Stepper ve Step Tahtası

Stepper & Step Tahtası

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre
Fiyat

En yüksek fiyat en düşük fiyattan küçük olamaz.

3.9/5 Şuna göre: 58 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Step Aletleri

Kardiyo aktivitelerinimüzikle birleştirerek ritmik doku kazandıran step, egzersizi çok daha eğlenceli bir hale getirir. Siz de klasik antrenmanlardan farklı bir fiziksel aktivite rutini arıyorsanız 90'lardan bu yana popülerliğini koruyan step egzersizlerini deneyebilirsiniz. Evde spor aktivitelerinin en pratik hali step, hafif ekipmanlarıyla hayatına hareket katmak isteyenlere pratik bir çözüm sunar. Hareketli hayatı yaşam alanınıza kolayca taşımanızı sağlayan stepper, step için özelleşmiş bir ekipmandır.Kondisonunuzu yükselterek nefes kontrolünü geliştirmenize yardımcı olur.

Stepper Ne İşe Yarar?

Step, fiziksel aktiviteyle ritmik dansın harmonisini yansıtır. Bir koreografiyle beraber uygulandığında, form tutmanıza yardımcı olmanın yanı sırastres seviyenizi de düşürür. Step egzersizinin sağlıklı ve güvenli bir biçimde yapılması için ideal yükseklik göz önünde bulundurularak tasarlanmış, kaymaz yüzeyli step tahtası kullanmanız gerekir. Bu egzersiz akımının başrolü step tahtası olsa da hafif ağırlıklar ve esnek bantlarla hareketlerinizi destekleyebilir, kalori yakımının yanı sıra kas kütlenizi de artırabilirsiniz. Daha konforlu ve keyifli bir fiziksel aktivite süreci için step tahtası yerine stepper adı verilen step aletini de kullanabilirsiniz. Aletin üzerindeki gösterge yardımıyla egzersiz sürenizi, harcadığınız kaloriyi, zorluk seviyesini, hareket sıklığınızı gözlemleyerek performansınızı ölçebilirsiniz. Stepper aleti az yer kaplaması ve yüksek kalori yakımıylazayıflamak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alır.

Step Aleti Hangi Kasları Çalıştırır?

Step spor aletleri tüm vücudu çalıştırır. Kas kütlenizi artırarakbazal metabolizmanızı hızlandıran aktivite, kalp atışınızı hızlandırarak kardiyovasküler sisteminizi güçlendirir. Özellikle vücudun karın ve alt beden kaslarının gelişiminde etkilidir. Kalça, diz, baldır kaslarını kuvvetlendirerek eklemlerin yükünü azaltır. Step hareketlerine ekleyeceğiniz rotasyonla bel kaslarınızı da güçlendirebilirsiniz. Egzersizinize ritmik kol hareketleri ekleyerekkol kaslarınızı da sıkılaştırabilirsiniz. Bu egzersiz akımı, sırt, göğüs, bacak kaslarınızı destekleyerek duruşunuzu düzeltir. Güçlenen iskelet destek kasları, ağrıların önüne geçerek daha sağlıklı ve rahat hissetmenizi sağlar. Ritmik ve düzenli hareketler ile bütün olan step egzersizi, bedeniniz kadar ruhunuza da iyi gelir. Negatif enerjinizi alır, kanınızdaki endorfin hormonunun seviyesini yükselterek kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlar.

Step Tahtası Hangi Bölgeleri Zayıflatır?

Step aletleri, karın, kol, bacak ve kalçada depolanan fazla yağ hücrelerinden kurtulmanızı sağlar. Bir saat egzersiz esnasında 500 kalori yakmanızı sağlayan bu fiziksel aktivite, bölgesel incelmeye ihtiyacınız varsa sizin için biçilmiş kaftandır. Bel, kalça ve bacak bölgelerindeki yağ dokunun yerini kasların almasını sağlayan spor, karın bölgesindeki yağlanmanın da önüne geçer. Ev içi spor rutinine kolayca dahil edilebilen hafif zayıflama step aletleri, bu egzersizi düzenli olarak yapmanıza olanak tanır. Yüksek kalori harcamanızı sağlayan step, yağ yakımını hızlandırır. Bu özelliği sayesinde form tutmak için sağlıklı ve kolay bir alternatif olarak ön plana çıkar.

Step Aletleri Fiyatları Nelerdir?

Hareketli yaşam tarzının sağlıklı ve uzun bir ömrün anahtarı olduğu bilinen bir gerçektir. Yine de bir spor salonuna yazılarak egzersize zaman ve para ayırmak size biraz zor gelebilir. Evde bir spor ortamı oluşturarak zamandan ve paradan tasarruf etmek isteyebilirsiniz. Step ekipmanları, evde antrenman ortamı oluşturmak için kullanışlı seçenekler arasında yer alır. Step tahtası fiyatları alternatiflerine göre daha ekonomik bir çizgide yer alır. Az yer kaplaması, yüksek kalori yakımı ve bütçe dostu step aleti fiyatları, bu ekipmanları ev egzersizi için ideal bir çizgiye taşır.

Siz de evinizin konforunda antrenman keyfini yaşamak istiyorsanız, Decathlon güvencesiyle step aletlerini günlük egzersiz rutininize katabilir, hızlı kalori yakımının tadını çıkarmaya hemen başlayabilirsiniz.