Çocuk Patenleri

Çocuk Pateni

PATEN KORUMA EKİPMANLARI
KEŞFET
Çocuk Fitness Pateni - Mavi - FIT 5
YENİ
Çocuk Fitness Pateni - Mavi - FIT 5
₺975
OXELO

Çocuk Fitness Pateni - Mavi - FIT 5

(44)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Artistik Paten - Beyaz - QUAD 100
Artistik Paten - Beyaz - QUAD 100
₺750
OXELO

Artistik Paten - Beyaz - QUAD 100

(53)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Artistik Paten - Pembe - QUAD 100
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Artistik Paten - Pembe - QUAD 100
₺550
OXELO

Artistik Paten - Pembe - QUAD 100

(53)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.7/5 Şuna göre: 1929 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Çocuk Pateni

Paten kaymak çocukların erken yaşlardan itibaren ilgi gösterdiği geliştirici bir spor aktivitesidir. Paten üzerinde dengede durmaya çalışan çocukların kas ve kemik sistemi bu adaptasyon sürecinde güçlenmeye başlar. Onlara özel olarak tasarlanan çocuk patenleri sayesinde bu aktiviteyi çabucak kavrayarak eğlenceli vakitler geçirebilirler. Bu adaptasyonun hızlıca gerçekleşmesi ise çocukların öz güvenine bir hayli katkıda bulunur. Siz de çocuğunuzun sporla ilgilenmesini ve bir yandan da eğlenmesini isterseniz çocuk pateni siparişinizi Decathlon üzerinden verebilirsiniz. Decathlon her bütçeye uygun paten fiyatları ile anne ve babaların yüzünü güldürüyor.

Çocuk Pateni Nasıl Seçilmelidir?

Paten seçimi oldukça titiz bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken bir süreçtir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Tüm unsurları göz önünde bulundurarak bir seçim yaptığınız takdirde hem çocuğunuzun güvenliğini sağlayabilir hem de uzun zaman kullanabilecekleri bir ürüne sahip olabilirsiniz. Öncelikle çocuğunuzun ayak numarasına uygun bir seçim yapmalısınız. Çocuklar henüz gelişim çağında oldukları için ayak numaraları da kısa süre içerisinde değişkenlik gösterir. Bu sebeple birkaç farklı numarayı içeren ayarlanabilir patenler oldukça idealdir. Oxelo markası tarafından üretilen çocuk paten çeşitleri arasında 4 farklı numaraya kadar ayarlama imkanı sunan modeller bulmanız mümkün.

İkinci önemli seçim kriteri ise çocuğunuzun paten hakimiyetidir. Eğer küçük yaşlar için ya da pateni henüz öğrenmekte olan çocuklar için özel bir model arıyorsanız 3 ya da 4 tekerlekli patenler arasından seçim yapmalısınız. Çünkü bu modellerde denge sağlama işi çok daha kolay şekilde gerçekleşir. Bu da çocuğunuzun paten aktivitesini daha çabuk kavramasına ve öz güven duygusunun gelişmesine katkı sunar. Patenin hangi zeminde kullanılacağı da seçim aşamasında önem teşkil eder. Örneğin, düz zeminlerde spor amaçlı basit kullanımlar için fitness paten modellerini, engebeli yüzeyler içinse urban paten çeşitlerini tercih etmelisiniz. Çocuğunuz paten konusunda yüksek bir hakimiyete sahipse ve yeni manevralar denemeyi seviyorsa slalom patenleri ile tanışmasının vakti gelmiş demektir. Tüm bu detayların yanı sıra dünya standartlarına uygun üretimler yapan ve tasarımlarını güvenilir saha testlerine tabi tutan markaları tercih etmelisiniz.

Çocuk Pateni Nerede Satılır?

Çocuk patenlerine spor mağazalarından oyuncakçı dükkanlarına, sokak tezgahlarından e-ticaret portallarına kadar pek çok platformda rastlamak mümkün. Ancak çocuğunuzun güvenliği için paten alışverişinizi alanında uzman olan spor mağazaları üzerinden gerçekleştirmeniz gerekir. Ancak bu sayede güvenilir markaların orijinal ürünlerine ulaşabilir ve garanti hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Decathlon tüm spor malzeme ve ekipmanlarını sizlere güvenilir markaların etiketi ile sunar. Söz konusu çocuklar olduğunda ise ürün seçiminde ekstra titiz bir süreç yürütülür. Çocuk patenleri için Oxelo markası ile işbirliği yapan Decathlon, sizlere manevra kabiliyeti yüksek olan ve dayanıklı fren mekanizmalarına sahip olan modeller sunar. Oxelo, tüm ürünlerini dünya standartlarına uygun testlerden geçiren güvenilir bir marka olarak öne çıkmaktadır. Oxelo markasının tüm modellerini avantajlı çocuk pateni fiyatları ile ve güvenilir garanti hizmetiyle Decathlon’da bulmanız mümkün.

Kız & Erkek Çocuklar İçin Patenlerin Farkı Var mı?

Kız çocuk paten çeşitleri ile erkek çocuk paten modelleri arasında yalnızca tasarım farkları bulunur. Bu tasarım farkları ürünün çalışma mekanizmasıyla değil, görüntüsüyle ilişkilidir. Çünkü bu aktivite cinsiyete göre farklı teknikler ve kurallar içermez. Paten, tüm çocukların aynı şekilde öğrendiği ve geliştiği bir hobidir. Seçim yaparken cinsiyetle ilgili kullanım özelliklerini düşünmenize gerek yoktur. Sadece çocuğunuzun ayak numarasını ve estetik beğenisini dikkate almanız yeterli olacaktır. Paten aktivitesini daha güvenli hale getirmek için kullanmanız gereken dizlik, dirseklik ve kask gibi ekipmanları da Decathlon’da bulabilir ve hızlı teslimat ayrıcalığı ile hemen sipariş verebilirsiniz.