Kamp Sandalyesi ve Taburesi

Kamp Sandalyesi & Kamp Taburesi

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Katlanır Kamp Sandalyesi - BASIC
İNDİRİM
Katlanır Kamp Sandalyesi - BASIC
₺250 −22%
₺195
*İndirim 01.05.2022 tarihinde başlar
4.6/5 Şuna göre: 2294 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kamp Sandalyesi ve Taburesi

Outdoor aktivitelerin en çok kullanılan malzemelerinden biri olan kamp sandalyeleri, hafif ve portatif yapılarından dolayı tercih edilir. Farklı tasarımlara sahip olan portatif sandalye çeşitleri katlanabilir özelliği sayesinde hem evde hem de araçlarda kolayca taşınabilir. Kamp sandalyesi taşıma kılıfı sayesinde, kullanıcının sandalyesini omzuna takarak dilediği her yere, pratik bir şekilde taşıyabilmesini sağlar. Çocuklar için özel olarak üretilen katlanır çocuk kamp sandalyesi ve outdoor sandalye çeşitleri sadece kampta değil bahçe sandalyesi, plaj sandalyesi olarak dışarıda vakit geçirebileceğiniz her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Daha küçük boyutlara sahip kamp sandalyesi, katlanır tabure diye adlandırılır. Decathlon portatif sandalye çeşitleri tek tek satılabildiği gibi kamp sandalye masa şeklinde kamp sandalye seti olarak da satışa sunulur. Quechua kamp sandalyesi gibi farklı markaların yer aldığı Decathlon kamp sandalyesi çeşitleri ve katlanır kamp sandalyesi yedek parça ürünleri arasından dilediğinizi seçebilir, en ucuz en iyi kamp sandalyesi modeline kolayca sahip olabilirsiniz. Decathlon sandalye modelleri arasından katlanabilir sandalye masa modelleri içeren Quechua sandalye çeşitlerini de inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz kamp sandalyesi en ucuz fiyatlarla Decathlon’da!

Kamp Sandalyesi Nerelerde Kullanılır?

Katlanır sandalye çeşitlerini dilediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kolayca açılıp kapanabilme özelliğine sahip olan katlanır kamp sandalyesi, konforlu bir dinlenme fırsatı sunar.

Uzun süreli kullanım için sağlam kamp sandalyesi tavsiye edilir. Özellikle karavan tatillerinde fazla yer kaplamadığı için tercih edilen katlanır sandalye Decathlon ayrıcalıkları ve avantajlı ödeme seçenekleri ile satışa sunulur.

Kaliteli kamp sandalyesi çeşitlerini pikniğe gittiğinizde piknik sandalyesi olarak kullanabilir, balık tutmayı seviyorsanız balık tutarken balıkçı sandalyesi olarak tercih edebilirsiniz.

Sahilde plaj sandalyesi, bahçede bahçe sandalyesi şeklinde kullanabilir; dilerseniz sandalyede yemeğinizi yiyebilir, kamp sandalyesi ayak uzatmalı modeller ile bahçe ya da denizi uzanarak seyredebilirsiniz. Deniz sandalyesi üstünde kitabınızı okuyabilir, gölgelikli kamp sandalyesi sayesinde güneşin altında buz gibi içeceğinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kamp sandalyesi şezlong ve ayak uzatmalı kamp sandalyesi modelleri ile güneşlenmek de mümkündür. Kamp koltuğu aynı zamanda rejisör koltuğu olarak da bilinir. Pek çok modeli yakından inceleyebilirsiniz.

Kamp Sandalyesi Çeşitleri Nelerdir?

Kamp sandalyesi çeşitleri kullanım şekline göre çeşitlere ayrılır:

Kepçe tipi kamp sandalyesi: Kolçaksız olarak tasarlanan kepçe tipi kamp sandalyeleri, katlanır özelliğe sahip küçük hacimli modellerdir. Bu portatif kamp sandalyesi, ayak yüzeylerinin dar olması nedeniyle genellikle düz alanlarda kullanıma uygundur.

