WEDZE

Kadın Kayak Montu - Siyah - 500

₺1.800
₺2.600 -30%
*10.02.2024 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Ref. : 8545711

Bu mont soğuk havalarda düzenli olarak kayanlar için tasarlandı. Kuş tüyü dolgusuyla çok sıcak tutar.

Çok sıcak tutmasının yanı sıra kötü hava koşullarına karşı kusursuz koruma için su geçirmez membran ve dikişlere sahiptir.

Renk: Siyah

  • XS undefined
  • S Stokta Mevcut Değil

ürün faydaları

Isı yalıtımı

Hibrit dolgu, -6°C konfor sıcaklığı için gövdede kuş tüyü

Su geçirmezlik

10.000 mm Schmerber membran.Su geçirmez dikişler.

Nefes alabilirlik

Nefes alan kumaş ve sırtta hava almasını sağlayan şerit.

Su tutmaz

Su tutmazlık işlemi uygulanmış dış kumaşı suyu emmez.

Ayarlanabilir yapı

Ayarlanabilir kapüşon ve manşetler.

Cep

5 adet cep: 2 adet el cebi, 1 skipass cebi, 1 iç cep ve 1 fileli maske cebi.

Rahatlık

Sıcak tutan ve yumuşak yakası destek ve rahatlık sağlar.

Kullanım kolaylığı

Otomatik kar koruması ile ayarlama korkusuna son.

ürün fotoğrafları

Kadın Kayak Montu - Siyah - 500
Kadın Kayak Montu - Siyah - 500
Kadın Kayak Montu - Siyah - 500

teknik bilgiler

Dolguda bulunan hangi bileşenler sıcak tutmayı sağlar?

Montunuzun dolgusuna ek olarak su geçirmez fermuarları, kar koruması, yakası, kapüşon ve manşet ayarlamaları kullanıcıyı soğuğa karşı korur ve daha sıcak hissetmesini sağlar.

Membran nedir ve ne işe yarar?

Membran kaplama, montun dış kumaşının iç tarafına ince bir tabaka halinde uygulanan bir işlemdir. Hidrofil yapısıyla dışarıdan gelen suyun içeri girmemesini ve vücut tarafından üretilen terin dışarı atılmasını sağlar. Sıcak ve kuru kalmak için, membran vazgeçilmezdir.

Montumun su geçirmezliği nasıl ölçülür?

Su sütununun mm cinsinden ifade edilen bir kumaşın su basıncına dayanıklılığı ölçülür (ISO 811 standardını temel alan test). Basınç artıkça ürünün su geçirmezlik özelliği de artar. 8000 mm su geçirmezlik seviyesine sahip kumaş 8000 mm su basıncına karşı dayanıklı demektir.

Montumda kötü hava koşullarına karşı hangi unsurlar koruma sağlar?

500 mont, kötü hava koşullarına karşı (yağmur, kar, rüzgar vb.) su geçişini kesen ve rüzgarın daha az hissedilmesini sağlayan bir bileşen ve titiz bir birleştirme işleminden geçerek üretildi. Su geçirmezlik özelliğinin onaylanması için bu mont kayak antrenmanları sırasında karşılaşabileceğiniz koşulları yansıtan özel bir duşun altında test edildi. Bu ürünün su sızdırmazlık özelliği farklı hava koşullarında günler süren antrenman testlerine tabi tutularak onaylandı.

Montumun su tutmazlık özelliği nedir?

Bir kumaşın su tutmazlık özelliği, suyun emilmeden kıyafet yüzeyinde akma kapasitesidir. Bu kayak montu, kötü hava koşullarına karşı koruma sağlamak amacıyla su tutmaz bileşenlerden üretilmiştir. Su tutmazlık özelliği, kumaşın dış yüzeyine uygulanan bir işlemle elde edilir. Ancak bu özellikler kullanıma bağlı olarak kaybolabilir.

Montun su tutmazlık özelliği nasıl yenilenir?

Su tutmazlığın yenilenebilir olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca mağazamızda satılan su geçirmezlik spreyini de kullanabilirsiniz: Ürünü homojen bir şekilde tüm kıyafete püskürtün ve sonrasında 10 - 12 saat boyunca kurumaya bırakın.

"Nefes alan" mont nedir?

Ürün kullanıcıyı kuru tutabilmesi için antrenman sırasında vücut tarafından üretilen teri dışarı atar. Kumaşın nefes alan özellikte olup olmadığını öğrenmek için RET adı verilen buharlaşma direnci, ISO 11092 standardına uygun testlerle ölçülür. RET oranı düştükçe, kumaşın nefes alabilirlik oranı artar. 500 montun RET oranı 11'dir. Wedze'nin kullandığı tüm bu teknik çözümler (fermuar, havalandırma, file) kıyafetin içindeki yoğunlaşmayı azaltır ve nefes alabilirliği artırır.

500 montun kesimi nedir?

Slim kesim. Bu montta bulunan ve yan taraflara doğru açılan, kaymaz yapıdaki kumaşlar göğüs yapınıza uyum sağlar. Bu montun geniş hacmi içine teknik özellikli bir birinci ya da ikinci katman giyebilmenizi sağlar.

Kayak pistlerinde üşümemek için ne yapmalıyız?

Sıcak ve kuru kalmak için, 3 teknik katman giyinme kuralını uygulamanızı öneriyoruz: - Kuru kalmak için 1. katman, yani 2. cilt. - Isıyı korumak için 2. yani ısı yalıtımı yapan katman. - Sağanak yağmurlardan koruması için koruyucu katman rolünde 3. katman.

