DECATHLON

Oryantiring Parmak Pusulası - Sağ ve Sol Başparmak - Racer 500

₺770
İlk Yorum Yazan Siz Olun
Ref. : 8771024

Döner kapsül ve stabil, hızlı bir iğneye sahip bu parmak pusulası, oryantiring yaparken maksimum sayıda hedefi bulmak isteyenler için tasarlandı.

Oryantiring yapmaya yeni başlayan kişiler için başlangıç kitinde yer alması gereken ve düzenli olarak oryantiring yapan kişiler için en temel ihtiyaçlardan biri olan yeni ergonomik ve konforlu Racer 500 parmak pusulası, hem sağ hem de sol başparmakta kullanılabilir

Eve teslimat

Ücretsiz mağazadan teslim al

ürün faydaları

Denge

Zaman kazanın: Denge diski sayesinde pusulanızı koşarken okuyun!

Etki hızı

Döner iğne ve mıknatısın bir arada olması, iğneye büyük bir uygulama hızı sağlar.

Taşıma kolaylığı

Parmakta taşınması sayesinde aynı anda hem pusulayı hem de haritayı okuyabilirsiniz.

Rahatlık

Ergonomisi, başparmağın yapısına uygun şekilde düşünülmüştür.

Görsellik

Dereceli kalibrasyon, hem oryantiring hem de macera yarışçıları için düşünüldü.

Farklı kullanım çeşitleri

Bu pusula, basit bir ayarlamayla hem sol hem de sağ başparmakta kullanılabilir.

ürün fotoğrafları

Oryantiring Parmak Pusulası - Sağ ve Sol Başparmak - Racer 500
Oryantiring Parmak Pusulası - Sağ ve Sol Başparmak - Racer 500
Oryantiring Parmak Pusulası - Sağ ve Sol Başparmak - Racer 500
Oryantiring Parmak Pusulası - Sağ ve Sol Başparmak - Racer 500
Oryantiring Parmak Pusulası - Sağ ve Sol Başparmak - Racer 500

teknik bilgiler

PEKİ PUSULAYI NEDEN BAŞPARMAĞINIZA TAKMALISINIZ?

Oryantiring sporunun temel prensibi harita ve pusula yardımıyla yönünüzü belirleyerek verilen süre içinde maksimum hedefi bulmak olduğu için, size zaman kazandırabilecek tüm ipuçlarının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.Ayrıca parmak pusulanızı doğrudan tercih ettiğiniz taraftaki başparmağınıza tutturduğunuzda, hem haritanızı hem de pusulanızı eşzamanlı olarak okuyabilirsiniz; üstelik bunu yaparken her iki eliniz serbest şekilde koşabilirsiniz!Pratik, değil mi?

HER İKİ ELİN BAŞPARMAĞINA TAKILABİLEN PARMAK PUSULASI.

Basit bir ayarlama yaparak Racer 500'ü hem sağ hem de sol başparmağınızda kullanabilirsiniz.Yeri gelmişken bunun sebebini açıklayalım: Solak insanlar genellikle parmak pusulalarını sağ başparmaklarında taşıdıklarında kendilerini daha rahat hissederler, sağ elini kullanan kişiler de sol başparmaklarında taşımayı tercih ederler;böylelikle asıl kullandıkları elleriyle dalları itebilirler, dengelerini koruyabilirler veya hedeflere ulaştıklarını kanıtlamak için taşıdıkları elektronik cihazı kullanabilirler!

HATASIZ SONUÇLAR İÇİN STABİLİTE VE HIZ ARASINDAKİ DOĞRU DENGE

Stabil bir iğne, koşarken pusulayı okuyabilmenizi ve doğru yönde ilerlemenizi sağladığı için, "dönen" tipteki iğnelere yöneldik;
bunlar iğneyi doğru eksende kalacak şekilde kısıtlarken, bir denge diski de iğnenin istenmeyen titreşimlerini hafifleterek okuma yapmanızı kolaylaştırır. Son olarak, iğnenin altında yer alan güçlü bir mıknatıs, iğnenin hızlı tepki vermesini sağlar. Bu birleşim size zaman kazandıracak!

ERGONOMİ PERFORMANSLA BULUŞURSA!

Daha ergonomik olan yeni Racer 500 parmak pusulasının kenarları yuvarlatılmıştır, bu sayede pusulanızı saatler boyunca takılı tutabilirsiniz; orada olduğunu hatırlamayacaksınız bile (dikenli çalılar arasında koşarken bir de başparmağınızın acıdığı zamanları da unutacaksınız).Bunların yanı sıra izleme açısı da gözden geçirildi, bundan sonra hiç olmadığı kadar hassas olacak.Kısacası, konfor ve hassasiyetin yanı sıra performanstan da kesinlikle memnun kalacaksınız!