Klasik katlanır sandalye: Hem kolçaklı hem de kolçaksız tasarıma sahip olan dayanıklı kamp sandalyesi, ayak kısmı geniş yapıda olduğu için outdoor aktivitelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Alçak katlanır sandalye: Hafif ve kurulumu oldukça kolay olan ayaklı kamp sandalyesi çeşitleri de kolçaklı ya da kolçaksız olabilir. Alçak tasarıma sahip kamp sandalyesi çocuk kullanıcılar için de uygundur.

Büyük kamp sandalyesi: Büyük kamp sandalyesi modelleri, geniş ebatlara sahip ürünlerdir. Kamp sandalyesi XL, normal ürünlere oranla daha büyük ebatlara sahiptir ve bu sandalyelerin çok daha keyifli bir kullanımı vardır. Kamp sandalyesi XXL boyutlarında da üretilebilir ve taşıma kapasitesi de yüksek olduğu için çok yönlü bir kullanım fırsatı sunar. Kamp plaj sandalyesi olarak rahatlıkla kullanılabilir. Kamp sandalyesi bardak tutucu özelliği sayesinde konforlu bir kullanım deneyimi sunar. Aynı zamanda yatan kamp sandalyesi çeşitleri kullanıcıların dilediği zaman uzanarak dinlenmesine fırsat sağlar.

Küçük kamp sandalyesi: Küçük boyutlara sahip olan kamp piknik sandalyesi modelleri, katlanabilir kamp taburesi olarak kullanılır. Boyutlarından dolayı çocuklar için uygun olan kamp taburesi çeşitleri; bez, çelik, alüminyum, ahşap kamp taburesi modelleri şeklinde farklı materyaller kullanılarak tasarlanır. Küçük boy kamp taburesi sırt desteksizdir ve kolsuz kamp sandalyesi olarak bilinir. Kısa süreli molalar için taşınabilir kamp taburesi çeşitleri ideal bir seçim olabilir. Pratik kamp taburesi ile dilediğiniz yerde oturabilir, hafif yapısı sayesinde kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz.

İkili kamp sandalyesi: Set halinde tasarlanan kamp sandalyesi ikili ve kamp sandalyesi 4'lü, aileler için ya da birlikte seyahate çıkan arkadaşlar için uygundur. Kamp alanına uygun özellikler taşıyan sağlam kamp sandalyesi uzun süre dayanıklılığını koruyabilir. Kamp sandalyesi siyah, pembe kamp sandalyesi, kamp sandalyesi yeşil gibi farklı renk seçeneklerine sahip olan ürünler, tek bir hamle ile kolayca açılıp kapanabilir.

Destekli kamp sandalyesi: Sırt desteği sunan arka kısmı ve kollar için hazırlanan kolçakları ile oldukça konforlu bir kullanım fırsatı sunan destekli modeller, lüks katlanır kamp sandalyesi çeşididir.

Hangi Kamp Sandalyesi Çeşidi Daha Sağlamdır?

Outdoor için kamp sandalyesi tavsiye edenlerin ilk söyledikleri sandalyenin kalitesi ve sağlamlığıdır. Alüminyum ya da çelik malzemeden yapılan kamp sandalyesi 150 kg taşıma kapasitesi ile en sağlam modeller arasındadır. Genellikle büyük kamp sandalyesi çeşitleri, sağlam ve dayanıklı kamp sandalyeleridir.

Çeşitlerine Göre Hangi Kamp Sandalyesi Hangi Durumlarda Tercih Edilmeli?

Kamp sandalyesi küçük ve büyük boyutlarda tasarlanır. Küçük kamp sandalyesi ve seyyar sandalye modelleri genellikle deniz kenarında tercih edilir. Bez sandalye çeşitleri hafifliği ve yıkama kolaylığından dolayı sahilde pratik bir kullanım fırsatı sunar. Piknik sandalye masa seti, aracınızın bagajına rahatlıkla sığar, dilediğiniz yere kolayca yanınızda götürebilmenizi sağlar. Genel olarak alçak katlanır sandalye ve mini kamp sandalyesi çeşitleri, deniz kenarında; klasik ya da kepçe tipi sandalyeler ise kamp ya da piknik gibi outdoor aktivitelerde iyi bir seçimdir. Konforuna düşkün olanlar ise lüks kamp sandalyesi çeşitlerine yönelebilir. Kamp sandalyesi pembe, mor, kırmızı, siyah gibi farklı renk seçeneklerine sahiptir. Outdoor aktivitelerde genellikle yeşil kamp sandalyesi modelleri tercih edilir.

