QUECHUA

Erkek Su Geçirmez Bağcıklı Outdoor Kar Botu - Taba Rengi / Deri - SH900

₺3.550
Ref. : 8640885

Bu kar botu, - 32°C'ye kadar hafiflik ve ideal termal rahatlık sunması için tasarlandı. Soğuk havalarda maceraya atılın!

Çok sıcak tutan, EVA deri su geçirmez gövdesiyle hafif olan bu botlar gövdedeki komple bağcığının yanı sıra çıkarılabilir iç ayakkabısıyla rahatlık ve kavrama sağlar. Snowcontact tabanı karlı zeminde kaymazlık sağlar.

Renk: Okre sarısı

  • 40 undefined
  • 41 undefined
  • 42 undefined
  • 43 undefined
  • 44 undefined

ürün faydaları

Sıcak tutma

Hareketsiz halde ölçülen konfor sıcaklığı: -23°C hareketli halde: -33°C 

Su geçirmezlik

Su geçirmez EVA yapı, derin karlı zeminlerde su tutmaz gövde, su sızdırmaz dikişler

Kavrama

SNOWCONTACT teknolojisinden gelen kaymazlık: tabana özel bileşenler, çıkıntılar

Yol tutuş

5,5 mm yüksekliğindeki kramponları ve boşlukları ile karda kaymazlık sağlar.

Açma / kapama kolaylığı

Hızlı giymek için gövde boyunca bağcık Çıkarılabilir keçe iç ayakkabı

Darbe emme

EVA ara taban, çıkarılabilir EVA iç taban

ürün fotoğrafları

Erkek Su Geçirmez Bağcıklı Outdoor Kar Botu - Taba Rengi / Deri - SH900
Erkek Su Geçirmez Bağcıklı Outdoor Kar Botu - Taba Rengi / Deri - SH900
Erkek Su Geçirmez Bağcıklı Outdoor Kar Botu - Taba Rengi / Deri - SH900
Erkek Su Geçirmez Bağcıklı Outdoor Kar Botu - Taba Rengi / Deri - SH900
Erkek Su Geçirmez Bağcıklı Outdoor Kar Botu - Taba Rengi / Deri - SH900

teknik bilgiler

Kış aylarında yaptığım doğa yürüyüşlerinde botumun beni sıcak tutacağından nasıl emin olacağım?

Sizi soğuğa karşı etkili bir şekilde koruyabilmek için sıcak tutan ve ısı yalıtımı sunan bir astar kullandık.
Ürünümüz temsili kullanıcılar tarafından hem laboratuvar hem de kullanım testlerine tabi tutulmuştur. Dinlendiğinizde ve yürüdüğünüzde hangi sıcaklıkta size rahatlık sunacağını onayladık, bu sıcaklıklar değişkendir: Hareketsiz halde -23°C, hareket ederken -33°C. Kadın ve erkek fizyolojilerinin farklı dayanıklılık eşiğini göz önünde bulunduruyoruz.

Botlarım beni dış koşullara karşı nasıl koruyacak?

Botlarınız kara karşı ayağınızı etkili bir şekilde korumak için alçak ve su geçirmez bir taban kullanılarak üretilmiştir. Su tutmaz ve sıcak tutan gövde kumaşı sizi soğuğa ve kar girişine karşı etkili bir şekilde korur.

Yer tutuş ve kaymazlık arasındaki fark nedir?

Botların yer tutuş kalitesi kramponlarının sayısına ve yapısına bağlıdır. Kaymazlığı ise arabanızın lastiklerinde olduğu gibi ürünün tabanında kullanılan bileşenler ve çıkıntılar belirler. Yer tutuş itiş gücünü artırır, tırmanış sırasında botun geriye doğru kaymasını önler ve dengeli olmasını sağlar.
Kaymazlık ise botların düz zeminlerde ya da yağmur, kar, buz gibi zorlu koşullarda kaymasını önlerken tabana daha fazla yer tutuş sunar.

Bu bot bana ne tür bir yer tutuş ve kaymazlık sunar?

SNOWCONTACT tabana sahip bu botlar doğa yürüyüşlerinizde yer tutuş açısından maksimum rahatlık, karlı zeminlerde ise maksimum kaymazlık sunmak için tasarlandı. Karlı zeminlerde yapılan yürüyüşlerde yer tutuş sağlaması amacıyla kramponlar özellikle 3,5 mm yükseklikte olacak şekilde seçilmiştir. Kramponların yüzeyi ve tasarımı, sert kar tabakası ile mükemmel uyum sağlayacak ve kaymamak için fazla suyu tahliye edecek şekilde tasarlanmıştır.

Botlarımın tabanında yer alan SNOWCONTACT teknolojisi hangi avantajlara sahiptir?

SNOWCONTACT tabanlar özel bir bileşen ve benzersiz yer tutuş ve kaymazlık sağlayan bir krampon tasarımı kullanılarak oluşturulmuştur. SNOWCONTACT tabanlı ayakkabılar, klasik ayakkabılara oranla kar üzerinde çok daha etkilidir. Buz üzerinde kullanılması durumunda kramponlarının en büyük avantajı kaymaması ve güvenlik sağlamasıdır.

Botlarım düzenli kullanımda dayanıklı olacak mı?

