Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz

Tenis Nedir?

Tenis iki veya ikişer kişilik guruplar arasında, raketle keçe kaplı lastik bir topa vurarak oynanan bir spordur. File ile ikiye bölünmüş, çizgilerle sınırları belirlenmiş dikdörtgen bir kort içerisinde oynanır. Oyuncular raketlerle topu file üzerinden rakibin sahasına atmaya çalışırlar. Amaç topun rakip sahada bir kez sekerek karşı taraftaki oyuncunun karşılayamayacağı bir şekilde atış yapabilmektir. Oyun servis ile başlar. Kolun iç tarafı ile yapılan vuruşa forehand, dış tarafı ile yapılan vuruşa backhand adı verilir.

Tenis sporunun faydaları!

Tenis, her yaşa hitap eden, her seviyeden oyuncusu olan eğlenceli bir olimpiyat sporudur. Fiziki gücü ve yağ yakımını arttırır, çeviklik ve zindelik sağlar. Yüksek konsantrasyon, rakibe karşı mücadele ve disiplin ile kişiye psikolojisini destekler. Bireysel bir spor olmadığı için diğer oyuncularla sosyalleşme imkânı da yaratır.

 
 

TENİS
RAKETLERİ

 
 

DOĞRU TENİS RAKETİMİ
NASIL SEÇERİM?

Farklı çeşitlerin arasından sizin seviyenize ve ihtiyaçlarınıza en çok hitap eden ürünü bularak hem oyundan daha çok keyif alabilir hem de verimliliğinizi üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Nelere ihtiyacınız var?

Tenis oynamak için öncelikle kişiye uygun bir tenis raketi, raket kılıfı, bolca tenis topu, havlu, eşyalar için bir çanta, rahat spor kıyafetleri ve uygun bir spor ayakkabısı gereklidir. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, saç bandı gibi aksesuarlar da kişisel tercihinize kalmış.

176
Adet Adet

Tenis

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil