BEBEKLER İÇİN KORUYUCU YÜZME AKSESUARLARI

BEBEKLER İÇİN KORUYUCU YÜZME AKSESUARLARI

Henüz embriyo halindeyken suyla tanışan bebekler ebeveynlerin desteğiyle doğduktan sonra da suyla ilişkilerini devam ettirebilirler. Bu sayede ilerleyen yaşlarda da rahatlıkla su aktiviteleri yapabilirler. Ancak yeni doğmuş bebekler oldukça hassas oldukları için denizde ve havuzda kullanacakları aksesuarların ve yüzme malzemelerinin özenle seçilmesi gerekir.

BEBEKLER İÇİN KORUYUCU YÜZME AKSESUARLARI

Bebeğinizi Denizde Zararlı Güneş Işınlarından Koruyan UV Korumalı Kıyafet ve Aksesuarlar

Uzun süre mor ötesi ışınlara maruz kalmak cilt kanserine ve daha bir çok probleme neden olur. Bebeklerin cildi yetişkinlerden daha hassas olduğu için kıyafetten şapkalarına kadar tüm malzemelerinin UV korumalı kıyafetler olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Güneş kremlerindeki SPF sistemi gibi, kıyafetlerde de UPF derece sistemi bulunur. Bebeklerin deniz kıyafetleri de bu sisteme uygun olarak 40-50+ özelliğinde alınmalıdır. Bu kıyafetlerin güneş geçirme özelliği daha az olduğu için sık dokumalı, polyester ve naylon kumaş olanları kullanılmalı, açık renkler tercih edilmelidir. Bebeklerin başı ve yüzü için de UV koruması sağlayan şapkalar kullanılmalıdır.

Bebeklerin deniz aktiviteleri için, ıslakken bile UV ışınlarından koruyan kısa kollu shortyler ya da kullan at mayolar tercih edilmelidir. Bebeğiniz her ne kadar suya alışkın olsa da ve siz her ne kadar yanında olsanız da, boğulma tehlikesine karşı ise mutlaka simit kullanılmalıdır. Özellikle bebekler için tasarlanmış ve Decathlon’dan da temin edebileceğiniz oturaklı simitler, hem bebeğinizin güvenliğini sağlar hem de bebeğiniz güvende olduğu için sizi rahatlatır. Deniz tuzlu olduğu için bebeğinizin tuzla birlikte güneşten etkilenme riski daha da artar. Bu yüzden bebekler için özel olarak üretilmiş güneş kremleri ve güneş koruma ürünleri ihmal edilmemeli, sık sık tazelenmelidir.

BEBEKLER İÇİN KORUYUCU YÜZME AKSESUARLARI

Havuz için Tercih Edilebilecek Bebek Giyim ve Aksesuarları

Bebeklerin havuz için seçilecek yüzme giyim ve aksesuarları, tıpkı denizde olduğu gibi UV korumalı olması büyük bir önem taşır. UV korumalı şapka ve UV korumalı tişört gibi kıyafet ve aksesuarlar, havuz dışında mutlaka bebeğinizin üzerinde olmalıdır. Mümkün olduğu kadar zararlı ışınları geçirmeyen polyester uzun kollu kıyafetler tercih edilmelidir. Yüzerken ya da havuz başında vakit geçirirken, bebek aktivitelerinin gölge alanlarda yapılması sağlanmalıdır. Yüzerken bebek için özel olarak tasarlanan bebek bezi şeklindeki kullan at mayolar tercih edilebilir. Bebeklerin kurulanması için ise havuz sonrası daha çabuk kuruyan mikrofiber havlular kullanılabilir.

Havuz içerisindeyken bebeklerin güvenliğini sağlayan şişme bebek havuzları, aynı zamanda havuz aktivitelerine de eğlence katar. Özellikle gölgelikli şişme bebek havuzları, bebeğinizi havuz içerisindeyken de zararlı güneş ışınlarından koruma görevini üstlenir. Böylece bebeğiniz güvenle havuz aktivitelerini yapabilir. Diğer yandan oturaklı simitler bebeğinizin su içindeki hareketlerini kolaylaştırarak daha aktif olmasını sağlar. Havuz için küçük su oyuncaklarından da alarak bebeğinizin havuz içinde keyifli vakit geçirmesini ve suya daha çabuk alışmasını sağlayabilirsiniz.

BEBEKLER İÇİN KORUYUCU YÜZME AKSESUARLARI

Miniklerin Hassas Ciltleri için Geliştirilen Geniş Ürün Yelpazesi

Bebeğinizin havuzda geçirdiği zaman ve su aktiviteleri onun vücut gelişimini daha da hızlandırır. Su içinde vakit geçiren bebekler enerjilerini boşaltarak daha huzurlu bir uykuya sahip olur. Ancak bebeğin cilt sağlığı için, havuz başında da, denizde olduğu gibi güneş kreminin sık sık tazelenmesi gerekir. Havuza girdiğinde güneş kremi etkisini yavaş yavaş kaybedeceği için, çıktığında mutlaka yeniden sürülmelidir.

Bebekler için tasarladığı yüzme aksesuarları ve havuz aksesuarları ile ailelerin güvende hissetmesini sağlayan Decathlon; hem aileler için pratiklik sunan hem de bebeğin konforlu olmasını sağlayan kullan at mayo modelleri, havuz ve deniz dışında tercih edilen UV korumalı kıyafetler, yüksek korumalı güneş kremleri ve su aktivite oyuncakları konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Siz de denizde ve havuzda bebeğinizin ihtiyacı olan tüm bu ürünlere Decathlon’dan göz atabilir, dilediğiniz ürünü sepete ekleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz.Sağlıkla ve sporla kalın!