Mekik ve Ağırlık (Bench) Sehpaları

4 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Mekik ve Ağırlık (Bench) Sehpaları

Fitness salonları yerine ev ortamında kaslarınızı geliştirmeyi hedefliyorsanız, ağırlık ve mekik sehpası modellerini tercih edebilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz aktivitenin yoğunluğu ve türüne göre farklı modelleri bulunan sehpaları satın almadan önce bu ürünlere dair birkaç ayrıntıyı öğrenmeniz yararlı olabilir.

Ağırlık Sehpası Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dambıl yardımıyla; kol, omuz, göğüs, üst göğüs gibi önemli kas gruplarını, omurganıza yük bindirmeden geliştirmeyi planlıyorsanız, ayarlanabilir yapıya sahip profesyonel ağırlık sehpası modellerine yönelmeniz gerekir. Sırtınızı yaslayacağınız kısmın açısının ayarlanabilmesi sayesinde yatay, yarı yatay ve dikey konumda yapacağınız ağırlık çalışmaları esnasında sırtınızı incitme ihtimaliniz ortadan kalkar. Antrenman sırasında yalnızca harekete geçireceğiniz kas gruplarına odaklanırsınız ve kendinizi güvende hissedeceğiniz için çalışmalarınızı daha verimli gerçekleştirebilirsiniz. Antrenman sırasında dambılları daha iyi kavramanız için fitness eldiveni kullanmanız da önerilir.

Ayarlanabilir ağırlık sehpası seçiminizde, sehpanın kaç kilogramlık ağırlığa dayanıklı olduğunu, kaç farklı katlama derecesini desteklediğini ve taşınabilirlik olanaklarını değerlendirmeniz tavsiye edilir. Bunların yanında sehpanın dış yüzeyinin imalatında kullanılan materyal ve iç dolgusunun, formunu uzun süre boyunca koruması, tercih nedeniniz olmalıdır.

Ağırlık Sehpası Fiyatları Nedir?

Fitness aletleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri olan ağırlık sehpaları, farklı fiyat aralıklarında bulunur. Ağırlık sehpası fiyatları, ürünlerin sunduğu özelliklere ve fiziksel yapılarına göre değişiklik sergiler. Sınırlı düzeyde katlanabilirlik sunan ve düşük düzeyde ağırlığa dayanıklılık gösteren modeller, oldukça ulaşılabilir fiyatlarda yer alır. Yatay ve dikey düzlemde farklı katlama açılarına sahip olurken kullanıcı ağırlığı ve kullanılacak ağırlıkların toplamı değerlendirildiğinde, yüksek ağırlıklarda formunu koruyan fitness ağırlık sehpası modellerinin fiyatları, biraz daha fazla olabilir. Ancak uygulanacak kapsamlı ağırlık çalışmaları için böylesi ürünler, sporcular açısından çok daha avantajlıdır.

Domyos Ağırlık Sehpası Çeşitleri

Spor tutkunlarının antrenman esnasındaki ihtiyaçlarını başarıyla analiz edip ortaya koyduğu ürünleri bu doğrultuda şekillendiren Domyos ağırlık sehpası modelleriyle hem amatör hem de profesyonel sporcuların beklentilerini karşılar. Şayet siz de ağırlık sehpası yardımıyla antrenmanlarınızı sürdürmeyi amaçlıyorsanız, markanın katlanabilir yapıdaki ağırlık ve mekik sehpalarını inceleyebilirsiniz.

500 ve 900 serisi sehpalar yardımıyla dambıllarınızla; kol, omuz ve göğüs kaslarınızı geliştirebilir, kendinizi, köpük yapıdaki ayaklıklar sayesinde sabitleyerek çalışmalarınızın verimini daha fazla arttırabilirsiniz.

Mekik Sehpası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Genel itibarıyla ağırlık sehpalarıyla benzer karakteristiklere sahip olan modellerin, kaç kilogram ağırlığı desteklediğini incelemeniz önemlidir. Mekik esnasında kendinizi sabitlemenize olanak tanıyan ayaklıkların olup olmaması da ağırlıklı ya da ağırlıksız mekik seanslarınızdaki performansınızı belirler. Bu nedenle hem açısı ayarlanabilir hem de ayaklığa sahip, mümkün mertebe yüksek ağırlık destekli mekik sehpalarını tercih etmeniz yerinde olur.

Sıkılaşma, pilates gibi süreçlerde kullanılabilecek versiyonları da bulunan profesyonel mekik sehpası modellerini, antrenman sıklığınıza ve uygulayacağınız hareketlere göre edinmeniz önerilir. Klasik mekik hareketlerinde boyun rahatsızlıklarının yaşanmasını engelleyen ergonomik yapılı ve boyun gerginliğini azaltan ürünler, sizin için iyi bir alternatif olabilir. Bel ve boynunuzda rahatsızlık yaşamaktan kaçınıyorsanız ve karın kaslarınızı güçlendirmeye yönelik hedef odaklı ürünler arıyorsanız, kendinden matlı ve köpük yapıda kollarla desteklenen modellere yönelebilirsiniz. Başlangıç aşaması için ideal yapıdaki bu tarz mekik sehpaları, sıkı antrenmanlar öncesinde ısınmak için de değerlendirebilirsiniz.

Profesyonel Mekik Sehpası Fiyatları Nedir?

Mekik sehpalarının fiyatları, kullanım amacı ve ürünün fonksiyonelliğine göre farklılık sergilemekle birlikte sıkılaşmaya yönelik hazırlanan ürünler son derece ulaşılabilir fiyatlarda yer alır. İşlevsel açıdan mekik ve ağırlık sehpası şeklinde kullanılabilen ürünler, fiyat performans açısından değerlendirildiğinde avantaj sağlar.