Çocuk 3'ü 1 Arada Kar Montu - SH500 X-WARM

₺535

Bu 3'ü 1 arada mont, sonbahar ve kış aylarında çocukların kendilerini soğuktan kolayca koruyabilmeleri için tasarlandı.

Çocuğunuz bir maceraperest mi? Artık sıcaklık, su geçirmezlik veya teknik olma özelliklerinden birini seçmek zorunda değilsiniz. Çok sıcak tutan bu 3'ü 1 arada mont, tüm hava koşullarına uyum sağlar.

Renk: Bulut grisi / Gri mavi / Gri mavi
Beden: Beden kılavuzu
YENİ
Medya 0
Medya 1
Medya 2
Medya 3
Medya 4
Medya 5
Medya 6
Medya 7
Medya 8

ÜRÜN FAYDALARI

Isı yalıtımı

Isı yalıtımı

İdeal sıcaklık -16°C 100g/m² elyaf dolgu katmanı + 1 polar

Farklı kullanım çeşitleri

Farklı kullanım çeşitleri

Çıkartılabilir polar iç monta sahip, su geçirmez 3'ü 1 arada mont.

Su geçirmezlik

Su geçirmezlik

Su geçirmez bileşen (5000 Schmerbers) ) ve %100 su sızdırmaz dikişler.

Nefes alabilirlik

Nefes alabilirlik

2 adet yan havalandırma fermuarı.

Karın girişini engeller

Karın girişini engeller

Ayarlanabilir dolgulu kapüşon, ayarlanabilir bel kısmı ve bilekler.

ÜRÜN FOTOĞRAFLARI

Çocuk 3'ü 1 Arada Kar Montu - SH500 X-WARM
Çocuk 3'ü 1 Arada Kar Montu - SH500 X-WARM
Çocuk 3'ü 1 Arada Kar Montu - SH500 X-WARM

ÜRÜN KONSEPTİ VE TEKNOLOJİSİ

Ürün Bileşimi

Ana kumaş 100% Polyester İç katman 100% Polyester Dolgu 100% Polyester Ana astar 100% Polyester Yan dikiş 91% Polyester, 9% Elastan Dış katman 100% Poliamit Cep 100% Polyester Koltuk altı kumaşı 91% Polyester, 9% Elastan Kaplama 100% Poliüretan Manşet 82% Poliamit, 18% Elastan

SAKLAMA TAVSİYESİ

Bu montu katlamak kumaşına zarar verebileceğinden saklamadan önce her zaman bir askıda kurutmanızı öneriyoruz. Kuru bir yerde saklayın.

TESTLER

Tasarım ekiplerimiz, Fransa'nın Haut-Savoie bölgesinde bulunan Mont-Blanc dağı eteklerindeki tesisimizde faaliyet gösterir. Tasarımcılarımız yıl boyunca güzel, basit ve teknik ürünler tasarlar ve geliştirir. Ardından, bu ürünler saha testlerine tabi tutulur; çünkü söz konusu ürünleri ancak gerçek koşullarda test ederek gelişimimizi sürekli kılabileceğimize inanıyoruz.

Bakım tavsiyesi

Çamaşır makinesi - En fazla 40°'de - Normal yıkama

Çamaşır makinesi - En fazla 40°'de - Normal yıkama

Beyazlatıcı kullanmayınız

Beyazlatıcı kullanmayınız

Tamburlu kurutma - Düşük Sıcaklıkta

Tamburlu kurutma - Düşük Sıcaklıkta

Ütülemeyiniz

Ütülemeyiniz

Kuru temizleme yapmayınız

Kuru temizleme yapmayınız

TEKNİK BİLGİLER

3'ü 1 arada sisteminin kullanımı

Mont ve poları birleştirmek için yakada ve poların bileklerinde ilmekler vardır. Montun içinde, aynı yerlerde ilmeklere uyan çıkıntılar bulunur. Ve böylece mont ve polar tek bir mont olur.

Bu mont çocuğumu nasıl sıcak tutacak?

Hafif esen rüzgarlı havada (5 km/sa) yapılan yürüyüş şartları altında karşılaştırılmalı olarak laboratuvar testleri gerçekleştirdik.
İdeal sıcaklık, kullanıcıların % 80'inin ısı hissi "hafif ılık" olacağı şekilde hesaplanan hava sıcaklığıdır.
Bu mont için -16°C'dir.
Bununla birlikte her birey soğuğa karşı farklı hassaslık seviyesine sahiptir.

Polar bileşen: Hava ile yalıtım sağlar.

Polar bileşen, dokusundan ötürü kazandığı hacim sayesinde havayı hapsetme işlevi görür. Hapsedilen hava, sahip olduğu doğal yalıtım özelliği sayesinde vücudu sıcak tutar. Havanın hapsedilmesini, kumaşa uygulanan fırçalama işlemi sağlar.

Bu mont beni dış koşullara karşı nasıl koruyacak?