Rejisör Koltuğu Nedir?

Açılır sandalye, film setinde görev alan yönetmen bir diğer adıyla rejisörlerin de tercih ettiği bir üründür. Film çekme işi hareketlidir ve çalışanlar film çekerken sürekli oturup kalkar. Bazı durumlarda yemeklerini ya da içeceklerini sandalye üzerinde tüketir. Rejisör sandalyesi tanımı da bu nedenle ortaya çıkmıştır. Taşıması kolay, kullanımı konforlu hafif ve dayanıklı portatif sandalye, rejisör sandalyesi olarak adlandırılır. Yönetmen sandalyesi, kolay taşınabilirliği sayesinde set çalışanının dilediği yere taşıyabilmesine izin verir.

Kamp Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kamp sandalyesinin üretiminde kullanılan materyalleri, ürünün hem kullanım amacını hem de sağlamlığını etkiler. Kamp sandalyesi satın alırken aşağıdaki noktalara dikkat etmelisiniz:

Ağırlık: Eğer kamp koltuğu uzun süreli kullanılacaksa ağırlık limiti yüksek açılıp kapanan sandalye çeşitlerine yönelmelisiniz. Outdoor aktiviteleri için seçeceğiniz kamp sandalyesi takımı, hem hafif hem de sağlam olmalıdır. Bu nedenle alüminyum iskelet yapısına sahip olanlar oldukça uygundur. Kamp outdoor sandalye olarak büyük boy kamp sandalyesi ve XL kamp sandalyesi gibi lüks sandalye çeşitleri satın alarak kamp yaşamını daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Materyal: Kamp sandalyelerinde kullanılan materyaller oldukça önemlidir. Deniz kenarında kullanmak istiyorsanız hafif bir sahil sandalyesi seçmelisiniz. Plastik materyal kullanılarak üretilen katlanır plaj sandalyesi ya da katlanır oturak iyi bir seçimdir. Alçak ayak boyuna sahip plaj koltuğu, kum içinde dengeyi saha kolay sağlamanıza yardımcı olur. Bu özelliği sayesinde plaj koltukları çocuklar için de iyi bir seçim olabilir. En ucuz plaj sandalye çeşitleri için Decathlon plaj sandalyesi modellerini inceleyebilirsiniz.

Dayanıklılık: Ürünlerin uzun süre kullanılabilmesi de oldukça önemlidir. Katlanır bahçe sandalyesi kullanmak istiyorsanız ahşap materyale sahip ürünler seçmelisiniz. En sağlam kamp sandalyesi olarak nitelendirilen ahşap modeller, bahçe ve terasta rahatlıkla kullanılabilir. 4 lü ahşap kamp sandalyesi çeşitleri ekonomik olması nedeniyle en uygun kamp sandalyesi çeşitleri arasındadır.

Boyut: Kullanım alanlarına göre ürünlerin boyutlarını da detaylı incelemelisiniz. Piknik için pratik kamp sandalyesi arayışında iseniz, minik kamp sandalyesi modelleri tam size göre. Taşıması kolay sandalye piknik için ideal bir seçim olabilir. Geniş aileler, tüm aile için ikili kamp sandalyesi, kamp sandalyesi 4 lü, katlanır masalı kamp sandalyesi şeklinde kamp masa sandalye seti satın alabilir. Araç yer kapasitesi sınırlı ise piknik taburesi şeklinde katlanabilir koltuk seçilebilir. Uygun fiyatlı kamp sandalyesi için Decathlon piknik sandalyesi çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Fiyat: Kamp masa ve sandalyesi seçiminde bir diğer önemli kriter de fiyatıdır. Kamp sandalyesi ucuz ve kaliteli olmalıdır. Katlanır sandalye en ucuz ve kaliteli katlanır sandalye çeşitleri için Decathlon’un geniş ürün yelpazesini inceleyebilirsiniz. Kullanıcıların kamp sandalyesi öneri ve tavsiyelerini değerlendirerek zevkinize uygun plaj sandalyesi en ucuz fiyatlarla sizin olabilir.

