SUBEA

Easybreath 500 Yetişkin Su Altı Keşif Maskesi - Gri

₺750
Ref. : 8771627

Easybreath 500 yetişkin maskesinin bu yeni modeli nefes alırken daha fazla rahatlık isteyen kullanıcılar için tasarlandı.

Panoramik görüş açısı ile burundan ve ağızdan nefes alma olanağı sağlayan Easybreath - 500 yetişkin şnorkel maskesi ile su altı dünyasını daha rahat keşfedebilirsiniz.

Renk: Sis rengi / Ay grisi

  • S/M undefined
  • M/L undefined

ürün faydaları

Kullanım kolaylığı

Burun ve/veya ağız yoluyla doğal nefes almayı sağlayan tam yüz maskesi.

Buğu önleme

Özel hava dolaşım sistemi, buğu oluşumunu engeller.

Görüş alanı

Panoramik görüş alanı, 180°'ye kadar etkili.

Su geçirmezlik

Su girişini ve valfin tıkanmasını önleyen "dry-top-release" şnorkel

ürün konsepti ve teknolojisi

Ürün Bileşimi

Dalış lensi 100% Polikarbonat-Akrilonitril Bütadien Stiren Etek 100% Silikon Dalış tüpü 100% Polikarbonat-Akrilonitril Bütadien Stiren Ana kumaş 100% Polyester Kayış 66% Poliamid, 23% Polyester, 11% Elastan Kayak çerçevesi 100% Polipropilen

SAKLAMA TAVSİYESİ

Kuru ve ışık almayan bir yerde saklayın.

Kullanıcı Talimatları

Yoğun yüzme ve dalış da dahil 10 yaşından küçükler kullanamaz.

Bakım tavsiyesi

Kullanımdan sonra duru suyla durulayın. Gözlüklerinizi mikrofiber bez veya temizleme spreyi gibi uygun ürünlerle temizleyin (ORAO aksesuar serisi).. Kuru ve havadar bir yerde kurutun.

Kılavuz

Bu ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için şuna başvurun: bildiri

teknik bilgiler

Her kullanımdan önce özellikle de çocuğunuzun Easybreath maskesini kontrol edin:

- Şnorkeli elinize alın ve soldan sağa doğru hareket ettirin. Bilyenin çevirdiğiniz yönde rahatça hareket etmesi gerekir
- Bağlantı parçasının varlığını, durumunu ve doğru konumda olup olmadığını kontrol edin
- Tüm valflerin mevcut olduğundan, deforme olmadıklarından ve desteklerine sıkıca bastırıldıklarından emin olun.
- Maskenin genel kurulumunu kontrol edin ve gövdenin çerçeve ve cama takılmasında herhangi bir sorun olmadığından emin olun
- Maskeyi asla şnorkel olmadan kullanmayın

Buğu olursa ne yapmalıyım?

Gözlerde buğu olması durumunda önceki 4 ayrıntılı adımı tekrar uygulamanızı, Easybreath maskenizi doğru şekilde yerleştirmenizi ve Easybreath'inizin boyutunun yüzünüze tam uyduğundan emin olmanızı öneririz. Sorun devam ederse maskeyi kullanmayın ve en yakın Decathlon mağazasına danışın.

Şnorkelle dalışta güvenlik

Şnorkelle dalış, tüm aile için basit ve eğlenceli bir aktivitedir! Şnorkelle nefes almaya çalışmak yüzmekten daha zor olabilir. Kendinizi yorgun, havasız kalmış veya baş dönmesi hissediyorsanız maskenizi çıkarın ve sudan çıkın. Kardiyovasküler ve nefes darlığı problemleriniz varsa (akciğer enfeksiyonu, anjina, astım, hipertansiyon, kalp hastalığı vb.) bu ürünün kullanmayın. Tereddüt ettiğiniz durumlarda doktorunuza danışmaktan çekinmeyin.

Easybreath nedir?

Decathlon Easybreath 500 maske, Decathlon tarafından icat edilen su altı keşif maskesinin 2. jenerasyonudur. Eski modelle aynı özelliklere sahiptir: 180° görüş, buğu oluşumunu önleme ayrıca yeni modelimizde maskenin sağlamlığını, gövdenin rahatlığını artırdık, nefes alma sırasında %20 daha az efor sarf edeceksiniz. Maskemizde yepyeni bir özellik daha bulunuyor: "dry-top-release". Artık daha rahat nefes alabileceksiniz.

Decathlon'da hangi Easybreath modelleri mevcut?

Easybreath: burundan ve ağızdan nefes almaya izin veren, geniş bir görüş alanı ve hava dolaşımı sayesinde buğulanmayı önleyen bir sistem içeren maske. Yetişkin ve çocuk modeli mevcuttur.

Easybreath + (540): Ayrıca yüzeyde, başınız suyun üzerindeyken (maskeyi çıkarmadan!) konuştuğunuzda daha iyi duyulmanızı sağlayan bir akustik valf içerir.

Easybreath 900: Kulakları dengeleyen ve 3 m'ye kadar derine inmenize olanak tanıyan esnek burunla artık yüzeyde kalmayın, aşağıyı keşfedin!

