Snowboard Botu

Snowboard Botu & Ayakkabısı

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat

Snowboard Botu & Ayakkabısı

Kış sporlarına olan ilginizi doğru ürünlere sahip olarak bir hobiye, hatta profesyonel bir mesleğe dönüştürebilirsiniz. Snowboard botu ve ayakkabısı, snowboard yaparken hareketlerinizi kolaylaştırmak ve sizi olası kazalardan korumak üzere tasarlanmıştır. Kaliteli ve güvenilir snowboard ekipmanları ile harika bir deneyim yaşamak için Decathlon’u ziyaret edebilirsiniz.

Snowboard Botu & Ayakkabısı Nedir? Ne için Kullanılır?

Snowboard botu, snowboard ve kayak yaparken ayak bileklerinizi destekleyerek olası yaralanmaları önlemek üzere üretilmiştir. Snowboard botu, kar üzerinde yapmak istediğiniz hareketleri kolaylaştırmak için giyilir. Snowboard bot seçiminizi bu sporda olan deneyiminiz, fiziksel özellikleriniz ve botu kullanacağınız zemini göz önünde bulundurarak gerçekleştirdiğiniz takdirde, üründen yüksek performans sağlayabilirsiniz. Yokuş aşağı inme amaçlı bir ayakkabı arayışınız varsa snowboard botu sizin için uygun olabilir. Ancak düz alanda uzun mesafeli yürüyüşler için snowboard botu uygun olmayabilir. Düz alanlarda kullanmak üzere kar ve su geçirmez snowboard ayakkabısı edinebilirsiniz. Snowboard botu ve ayakkabısının yanı sıra, Decathlon’da bulunan kayak kaskları ile snowboard için gerekli tüm ekipmanlara sahip olabilirsiniz.

Snowboard Botu & Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Kış sporlarına olan ilginiz sonucu, bir snowboard botu veya snowboard ayakkabısı arayışına girmiş olabilirsiniz. Birkaç püf nokta ile sizin için en uygun bot ve ayakkabıya sahip olabilirsiniz. Ayak numaranıza uygun bir snowboard botu seçmeniz, spor esnasında performansınızı etkileyeceği için oldukça önemlidir. Snowboard botunu giydiğinizde ayak parmaklarınızın ayakkabı ucuna değmesi, ancak parmaklarınızı sıkıştırmaması önemli bir unsurdur. Ayak boyutlarınıza uygun bir ayakkabı edinmeniz, sporunuzu yaparken sahip olacağınız rahatlığınız açısından önemlidir. Decathlon'un snowboard ve kayak ürünleri kategorisinde benzersiz snowboard bot ve ayakkabıları yer alır. Snowboard botunun sertliği, bu spor dalında ne kadar deneyimli olduğunuza bağlı olarak değişebilir. Snowboard seviyenizden emin olduktan sonra doğru sertlikte bir bot ve ayakkabıya sahip olabilirsiniz.

Snowboard Botu & Ayakkabı Numarası Nasıl Belirlenir?

Snowboard bot numaraları ile gündelik ayakkabılarınız arasında ufak farklar bulunabilir. Türkiye’nin birçok şehrinde ve ilinde mağazası bulunan Decathlon’a ulaşım fırsatınız varsa ayak numaranızı öğrenmek için snowboard botu ve snowboard ayakkabısı deneyebilirsiniz. Deneme sırasında termal çorap olarak bilinen kayak çoraplarınızı kullanabilirsiniz. Bu sayede termal çoraplarınız ve botlarınızla snowboard yaparken nasıl hissedeceğinizi deneyimleyebilirsiniz.

Snowboard botları giydikten sonra botların üzerinde bulunan ayarlanabilir cırt cırtlı bantları kapatabilirsiniz. Bantları sıkıca kapattıktan sonra botunuzu snowboard bağlamaları yardımı ile snowboard tahtaları üzerine sıkıca sabitleyebilirsiniz. Snowboard bağlama aparatı ile kolayca dengede kalabilir ve snowboard tahtaları üzerinde dengede durabilirsiniz. Ayağınızı bota tam olarak yerleştirdikten sonra parmak uçlarınızın ayakkabıya baskı yapıp yapmadığını kontrol edebilirsiniz. Snowboard bot seçiminde ayakkabının sağladığı topuk desteği, rahatlık ve hareket edebilme noktasında önemlidir. Decathlon snowboard botlarında 15 mm ergonomik köpükten oluşan topuk desteği bulunur. Topuk desteği ile botunuz ayağınızı tam olarak sardığı için, snowboard esnasında botlarınızı kullanarak istediğiniz yönde hareket edebilirsiniz.

Seviyenize Göre Snowboard Botu & Ayakkabısı Seçimi Nasıl Olmalı?

Snowboard botları seçiminde kilonuz gibi fiziksel özelliklerinizin yanı sıra snowboard kış sporunda sahip olduğunuz deneyim de önemlidir. Snowboard sporuna dair deneyiminiz ayakkabının sertliği ile doğru orantılıdır. Başlangıç seviyesinde bir snowboard tutkunuysanız, erkeklerde 60 ila 90, kadınlarda 60 ila 70 arasında bulunan hafif esneklik, spor esnasında daha rahat hareket etmeniz için uygundur. Orta seviyede bir sporcu olduğunuzu düşünüyorsanız esneklik değeri erkekler için genellikle 90 ila 110, kadınlar için ise 70 ila 90 değerleri arasındadır.

Deneyimli snowboard oyuncuları botlarından daha yüksek performans alabilmek için daha sert botları tercih ederler. Sert botlar hareket toleransının en zor olduğu bot çeşididir. Bu botların esneklik değerleri, kadın ve erkek oyuncular için 140 ila 150 arasında bulunur. Uzman sporcular bu botları hareket ettirebilmek için büyük oranda bacak kaslarını kullanırlar. Decathlon’da farklı seviyelerde ve farklı modellerde snowboard botları bulunur. Seviyenize ve zevkinize uygun snowboard ürünlerine sahip olmak için vakit kaybetmeden Decathlon’u ziyaret edebilirsiniz.