Havuz Ayakkabıları ve Terlikler

Kadın Havuz & Deniz Ayakkabıları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.4/5 Şuna göre: 34 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kadın Havuz Ayakkabıları

Bayan Havuz ayakkabıları yaz aylarında tatile giderken bavula koyulacaklar listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Özellikle çocuklu aileler için mayo ile birlikte vazgeçilmez bir eşya olan havuz ayakkabıları hem sağlık hem de güvenlik açısından büyük önem teşkil ediyor. Farklı renklere ve desenlere sahip havuz ayakkabılarını faydalarının yanı sıra havuz ve deniz şıklığınızı tamamlamak için de tercih edebilirsiniz. Böylece denize ya da havuza girmediğiniz anlarda plajda veya havuz kenarında gezerken konforunuz veya şıklığınız için kadın havuz ayakkabılarını giyebilirsiniz.

Bayan Deniz Ayakkabısının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Deniz ayakkabısının sağladığı avantajların başında hem sizin hem de çocuğunuzun ayaklarını deniz canlılarından ve denizkestanelerinden korumak geliyor. Taşlarla kaplı denizlerde taşların ayağa batmasını da önleyen deniz ayakkabısı, yosunun yoğun olduğu bölgelerde ise denizden çıkarken kayıp düşmenin önüne geçiyor. Bu nedenle hem çocuğunuzun sağlığı hem de kendi sağlığınız için deniz ayakkabısı kullanmalısınız. Özellikle denizde ayağına değebilecek canlılardan ya da atıklardan korkan kişiler, kadın deniz ayakkabısı sayesinde denize girme korkularının üstesinden gelebiliyor. Ayrıca denize bir iskeleden girmeyi planlıyorsanız iskeleler ıslandıklarında kayganlaştıkları ve tehlikeli olabildikleri için iskelede ayağınızın kaymasını deniz ayakkabısı ile önleyebilirsiniz. Böylece iskeleden denize atlamak istiyorsanız sizin için çok daha güvenli bir yolu seçmiş olursunuz.

Havuzlarda da kullanabilen bu ayakkabılar, havuz kenarında gezerken ıslak yüzeyler yüzünden kayıp düşmenin de önüne geçtiği için yaz tatillerinin adeta vazgeçilmezi haline geliyor. Yer tutuş özelliğine sahip havuz ayakkabıları giyerek havuz kenarında yaşanabilecek olası kazalardan kendinizi koruyabilirsiniz. Bu yüzden hem çocuğunuz hem de kendiniz için havuz ayakkabısı edinmenizin avantajı büyük oluyor. Güneşlenirken ya da güneş altında otururken ise ayaklarınızda renk farkı olmaması için mutlaka ayakkabılarınızı çıkartmalısınız.

İyi Bir Parmak Arası Terlikte Hangi Özellikler Bulunmalıdır?

Bayan sporcu sütyeni olmadan spor yapmak boyun, göğüs ve sırt ağrılarına neden olabilir ve göğüsteki dokulara dönüşü olmayan zararlar verebilir. Doğru kalıplarda tercih edeceğiniz sütyenlerle ağrılarınızın önüne geçebileceğiniz gibi sarkmaları engelleyebilirsiniz. Spor yaparken diğer sütyenlere göre daha estetik bir duruş sergilersiniz. Eğer sütyen kullanmaktan hoşlanmayan bir kadınsanız spor yapmasanız dahi yok hissi verir. Günlük evde, iş yerinde, parkta, sokakta her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bazı modelleri gün içinde tişörtsüz de kullanabilir. Bu özelliği sayesinde hareketlerinizi daha da esnek hale getirebilirsiniz. Özellikle göğüs arasında biriken terin, pişik ve kaşıntı yaratmaması için doğru spor sütyenin seçilmesi birçok olumsuz etkiyi de ortadan kaldırır. Elastik kumaşlardan yapılan spor sütyenleri sayesinde sporunuzu hareket özgürlüğünüzü koruyarak yapmanız mümkün olur. Spor yaparken ya da gün içinde aktivite temposunun arttığı zamanlarda sütyeninizi çekiştirmenize, sürekli göğsünüzü toplamanıza gerek kalmaz. Zira sporcu sütyen modeli göğüslerinizi oldukları yere sabitler. Ne aşağı ne yukarı olduğu yerde durarak görüntü kirliliğine engel olur.

Parmak arası terliklerde ayak ile terlik arasındaki tek bağ, baş parmağın kenarından geçen parça olduğu için bu parçanın kesinlikle yumuşak olması ve kenarlarının keskin olmaması gerekiyor. Bunun yanı sıra parmak arası terliklerde tabanın dayanıklı olmasına da dikkat etmelisiniz. Su ile sıkça temas eden bir yüzey olduğu için tabanın çift katmanlı bir yapıya sahip olması dayanıklılığı artırıyor. Ayakların üşütülmemesi ve başka hastalıklara yol açmaması için kısa sürede kuruyabilen yapıya sahip parmak arası terlikler her zaman tercih sebebi oluyor. Seçeceğiniz parmak arası terliğin kumaş gövdesinin tahrişi önleyecek özellikte olmasında da fayda var. Böylece ayağınız sıcakta terlikle temas etse dahi ciltte tahriş ortaya çıkmıyor.

Terliklerin konforlu bir yapıda olmasına en çok katkı sağlayan detaylardan bir tanesi de ayak tabanı ve kemerini destekleyen geniş ve anatomik taban oluyor. Zeminde kaymazlık sağlayan tabanın yanı sıra suyun tabandan dışarıya kolayca atılabilmesi için delikli bir yapıya sahip olması da terliği kullanışlı yapan detaylardan bir tanesi. Özellikle kaymazlık seviyesinin bazı testlerden geçirilmiş olmasına dikkat etmenizde yarar var.

Kumaş ya da deri tabana sahip olan parmak arası terlikler su ile temas ettiğinde kumaş tabandan hızla ayrılabiliyor. Bu nedenle bu tip terlikleri ayakları iyice kuruttuktan sonra giymek gerekiyor. Eğer yazın plajda ya da havuzda kullanmak için parmak arası terlik arıyorsanız tabanı kauçuk dolgulu malzemelerden üretilmiş olan modellere yönelebilirsiniz. Böyle terlikler hem kısa sürede deforme olmuyor hem de mükemmel bir kaymazlık sunuyor. İyi bir parmak arası terlikte bulunması gereken özelliklerden bir diğerinin de hafiflik olduğunu unutmamalısınız. Yazın kumda yürümek bir hayli zor olacağı için hafif terlikler aradığınız konforu sağlıyor.

İhtiyacınız olan tüm özelliklere sahip bayan havuz ayakkabısı veya kadın havuz terliği Decathlon'da kolayca bulabilir, tatilinizi daha konforlu geçirebilirsiniz.