OLAIAN

Erkek Boardshort - Taba - 900

₺550
₺620 -11%
*19.10.2023 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Ref. : 8664079

Bu deniz şortu, 2 saatten uzun süren, özellikle sıcak sularda yapılan sörf antrenmanlarına uygun olarak tasarlandı.

Dört yönlü esneyebilen kumaşa sahip kısa boardshort, sörf yaparken hareket özgürlüğü sağlayacak. Düz beli tahta üzerindeyken mükemmel kavrama ve rahatlık sunacak. 1 adet fermuarlı yan cebi bulunur.

Renk: KAHVERENGİ / Siyah

  • 40 undefined
  • 42 Stokta Mevcut Değil

ürün faydaları

Dalgalara karşı dayanıklılık

Düz beli sayesinde dalgalarda benzersiz kavrama sağlar.

Tahrişi önleme

Poliüretan iç bandı ve ısıyla yapıştırılmış dikişleri tahriş oluşumunu önler.

Hareket serbestliği

Dört yönlü ultra esnek bileşeni (Nazare) ile muhteşem hareket özgürlüğü.

Çabuk kuruma özelliği

Su tutmazlık işlemi sayesinde suyu dışarı atar ve kurumayı hızlandırır.

ürün fotoğrafları

Erkek Boardshort - Taba - 900
Erkek Boardshort - Taba - 900

vıdeo

ürün konsepti ve teknolojisi

Ürün Bileşimi

Ana kumaş 86% Polyester, 14% Elastan

Kullanıcı Talimatları

Herhangi bir ısı kaynağından uzakta tutun.

TESTLER

Tüm ürünlerimiz gerçek antrenman koşullarında test edilir.

Bakım tavsiyesi

Çamaşır makinesi - En fazla 40°'de - Ütü Gerektirmez

Beyazlatıcı kullanmayınız

Tamburlu kurutma yapmayınız

Ütülemeyiniz

Kuru temizleme yapmayınız

teknik bilgiler

Boardshort nedir?

Boardshort bir şorttur, erkekler için genelde bir mayo yapısına sahiptir, kadınlara uygun modelleri kısa süre önce üretilmeye başlanmıştır. Bu ürünler 50'li yıllarda sörf antrenmanları için tasarlanmıştır.
Son birkaç yıldır boardshort'ların popülerliği artmış ve mayolar yerine tercih edilmeye başlamıştır.
"Boardshort" adı sörf gibi bir board yani tahta kullanılan su sporlarında kullanıldığı için tercih edilmiştir.
Sörf tahtasıyla sürtünmeden kaynaklanan tahrişleri önler.

Boardshort nasıl seçilir?

2 SAATTEN UZUN SÜREN ANTRENMANLAR
2 saat üzeri antrenmanlar yapıyorsanız belinizi iyice saran ancak rahatsızlık hissi yaratmayan bir boardshort kullanmanız gerekir... Düz belli bir model size uygun olacaktır. Hafif esnek yapıya sahip bileşeni bacakların hareketi sırasında rahatlık ve hareket özgürlüğü sağlar.

Boardshort boyu nasıl seçilir?

Doğru bedeni seçebilmeniz için boardshort ürün belgesinde yer alan beden tablosunu incelemenizi öneriyoruz. 900 boardshortun 38, 40, 42, 44, 46, 48 bedenleri mevcuttur. Vücut yapınız seçiminizi etkileyebilir. Size yardımcı olacak birkaç öneri.
Göğüs ve bacak bölgelerinde daha kaslı bir yapınız varsa vücudunuzu ön plana çıkaracak kısa bir mayo seçmenizi öneriyoruz.
Daha ince bir vücudunuz varsa daha uzun bir boardshort seçmenizi öneririz!

Bel şekline göre boardshort seçimi.

ESNEK BEL
Boardshort farklı vücut yapılarına en iyi şekilde uyum sağlar.
YARI ESNEK BEL
Farklı vücut yapılarına uyum sağlar ve benzersiz kavrama sunar
DÜZ BEL
Dalgalara düşme halinde ürünün yerinden kaymasını önler. VÜCUT YAPISINA UYGUN BEL
Her türlü dalgada kaymazlık sağlayan ve her vücut yapısına uyan, mükemmel kavramaya sahip, kemeri bulunan bu ürün inovatif tasarımıyla boardshort ürün gamının en iyisidir.

Dalgalarda kaymama

Sörf sırasında suya dalma ya da sörften düşme nedeniyle yerinden kayan bir boardshortu tekrar gitmek kolay bir iş değildir... Bu nedenle uygun bel yapısının seçimi oldukça önemlidir. Daha yüksek kavrama için düz ya da vücut yapısına uygun bel yapısını tercih edin. BS900 boardshortta bulunan düz sıkma ipi yaptığınız düğümün antrenman boyunca açılmamasını sağlar.