PEKİ ÖLÇEKLER BAŞKA NE İŞE YARIYOR?

Parmak pusulasının ucunda yer alan 3 cm kademeli göstergenin harita üzerinde yerinizi bulmanıza ve mesafeleri değerlendirmenize yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz?"Yani... Haritanın ölçeği 1:15 000 ise harita üzerindeki 2 cm gerçekte 30 000 cm'e, yani 300 m'ye eşdeğerdir! Zihinsel hesaplamalarda iyi olmak zorundayız!" Doğrusal ölçeğin yanı sıra pusulamızda açısal ölçek de mevcuttur, dönen kapsülün üzerinde 2 derecede bir yer alır ve azimutları izlemenize olanak tanır.

YAĞ HAZNESİ NEDİR?

Tüm Evadict pusulalar yoğun kıvamlı bir yağ ile doludur;evet, bu doğru. Kulağa iyi gelmiyor olabilir, ancak emin olun geçerli bir sebebimiz var!Aslında yağ haznesi sayesinde pusulanızın hız, denge ve hassasiyet performansları garanti altına alınır. Yağ haznesinin oryantiring performansınızı bile etkilediğini fark edeceksiniz!Bu önemli, değil mi?

PUSULAMI DÜNYANIN HER YERİNDE KULLANABİLİR MİYİM?

Bu pusulanın denge ayarları Kuzey Kutbunda kullanılacak şekilde yapılmıştır. Ekvator'da veya Güney Kutbu'nda kullanırsanız pusulanız yine kuzeyi gösterir, ancak stabilitesi etkilenecektir.

PUSULANIZI ŞIMARTACAK TAVSİYELER

Parmak pusulanız oryantiring yaparken size arkadaşlık eder (söylemek istemesek de en yakın arkadaşınızdır), o halde sizin de ona iyi bakabilmeniz için birkaç tavsiyemiz var: Parmak pusulanızı orta dereceli sıcaklıklarda saklamanızı, çok düşük veya çok yüksek sıcaklıklardan ve ayrıca basınç değişikliklerinden korumanızı öneririz. Son olarak, çiziklerin önüne geçmek için ürünü kullandıktan sonra kumaş bir kesenin içinde saklamanızı öneririz.

EKOTASARIMLI BİR PUSULA

Yaptığımız iyileştirmelerden sonra yeni Racer 500 pusula, ekotasarım etiketine sahiptir. Pleksiglas yerine glikolize polyester levha kullandık ve levhaya iki delik ekleyerek bir büyüteç taktık, bu sayede pusula daha hafif oldu.Tüm bu değişiklikler, Racer 500 pusulanın genel çevresel etkisini büyük oranda düşürmemizi sağladı.

Garanti

Ürün garantisi 2 yıldır.

ürün konsepti ve teknolojisi

Ürün Bileşimi

Ana kısım 100% Polyester Ana kumaş 100% Polyester Elastik

SAKLAMA TAVSİYESİ

Üzerinde çiziklerin oluşmasını engellemek için parmak pusulanızı bir torba içinde saklamanızı öneririz. Ayrıca aşırı sıcaklıklardan (-20°C ve 40°C üzeri) ve hızlı sıcaklık değişikliklerinden de kaçınmalısınız.

TESTLER

Pusulalarımız rakım, darbe ve aşırı sıcaklıklara karşı direnç onayı almak için laboratuvarda test edildi, sonucu tahmin edebilir misiniz?Testleri çok kolay geçtiler!

Onaylayan

Pusulamız başlangıç seviyesinde oryantiring yapan kişiler tarafından onaylandı, ayrıca tasarım ekibimizin onayından da geçti. Hangi spor olduğu fark etmez, macera yarışları veya kısa ya da uzun mesafeli oryantiring yarışlarında, ormanda veya pistte, sprint veya footing egzersizleriniz sırasında, pusulayı en kısa zamanda kendiniz test etmenizi umuyoruz; gidilecek yönü hızlı, hatasız ve güvenilir bir şekilde gösteren bu pusulayı deneyimlemelisiniz!

Bakım tavsiyesi

Yıkamayınız

Beyazlatıcı kullanmayınız

Tamburlu kurutma yapmayınız

Ütülemeyiniz

Kuru temizleme yapmayınız

müşteri değerlendirmeleri

25 adet üzerinde satın alma talepleriniz için kurumsal satış sayfamızı ziyaret ediniz