Mühendislerimiz ürünü kullanırken memnun kalmanızı sağlamak için laboratuvar testleri yapmaktadır. Aşağıdaki unsurları doğrularız: bağcık ve kopçaların dayanıklılığı, birleştirme kalitesi, zehirli madde kullanımı, UV ışınlarına karşı dayanıklılık, taban ve gövde bileşenlerinin yıpranmaya karşı dayanıklılığı ve hızlandırılmış eskitme.

Karlı havadaki doğa yürüyüşleri için ne tür çorap modelleri tercih etmeliyim?

Kış mevsiminde sıkı giyinmek için aşağıdaki hususlara dikkat edin: Sıcaklık: Sıcak tutan çoraplar sayesinde ek sıcaklık sağlama (belirli oranda yün bileşen içerme)
Nefes alabilirlik: Doğa yürüyüşü antrenmanının yoğunluğuna uygun bir çorap seçin ve terin dışarı atılması için özellikle nefes alan modelleri tercih edin.
Konç uzunluğu: Çorap konçunu ayakkabının gövde uzunluğuna uygun olarak seçin ve daha fazla koruma sağlasın istiyorsanız çorabı uzun konçlu seçin.

Botlarımın teknik özelliklerini kaybetmemesini nasıl sağlayacağım?

Su tutmazlık, suyun kumaşın üzerinden emilmeden kayma kapasitesidir. Böylece, deri gövde suyu emmez, nefes alır ve hafif kalır. Deri bileşen su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu işlem ürünün kullanım ömrü boyunca yenilenmelidir. Mağazalarımızda deri bakımı için gereken ürünleri bulabilirsiniz.

Botumun içini nasıl kuruturum?

Kullanılan botun içi nemlenebilir (yoğunlaşma ve terleme)
Bot çok ıslaksa, iç tabanı çıkarmanızı, iç ayakkabıyı çekmenizi ve gövdenin içini gazete toplarıyla doldurmanızı ve düzenli olarak değiştirmenizi öneririz. Kağıt nemi dışarı atacak ve kurumayı hızlandıracaktır. Botları asla bir ısı kaynağına çok yaklaştırmayın, sıcak, kuru ve hava alan bir yerde bırakın.

Çevresel etkiyi azaltma

Quechua olarak oyun alanımızı korumanın öneminin farkındayız bu nedenle ürünlerimizin çevresel etkisini azaltmak için çalışıyoruz.
Bu ürün şu anda ekotasarıma sahip olmasa da her gün hız kesmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz: Ekotasarım, tamir edilebilirlik ve uzun ömürlülük, geliştirme çalışmalarımızın merkezinde yer almaktadır.

Ağırlık

40 : 1.36 kg
41 : 1.42 kg
42 : 1.49 kg
43 : 1.53 kg
44 : 1.59 kg

ürün konsepti ve teknolojisi

Ürün Bileşimi

Dış tabanı 60% Sentetik kauçuk, 40% Etilen Vinil Asetat Üstü 90% Sığır derisi, 10% Poliüretan Astar ve çorabı 72% Polyester, 28% Yün

SAKLAMA TAVSİYESİ

Ürünlerinizi nemden ve ışıktan uzak, hava alan bir yerde saklayın.
Kurutmak için iç ayakkabıyı düzenli olarak çıkarın. İç ayakkabıyı makinede maksimum 30°C'de yıkayabilirsiniz ama kurutma makinesinde kurutmayın.

TESTLER

Lille'de bulunan Decathlon Sportslab laboratuvarımız da Quechua ürünlerimizin inovasyonuna ve geliştirilmesine katkıda bulunur.
4 farklı bölüme ayrılır ve her biri kendi ekipmanları ile teknolojilerine sahiptir: Ayak yapısı (özellikle 3D analizi sayesinde)
Hareket bilimi
Termal rahatlık (dört iklim odası ile)
Davranışsal ve duyusal bilimler
Özellikle dikiş tutma, yapıştırma, toksikoloji, UV'ye ve aşınmaya karşı direnci test ediyoruz.

Onaylayan

Quechua ürünleri, ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için doğa yürüyüşlerinizde karşılaşabileceğiniz koşullarda, dağlarda test edilir.
Ekibimizde yer alan "saha" mühendislerimiz, ürün müdürümüz ve test kullanıcılarından oluşan bir panel bu ürünü gelişim sürecinin başından piyasaya sürülene dek test etmiştir.

Bakım tavsiyesi

Kullanımdan sonra duru suyla durulayın. Kuru ve havadar bir yerde kurutun.

müşteri değerlendirmeleri

25 adet üzerinde satın alma talepleriniz için kurumsal satış sayfamızı ziyaret ediniz

daha fazla bilgi

Yün bileşenli, yalıtımlı, ultra sıcak tutan ve hafif kar botu

ERKEK OUTDOOR KAR BOTU SU GEÇİRMEZ DERİ SH500 U-WARM
ERKEK OUTDOOR KAR BOTU SU GEÇİRMEZ DERİ SH500 U-WARM
ERKEK OUTDOOR KAR BOTU SU GEÇİRMEZ DERİ SH500 U-WARM
erkek su geçirmez hafif kar botu
çocuk kar botu quechua
erkek-su geçirmez-hafif-kar botu
Piyasadaki en hafif kar botu
çocuk-kar botu-decathlon