Kamp Sandalyesi Seçerken Hangi Materyaller Tercih Edilmeli?

Kamp sandalyesi materyalleri, sandalyenin nerede kullanılacağına göre farklılık gösterir. Katlanır sandalye masa çeşitleri, yüksek ağırlık kapasitesine sahip alüminyum, çelik, ahşap gibi materyaller kullanılarak üretilir. Hafif kamp sandalyesi çeşitlerinde taşıma kolaylığı sağlaması nedeniyle alüminyum materyaller tercih edilir. Genellikle sandalyelerin iskeletleri özel bir kumaş dokusu ile kaplanır.

Kamp Sandalyesi Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Kamp sandalyesi kumaş özellikleri sandalyenin dayanıklılığını yakından etkiler. Bu sebeple sağlam ve kaliteli olmalıdır. Örneğin 150 kg taşıma kapasiteli kamp sandalyesi kumaşı dayanıklı olmak zorundadır. Aksi halde ağırlığı taşıyamaz. Kamp sandalyesi kumaşı su geçirmez olmalıdır. Kamp sandalyesi bezi dışarıda kullanılacağı için yağmur, kar gibi dış etkenlere karşı dayanıklı olması önemlidir. Sonbahar ve kış mevsimleri için şemsiyeli kamp sandalyesi seçilmesi önemli bir ayrıntıdır. Rüzgâr geçirmeyen çocuk kamp sandalyesi ve güneşi önleyen kamp sandalyesi gölgelikli çocukların sağlıklarının korunmasına da yardımcı olur. Katlanır kamp sandalyesi yedek kumaşı satın alarak sandalyenin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Sahilde otururken ya da balık tutarken sandalye kullanmayı düşünüyorsanız; eşyalarınızı muhafaza etmek amacıyla çantalı kamp sandalyesi tercih edebilirsiniz. Kumaşın dayanıklılığı kadar şık görünüme sahip olması da önemlidir. Figürlü kamp sandalyesi, hayvan figürlü kamp sandalyesi ya da mor kamp sandalyesi, siyah kamp sandalyesi, kırmızı kamp sandalyesi, pembe kamp sandalyesi, sarı kamp sandalyesi gibi farklı kumaş seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Kamp sandalyesi çantası da su ve rüzgâr geçirmeyen sağlam kumaş yapısına sahip olmalıdır.

Kamp Sandalyesi İskeleti Nasıl Olmalıdır?

Genellikle kamp sandalyesi ve masası iskeleti alüminyum, çelik, plastik ya da ahşap materyallerden üretilir. Üretiminde kullanılan materyalin pas tutmayan özelliğe sahip olması gerekir. Kullanıcının kolay taşıması için hafif yapılı olması ve dış etkenlere karşı sağlam ve dayanıklı durabilmesi önemlidir. Kamp sandalyesi parçaları arasında hafifliği ve sağlamlığı açısından en çok tercih edilen alüminyum kamp sandalyesi çeşitleridir.

Kamp Sandalyesi Fiyatları Ne Kadar?

Kamp sandalyesi fiyatları; ürünün markasına, modeline, boyutuna ve üretildiği materyalin kalitesine göre değişiklik gösterir. Yetişkin katlanabilir sandalye fiyatları ve çocuk kamp sandalye fiyatları arasında da farklılıklar vardır. Decathlon katlanır sandalye fiyatları 160 TL ile 990 TL arasında değişir. Piknik sandalye fiyatları ile katlanır tabure fiyatları hemen aynı oranlara sahipken, outdoor kamp taburesi fiyatları daha yüksek aralıklarda seyreder. Sandalyenin fonksiyonelliği arttıkça fiyatında da artış söz konusu olur. Örneğin kamp sandalyesi çantalı ürünler klasik modellere oranla daha yüksek fiyata sahip olabilir. Daha ekonomik bir alışveriş için çift kişilik kamp sandalyesi tercih edebilirsiniz. İki kişilik kamp sandalyesi, tekli satışlara oranla daha uygun fiyatlara sahiptir. 2'li kamp sandalyesi, 3'lü kamp sandalyesi, 4'lü kamp sandalyesi modelleri hakkında detaylı bilgilere sahip olmak, kamp sandalyesi indirim ve fırsatlarından yararlanmak için Decathlon katlanır sandalye çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Decathlon katlanabilir sandalye modelleri arasından en ucuz kamp sandalyesi ve taburesine sahip olabilirsiniz.