Montunuz su ve rüzgar girişini önleyen su geçirmez bir bileşen kullanılarak tasarlanmıştır. (Yıkama sonrası kapüşon, omuz ve bel seviyesinde 8000 Schmerber, göğüs ve kollarda 5000 Schmerber). Kış aylarında üşümemeniz için başınızı, ellerinizi ve ayaklarınızı da korumanız gerekir. Sıcak tutan ve su geçirmez kapüşonu, cırt cırtla bağlanan bilekleri ve yüksek yakası ile soğuk hava girişini önler. Ellerinizi soğuktan koruyan iki cep.

Karlı zeminlerde yaptığım yürüyüşlerim için doğru giyinme şekli nedir?

Kış aylarında doğru giyinmeniz için yaptığınız aktivite ne olursa olsun 3 katmanlı giyinme kuralını uygulamanızı öneriyoruz:
1. Katman: Vücudun kuru kalması için teri dışarı atan teknik özellikli içlik.
2. katman: İkinci katman (polar ya da kazak) sıcak tutar ve teri dışarı atar.
3. katman: Hava koşullarına karşı koruma sağlayan mont: sizi yağmurdan, kardan ve rüzgardan korumak için tasarlandı.
Bu katmanların hepsi teri dışarı atabilmeleri için nefes almalıdır.

Montun %100 su geçirmez olduğundan nasıl emin olacağım?

Sıcak tutan montun dış kumaşına uyguladığımız kaplama işlemiyle su geçirmez olmasını sağladık Kumaşın su basıncına dayanıklılığı, yüksekliği mm cinsinden ifade edilen su sütununun, altındaki yüzeye yaptığı basınçla ölçülür (ISO 811 standardını temel alan test). Basınç artıkça ürünün su geçirmezlik özelliği de artar. 2.000 mm su geçirmezlik seviyesine sahip kumaş 2.000 mm su basıncına karşı dayanıklı demektir (schmerber). 2 saatlik fırtına duş testinde 60 L/sa/m² su ile test edildi ve onaylandı.

Su dikişlerden sızarak akıp gider. Mont su sızdırmaz dikişlere sahip mi?

Montunuz su sızdırmaz dikişleri sayesinde tamamen su geçirmezdir. Montun iç kısmında yer alan su geçirmez yapışkanlı bantlar vücudun hassas noktalarına su girişini önler.
Ürünün su geçirmezliğini 2 saatlik fırtına koşullarının oluşturulduğu özel bir duş testinde onaylıyoruz. Ayrıca ürünün antrenmanlarınız için uygun olduğundan emin olmak adına her türlü hava ve antrenman koşulunda ürünü test ediyoruz.

Rüzgar kesicilik:

Kumaş, iç yüzeyine uygulanan kaplama veya membran sayesinde su geçirmez ve rüzgarı keser. Zaten, su geçirmez kumaşlar rüzgar kesicilik işlevi gören teknik özelliklere de sahiptir. Spor yaparken veya dinlenirken vücudun üşümesini engellemek için rüzgardan korunmak oldukça önemlidir.

Montun teknik özelliklerini kaybetmemesini nasıl sağlayacağım?

Bir kumaşın su tutmazlık özelliği, suyun emilmeden kıyafet yüzeyinde akma kapasitesidir. Böylece kumaş suyu emmez, nefes alır, hafif kalır ve sıcak tutar. Kumaş su tutmazlık özelliğini dış yüzeyine uygulanan bir işlem ile kazanır. Bu işlem, kıyafetin kullanım ömrü boyunca düzenli olarak yenilenmelidir (her yıkamada uygulamanızı öneririz). Mağazalarımızda bu işlem için gereken sprey ya da sıvı ürünleri bulabilirsiniz.

Kullanışlı detaylar:

2 güvenli el cebi + içte 1 file cep. İçte 1 polar telefon cebi. Ayarlanabilir, dolgulu ve su geçirmez kapüşon.

Ürün düzenli kullanımda uzun ömürlü olacak mı?

Ürünlerimizin uzun ömürlü olacağından emin olmak için kullandığımız malzemeleri testlere tabi tutuyoruz: sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklılık, renk atması ve tekrarlanan yıkamalara karşı dayanıklılık. Bu testlerin tamamı ürünün bileşenlerine uygulanmaktadır.

Ürünümün garantisi nasıl işler?

Bu ürün kasa fişinde belirtilen satış tarihinden itibaren 2 yıl garantilidir. Garanti kapsamındaki ürün ücretsiz olarak ikame ürünle değiştirilir. Ürünün garantisi normal aşınma süreci ve düzgün olmayan kullanım şartları sonucunda oluşan yıpranmaların dışında kalan durumları kapsar.

Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı

Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden ve farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır. En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler (tişört, pantolon, sırt çantası vb.) kendi içlerinde karşılaştırılarak genel bir puanlama sistemi (ABCDE) oluşturulmuştur.
Decathlon, bu çevresel etiketleme yaklaşımının gönüllü bir katılımcısıdır.
Daha fazla bilgi için: https://www.decathlon.com.tr/ekolojik-tasarim.html

BENZER ÜRÜNLER

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRMELERİ

Yükleniyor