Easybreath nasıl çalışır?

Temiz hava nazal valfler sayesinde burun ya da ağıza ulaşmadan önce cama yansıtılır. Sürekli olarak gelen bu temiz hava maske içindeki buğu oluşumunu azaltır.

Nemli ve CO²'ye sahip hava ise maske çerçevesinin iç kısmında yer alan, bu havayı şnorkele yönlendiren kanallar tarafından dışarı atılır. Böylece hava sürekli olarak yenilenir. Maske içine giren ve dışarı çıkan hava akımı yalnızca temiz havanın solunabilmesi için kirli havanın ayrılabilmesini sağlar. Ocean Reef Group'a lisanslıdır

Suyun içeri girmesini engelleyen "dry - top" sistemi nasıl çalışır?

Maske Dry-top teknolojisini kullanır. Bu sistem, su üzerinde dalga olduğunda, dalınca veya kullanıcı başını çok fazla öne eğdiğinde şnorkele su girmesini önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Şnorkel, suyun altına geçtiğinde deliğini kapatmak için yukarı çıkan bir valf içerir. Bu durumda şnorkeli sudan çıkarırken valfin doğru şekilde aşağı indiğinden emin olmak için üflemeyi unutmayın.

Easybreath 500 maske ile dalış yapabilir miyim?

Decathlon şnorkel maskesinin içinde bulunan havanın miktarı klasik bir dalış maskesinde bulunan hava miktarından çok daha fazladır. 1 metrelik derinlikte maskenin yüze uyguladığı basınç çok belirgin olacaktır. Serbest dalış yaptığınızda, basıncı azaltmanız çok önemlidir ancak Easybreath maskeyi kullanırken burnunuza ulaşamadığınız için bu imkansızdır.

Klasik bir şnorkelli maskeye kıyasla neden Easybreath maske tercih edilmelidir?

Bu su altı keşif tam yüz maskesinin seçimi temelde benzersiz bir nefes alma rahatlığı ve çok geniş görüş alanı sunma özelliklerini arayan kullanıcılara bağlı olarak yapılacaktır. Decathlon Easybreath maske tasarımı sayesinde yüzeyden su altını gözlemleyen kullanıcılar için idealdir.

Hangi Easybreath 500 boyunu tercih etmeliyim?

Easybreath - 500 yetişkin maskenin 2 farklı boyu bulunur ve yetişkin yüzlerinin %90'ına uygundur.
10 yaşından büyük çocukların ve ince yüzlü kullanıcıların S/M boylarını, daha geniş yüzlü kullanıcıların ise M/L boylarını seçmesi önerilir.
Kendinize uygun boyu bulmak için maskeyi, mağazada yüzünüze deneyin: Maskenin alt kısmı ile çeneniz arasında boşluk kalmamalıdır.

Sakalım varsa Easybreath 500 maskeyi takabilir miyim?

Sakalınız cildiniz ve maskenin gövdesi ile temas eder. Bu nedenle sakallı kullanıcılar maskeyi kullandığında ürünün su sızdırmaz olduğu garantilenemez. Bu entegre maskede su geçirmezliği sağlamanın en iyi yolu tıraş olmanızdır. Aksi takdirde, vazelin benzeri koyu kıvamlı bir krem kullanımı da çözüm olabilir.

Kırılması halinde, Easybreath 500 maskemin tamiri mümkün müdür?

EVET, Subea Easybreath maskenizin ömrünü uzatın! DECATHLON mağazanızın atölyesinde satış sonrası hizmet mevcuttur. Yedek parçalar (kayış, kapak, şnorkel, valfler) internetten ya da mağazamızdan satın alınabilir.
kayış - 8316952, valf - 8363399, şnorkel - 8506099, beyaz kapak - 8520085.

Easybreath maskemle numaralı gözlük kullanabilir miyim?

Gözlük çerçevelerinin çoğu maskenin gövdesine zarar vererek maskenin su sızdırmazlık özelliğini kötü yönde etkiler. Ayrıca Easybreath maskeyi numaralı gözlüklerle kullanmak da oldukça zordur.

Easybreath 500 maskemi kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Kuma dikkat edin! Easybreath 500 su altı keşif maskenizi, camlarının çizilmesine neden olacağından kumla temas ettirmeyin. Kum girmesi durumunda şnorkeli yerine takmaya çalışmayın. Şnorkeli maskeye takmadan önce her ikisini de durulayın. Kum şnorkelin içinde bulunan su tahliye valfini tıkayabilir. Şnorkeli doğrudan bol suyla durulayın veya tahliye valfini açmak için şnorkelin arka kısmındaki hava deliklerinden geçirebileceğiniz bir anahtar kullanın, ardından şnorkeli durulayın.

Kurulmamış maskenin boyutları

Yükseklik: 29 cm. 
Genişlik: 18 cm. 
Kalınlık: 12 cm. 

Garanti

Gerekli olan yedek parçaların uygun kullanım dahilindeki garanti süresi: 2 yıl.

Ağırlık

S/M : 0.634 kg
M/L : 0.639 kg

müşteri değerlendirmeleri

25 adet üzerinde satın alma talepleriniz için kurumsal satış sayfamızı ziyaret ediniz