandı.

MIPS teknolojisine sahip bu kask darbelere karşı etkili bir koruma sağlar. Hibrit yapısı, kaskın üstünde bulunan ABS katmanı ile oldukça dayanıklıdır.

Renk: FOSFORLU KIRMIZI / Karbon gri

S/52-55cm Stokta Mevcut Değil
Eve teslimat

Ücretsiz mağazadan teslim al

ürün faydaları

Havalandırma

Kayak ve yürüme pozisyonu ile sürekli havalandırma sağlar.

Bakım kolaylığı

Kaskın iç köpükleri çıkarılabilir ve makinede 30 °C'de yıkanabilir.

Uyumluluk

Wedze kasklar ve maskeler birlikte kullanıma uygun tasarlandı.

Destek

Baş çevresi için sıkma mekanizması, yükseklik ayarlama. 3D kulak koruyucular.

Hafiflik

M boyda 500 g. ABS/In-mold Hibrit.

Darbelere karşı koruyucu

EN 10772007 B Sınıfı Standardı Daha iyi bir koruma için MIPS Teknolojisi

teknik bilgiler

MIPS Teknolojisi

FR 900 MIPS dönme önleyici sisteme sahiptir. Darbe sırasında darbe kaynaklı enerjinin dönmesini önler ve beyin hasarı risklerini azaltır.
Sürtünme etkisini azaltan katmanı (kaskın beresinin altındadır) belirli şoklar sırasında 10 - 15 mm'lik çok yönlü hareket sağlar, bu sayede başa ve beyne iletilen darbe etkisini azaltır.

RECCO Sistemi

RECCO® sistemi iki bölümden oluşan, dağ yardım ekiplerinin çoğu tarafından kullanılan bir sistemdir. Kurtarma ekipleri tarafından kullanılan RECCO® detektör sinyali direkt olarak alır. RECCO® reflektörü, kaskın içine entegredir. Reflektör bir ses çıkartarak yardım ekiplerinin yardıma ihtiyacı olan kişiyi bulmalarını sağlar. Her kayak antrenmanınızdan önce profesyonel yardım ekiplerine bilgi verin

Hibrit Yapı

ABS/In-Mold
Le Light Shell Yapı kasklarınızın daha hafif olmasını sağlar, In-Mold olarak adlandırılan teknik, doğrudan EPS kabuk üzerine kalıplanmış polikarbonat dış yüzeyi oluşturur.
Kafatası hizasında biraz daha ağır olan ABS katman dal, kaya dallar ve kayalar gibi dış etmenlerle temasta daha dayanıklıdır
Kaskınızı, bu süre dahilinde önemli bir darbe almadığı takdirde, en geç 5 yılda bir değiştirmenizi öneriyoruz.

Havalandırma

FR 900 MIPS kask, çok etkili bir havalandırmaya sahiptir. 2 havalandırma modu için kaskın arkasındaki mekanizmayı kullanabilirsiniz. - Pasif: Dururken kullanılır. Kaskın üstündeki tüm deliklerden ısıyı ve nemi tahliye eder (baca etkisi).
- Aktif: Kayak yaparken kullanılır. Hava, kapağın altından girer, iç kanallardan dolaşır ve arka egzoz ızgarasından çıkar. Bu pozisyonda üstteki delikler kapalıdır.

Turnring Sistemi

Turnring kaskın sağladığı kavrama özelliği için vazgeçilmez bir unsurdur. Bu sistem, kayak eldivenleriyle bile kullanılabilen sıkma mekanizması sayesinde her an kolay ve hassas ayar yapmaya olanak sağlar. Size kullanım rahatlığı ve maksimum güvenlik sunar. Sıkma mekanizmasını sıkmak için sağa, açmak için sola çevirebilirsiniz.

EN 1077 STANDARDI

EN 1077:2007 sınıf B, kayak veya snowboard yaparken kafatasını korumak amacıyla kullanılan kaskların tabi olduğu Avrupa standardıdır.Bu standart, darbeleri emme kapasitesi ve sızıntılara karşı dayanıklılığı üzerine yapılan testlerle belirlenmiştir.

İade koşulları (Özel ürün: kişisel koruma ekipmanı)

Bu ürünün size uygun olduğundan emin olmalısınız.
Bir sorun yaşamanız durumunda koşullarımıza uygun olarak iade edin: kullanım kılavuzu, etiketler ve eğer varsa orijinal ambalajı; yeniden değerlendirilebilir. Ürünlerimiz: Gezegenimize saygılıdır.

ürün konsepti ve teknolojisi

Ürün Bileşimi

Kovan/kabuk 50% Akrilonitril Bütadien Stiren, 50% Polikarbonat Astar 100% Polistiren Köpük 100% Poliüretan

SAKLAMA TAVSİYESİ

Kaskı nemli bir yerde, bir ısı veya UV kaynağının yakınında saklamayın. Kaskı kuruttuktan sonra, tercihen bez bir torbaya koyup kaldırın.

Kullanıcı Talimatları

Darbe almış kasklar değiştirilmelidir.

TESTLER

Tüm Wed'ze ürünleri, tasarım amaçlarına uygun şekilde karda, soğukta ve kayak antrenmanı yaparken karşılaşabileceğiniz tüm gerçek kullanım koşulları altında test edilmiştir. Tasarım ekipleri, ürün müdürleri, mühendisler ve tasarımcılar, ürünün sahada gösterdiği özelliklerin tasarım amacına mükemmel şekilde uyum gösterdiğini onaylamıştır.

Onaylayan

Tüm kasklarımız bağımsız bir laboratuvar tarafından onaylanmaktadır.

Bakım tavsiyesi

Her kullanımdan sonra kurutun.

müşteri değerlendirmeleri

25 adet üzerinde satın alma talepleriniz için kurumsal satış sayfamızı ziyaret ediniz