Kamp Sandalyeleri Kaç Kiloya Kadar Taşır?

En kaliteli kamp sandalyesi 150 kilograma kadar ağırlık taşıyabilir. Piknik koltuğu, açılır kapanır tabure, küçük kamp sandalyesi gibi küçük boyutlu kamp sandalyeleri 100 kilogram; çocuk kamp sandalyesi ve bebek kamp sandalyesi çeşitleri maksimum 60 kg ağırlık taşıma kapasitesine sahiptir. 150 kg kamp sandalyesi ise büyük boy kamp sandalyesi çeşitleridir.

Kamp Sandalyesi Nasıl Kullanılır?

Kamp sandalyesi kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Bazı modeller ortadan ikiye katlanır, bazı modeller ise sıkıştırılarak bir tek bir parça haline getirilir. Genellikle ahşap kollu kamp sandalyesi ikiye katlanır; yuvarlak kamp sandalyesi modelleri ise tek bir parça haline getirilir. Tek parça haline getirilen modeller, kamp sandalyesi kılıfı; ikiye katlanan modeller ise özel olarak tasarlanan kamp sandalyesi taşıma çantası içine yerleştirilebilir. Ürünlerin hasar görme ve eskime ihtimaline karşı kamp sandalyesi yedek parça çeşitleri bulunur. Şezlong kamp sandalyesi, daha çok sahilde tercih edilir. Katlanır kamp sandalyesi alt kısmında yer alan kumaş uzatılarak şezlong haline gelir. Çantalı kamp sandalyesi, özellikle ekstra eşya ihtiyacı gerektiren balık tutma aktivitesinde kullanılır. Şemsiyeli kamp sandalyesi ise özellikle güneşli ya da yağmurlu günlerde tercih edilir. Bardaklı kamp sandalyesi ise konforuna düşkün herkes tarafından kullanılır. Bu model içeceklerin konulması için kolçaklarında bardak koyma bölmesine sahiptir.

Kamp Sandalyesi Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Kamp sandalyesi temizliği için öncelikle sandalyedeki kaba kirlerin arındırılması amacıyla kumaşının silkelenmesi gerekir. Ardından ılık sabunlu su ve temiz bir bez ile sandalye silinir. Daha sonra durulama suyu hazırlanarak sadece su ve temiz bir bez ile sandalye sabunlu sudan arındırılıp gölgede kurumaya bırakılır.

Kamp Sandalyesi Yıkanabilir mi?

Kamp sandalyelerinin kumaşı özel bir dokuya sahiptir. Çabuk kuruyan ve leke tutmaya karşı dirençli olan bu kumaş türü sayesinde kamp sandalyelerinizi yıkayabilirsiniz. Sabun ve su ile yıkadıktan sonra bol su ile durulayabilirsiniz. Ancak sandalyenizin tamamen kurumasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde nem, kumaşın küflenmesine neden olabilir.

Kamp Sandalyesi Rahat Bir Şekilde Taşınabilir mi?

Kamp sandalyesi eğer alüminyum gibi hafif bir iskelet yapısına sahipse kendi özel taşıma kılıfında omza takılarak kolayca taşınabilir. Ancak ahşap iskelete sahip modeller kısa mesafeler için taşıma kolaylığı sağlasa da bir süre sonra taşıması yorucu olabilir.

Kamp Sandalyesi ile Uçağa Binilebilir mi?

Kamp sandalyesini el bagajı olarak yanınıza alamazsınız ancak bagajda taşınabilir.İster kamp alanlarında, ister deniz kenarı ya da bahçe ve teras gibi dış alanlarda rahat ve konforlu zaman geçirmek için en uygun kamp sandalyesi Decathlon ayrıcalıkları ile satışa sunulur. Katlanır kamp sandalyesi en ucuz fiyat seçenekleri için Decathlon sandalye kamp ürünlerini inceleyebilirsiniz. Kamp sandalyesi çocuk ve yetişkin modelleri arasından en uygun kamp sandalyesi çeşidine kolayca sahip olabilirsiniz.