Tahriş oluşumunu önleme

Bu en önemli unsurdur. Boardshortun sürtünmesi ya da dikişlerinin tahrişe neden olması sık karşılaşılan bir durumdur. Tüm boardshort modellerimiz hem yapıları hem de birleştirme yöntemleri sayesinde antrenman sırasında oluşabilecek tahrişleri maksimum seviyede azaltacak şekilde geliştirilmiştir. Ayrıca 900 boardshort tahriş oluşumunu azaltan ısıyla yapıştırılmış dikişlere ve birleştirmeye sahiptir. Yumuşak Nazare bileşeni tahriş oluşumunu azaltır.

Hareket özgürlüğü

Sörf, bodyboard ve bodysörf antrenmanlarında bacaklar çok fazla kullanılır bu nedenle bir mayonun asıl amacı bacak çırpma ya da bükme hareketlerini engellememek olmalıdır.
Çift ya da dört yönde esneyebilen bir bileşen hareket özgürlüğü sağlar.
900 boardshort dört yönlü esneyebilen ultra esnek bileşeni (NAZARE) ile sörf antrenmanlarınız sırasında benzersiz bir hareket özgürlüğü sağlar.

Hızlı kuruma

Boardshort çok ıslak olduğu için kumun ürüne yapıştığını hissetmek oldukça rahatsız edicidir. Bu nedenle suyu daha hızlı bir şekilde dışarı atan esnek bir bileşen tercih ettik. Fluor Free su tutmazlık işlemi sayesinde suyu dışarı atar ve kurumayı hızlandırır.

Uzunluk

Boardshort uzunluğunun seçimi öncelikle sizin isteklerinize bağlıdır. Yine de seçtiğiniz model ne kadar kısa olursa o kadar fazla hareket özgürlüğü sunacağını unutmayın. 19 inç uzunluk 48 cm'e yani 42 bedene denk gelmektedir

Cepler

BS900'de bulunan yan cep sayesinde antrenmanlarınız sırasında vaks kutunuzu, güneş korumanızı ve suda geçireceğiniz uzun saatlerde ihtiyaç duyacağınız önemli eşyalarınızı yanınızda taşıyabilirsiniz. İç kısımda yer alan elastik sayesinde BS900 ile araba anahtarınızı güvenle taşıyabilirsiniz.

Bel

900 boardshort dalga altında suya dalma ya da düşüşler sırasında benzersiz bir kavrama sağlayan düz bir bele sahiptir. Düz beli ayrıca sörf tahtasına yatılarak yapılan kürek çekme hareketlerinde de benzersiz bir rahatlık sağlayacaktır.

Güneş koruması: Boardshortlar için vazgeçilmez ekipmanlar

Havanın sıcak, suyun serin olduğu yaz aylarında sörfçüler ekipmanlarını değiştirmeden daha uzun süre antrenman yapma eğiliminde olurlar. Bu nedenle güneş yanığı riskleri de artar.
Biliyor muydunuz? UV ışınlarının %10 - %15'i su yüzeyinden yansır, %40 - %95'i ise suyun 25cm altına kadar girer. Bu nedenle sıcak sularda yapacağınız antrenmanlarınızda boardshort ile güneş koruması sağlayan (UV korumalı üst) bir ürün kullanmanız gerekmektedir.
Güneş koruması sağlayan ürün gamımızı keşfedin!

OLAIAN markası nedir?

OLAIAN, DECATHLON'UN SÖRF MARKASI
Fransa'nın güneyinde yer alan Hendaye'de bulunan OLAIAN Decathlon'un yeni sörf markasıdır. Denize “ayaklarımızı suya sokabileceğimiz” kadar yakın olan ofislerimizde boardshortlarımızı bir günde tasarlayabilir ve tasarladığımız ürünün rahatlığını, sağlamlığını ve dalgalardaki kavrama seviyesini ölçmek için denizde, gerçek kullanım koşullarında test edebiliriz. İnternet adresimiz https://www.olaian.fr/

JEYKILL ADLI SANATÇIYLA İŞ BİRLİĞİMİZ SONUCUNDA DOĞAN BİR KOLEKSİYON

Ressam ve Bleu Noir dövme salonunun kurucu ortağı Jeykill, OLAIAN için Biarritz'de tasarlanan sörf tahtaları ve mayolardan oluşan koleksiyonunu tanıttı.

Titiz veya spontane modellere sahip olan, okyanustan, gökyüzünden ve insan doğasından ilham alan evreni illüstrasyon ve soyutlama arasında genellikle rüyaya benzeyen bir karmaşa.

müşteri değerlendirmeleri

25 adet üzerinde satın alma talepleriniz için kurumsal satış sayfamızı ziyaret ediniz