Düşme anında karın içeri girmesi nasıl önlenir?

Bu montun otomatik kar koruması ve ayarlanabilir manşetleri antrenman sırasında özellikle de düşme anında karın ve soğuk havanın montun içine girmesini önler.

Montumu nasıl yıkayacağım?

* Şişme montun tüm fermuarlarını kapatın
* Ters çevirin
* Yumuşatıcı kullanmadan, az miktar deterjanla 30° kısa programda makinede yıkayın. ÖNEMLİ: Hafif sıkma programına ayarlayın (dakikada 800 devirden az): yüksek hızlı sıkma nedeniyle kuş tüyleri topak topak olabilir
* Yıkama esnasında çamaşır makinesine tercihen beyaz renkli olan temiz iki tenis topu koyun. 
* Bir önceki yıkamadan kalan deterjanı tamamen gidermek amacıyla iki veya üç kez durulayın.

Montumu nasıl kurutacağım?

Kurutma makinesinde (şiddetle önerilir)
* Hafif veya hassas program * Ürünün tamamen kuruması için birkaç kez uzun programdan geçirin. 
* 2 program arasında yıkama sırasında meydana gelen tüy topaklanmalarının önüne geçmek için monta hafifçe vurun.
Kurutma makineniz yoksa bu süreç daha uzun sürecektir. (Kuruma düz ve kuru bir yerde 1 - 2 hafta kadar sürecektir). Tüy topaklanmalarının önüne geçmek için en az 4 - 5 defa monta hafifçe vurun.

Kullanılan tüyler nasıl elde edilir?

Takip edilebilirlik sistemimiz sayesinde, bileşenler konusundaki taahhüdümüze uygun olarak kuş tüylerinin menşeini garanti edebiliyoruz. Tedarikçilerimiz, yalnızca eti için yetiştirilen ve kesildikten sonra tüyleri yolunan ördeklerin tüylerini kullandıklarını taahhüt eder.

Tamir edilebilir ürün

Bu ürün onarılabilirGaranti süresi boyunca ürününüzü ücretsiz olarak tamir ediyoruz. Yırtıklar, dikişler, fermuarlar... Tamir hizmetini Decathlon mağazanızdan alabilirsiniz.
Ürününüz üretim hatası kaynaklı tamir edilemeyecek durumdaysa ürün değişimi yapabilir ya da paranızı iade edebiliriz.

Doğru bedeni seçmeniz için

Mankenin boyu 175 m'dir ve L beden giymektedir. Ölçüleri:
Bel çevresi: 67 cm
Basen çevresi: 99 cm
Bel çevresi: 90 cm 

ürün konsepti ve teknolojisi

Ürün Bileşimi

Ana kumaş 100% Polyester Ana astar 100% Polyester Dolgu 50% Gri Ördek Tüyü, 50% Gri Ördek Aşağı Membran 100% Poliüretan

SAKLAMA TAVSİYESİ

Asılı bir şekilde saklamaya özen gösterin ve su geçirmezliğine zarar verecek katlama şekillerinden kaçının. Kuru ve hava alan bir yere kaldırmadan önce ürünün tamamen kuruduğundan emin olun.

TESTLER

Tüm Wedze ürünleri Mont-Blanc vadisinde tasarlanmış ve üretilmiştir. Daha sonra, sizin bizzat karşılaşabileceğiniz gerçek kullanım koşullarında (kar, soğuk, tipi vb.) test edilmiştir. Tasarım ekipleri, ürünün sahada gösterdiği özelliklerin tasarım amacına mükemmel şekilde uyum gösterdiğini onaylamıştır.

Bakım tavsiyesi

Çamaşır makinesi - En fazla 30°'de - Hassas yıkama

Beyazlatıcı kullanmayınız

Tamburlu kurutma - Düşük Sıcaklıkta

Ütülemeyiniz

Kuru temizleme yapmayınız

müşteri değerlendirmeleri

25 adet üzerinde satın alma talepleriniz için kurumsal satış sayfamızı ziyaret ediniz

daha fazla bilgi

KADIN KAYAK MONTU - SİYAH - 500 WEDZE

Ürün nasil bi̇r tasarima sahi̇p?

Mühendisin açıklaması

Élodie

Wedze ürün mühendi̇si̇

Bu çok şık bir görünüme sahip montu kayak yaparken olabildiğince rahat hissetmeniz ve sıcak ve kuru kalmanız için geliştirdik.

Elyaf ile ördek gıdık tüyü dolguyu bir arada kullanarak "body-mapping" tasarımıyla çok sıcak tutan hibrit bir kayak montu geliştirmeyi hedefledik. Üstün kaliteye sahip bir bileşen olarak ördek gıdık tüyü kullanmayı tercih ettik. Yüksek performans sunan bu bileşen, ısı yalıtımı sağlamasının yanı sıra sentetik elyafa kıyasla çok daha hafiftir.

Ürünün fikir olarak doğuşundan onay testlerine kadar, tasarım, kullanılan bileşen ve kalıbı dahil olmak üzere tüm detayları üzerinde tek tek çalıştık. Yoğun bir ekip çalışmasının ürünü olan bu mont bizim için büyük bir gurur kaynağı!

500 Kayak montu:
hedefi̇mi̇z maksi̇mum rahatlik

KADIN KAYAK MONTU - SİYAH - 500 WEDZE

Tasarim eki̇bi̇ni̇n fi̇ki̇rleri̇ni̇ ve eki̇ptekleri̇n rolleri̇ni̇ keşfedi̇n