Koşu ve Yürüyüş Bandı

Koşu Bandı & Yürüyüş Bandı

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
Koşu Bandı - RUN100 / Yürüyüş Bandı
EKO TASARIM
Koşu Bandı - RUN100 / Yürüyüş Bandı
₺8.800
DOMYOS

Koşu Bandı - RUN100 / Yürüyüş Bandı

(19)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Koşu Bandı Zemin Matı
Koşu Bandı Zemin Matı
₺500
DOMYOS

Koşu Bandı Zemin Matı

(12)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Koşu Bandı Silikon Yağı
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Koşu Bandı Silikon Yağı
₺85
WESTOIL

Koşu Bandı Silikon Yağı

(5)
Sadece mağazada mevcut
4.4/5 Şuna göre: 47 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Koşu Bandı ve Yürüyüş Bandı

Spor yaparak kilo vermeyi ve sağlıklı kalmayı herkes ister. Kilo vermek isteyen ve sağlıklı bir yaşam sürmek arzulayan herkesin evinde mutlaka bir koşu bandı bulunmalıdır. Koşu bantları yağ ve kalori yakma, kas kütlesini ve dayanıklılığı artırma, bacak kaslarını çalıştırma, vücut hatlarını belirginleştirme, vücuda enerji ve dinçlik sağlama, sindirim sisteminin çalışmasına destek olma, metabolizmayı hızlandırma, vücudu sıkılaştırma, vücut direncini artırma gibi beden sağlığı için birçok olumlu etkiye neden olur. Tüm bunları yapabilmeniz için de öncelikle koşu bandını doğru ve etkili kullanmalısınız.

Koşu Bandı Nasıl Kullanılır?

Dünyada yaygın olarak kullanılan koşu bandı, yanlış kullanıldığında kas zedelenmelerine, eklem ağrılarına, daha da kötüsü kronik sakatlanmalara neden olabilir. Koşu bandı kullanımının temel kurallarından birincisi yavaş tempoda başlayan yürüyüşlerin yerini koşuya bırakmaktır. Koşu bantlarını ancak kişiye ve egzersize uygun seviyede kullanıldığında etkili olabilir. Beden ve nefes durumunuza göre koşu bandınızın hız ve eğimi değiştirerek hedeflerinize kolayca ulaşabilir, bu sayede de hem ‌kardiyo egzersizini doğru yapmış, hem de vücudunuzda büyük etkiler yaratmış olursunuz. Bunların yanı sıra koşu bantlarının programlanması sırasında çok sayıda egzersiz seçeneği görebilirsiniz. Bu seçenekler size kondisyon, ‌‌kardiyo, bölge egzersizi, rastgele, ‌fitness gibi farklı alternatifler sunar. Program seçenekleri koşu bandının marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Bu durumda yeni başlayanlar için en doğru seçenek, bir uzman yardımıyla vücut kitle endeksinize bakılarak kendinize özel bir program hazırlamak olacaktır.

Koşu Bandı Hangi Bölgeleri Çalıştırır?

Koşu bandı, vücudun sağlıklı olması ve dengeli kilo vermek açısından benzersiz bir spor aletidir. Koşu bandı öncelikle bacaklar olmak üzere göbek, karın, kol, omuz, sırt kasları, bel, yan bel çevresi, kalça kaslarını çalıştırır. Tüm bu kas gruplarını çalıştırmak ve zinde bir vücuda sahip olmak için Decathlon’un yürüyüş bandı, manyetik yürüyüş bandı ve Dynamic koşu bandı seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Yürüyüş Bandı Nasıl Kullanılır?

Spora yeni başlayanların ve sporun bir anda etkisini görmek isteyenlerin yaptığı en büyük hata, yürüyüş ve koşuya aynı anda yüklenmektir. Egzersize ve spora alışık olmayan bedenlerde anlık yüklenmeler, uzun süreli yürümeler ve koşmalar, ciddi sakatlıklara neden olabilir. Tüm spor dallarına olduğu gibikoşu bandını kullanmadan önce de ısınmak oldukça önemli bir konudur. Kültür fizik hareketleri ve açma - germe hareketleri yaptıktan sonra koşu bandına çıkmak, oluşabilecek sakatlıkların önüne geçecektir. Spor yapmaya yeni başlayan kişilerde koşu bandında ideal yürüyüş süresi 20 dakika, düzenli olarak spor yapan ve vücudu spora alışkın olan kişilerde ise bu süre 45 dakikadır. Unutulmamalıdır ki koşu bandında yürünmesi gereken süre kişiden kişiye, bedenin o günkü durumuna ve egzersizin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Yeni başlayanlar için 20 dakika yürüyüş ardından 10 dakika koşu şeklinde setler yapmak başlangıç aşaması için ideal olacaktır. Bu bağlamda Dechatlon'un Dynamic yürüyüş bandı ve manyetik koşu bandı alternatifleri sizin daha verimli bir spor yapmanızı sağlar.

Yürüyüş Bandı Hangi Kasları Çalıştırır?

Yürüyüş bandı, koşu bandında olduğu gibi bacak, sırt kasları, kol, bel, yan bel çevresi, karın, göbek, kalça kaslarını çalıştırır. Ancak yürümeninkoşmadandaha yavaş bir eylem olduğunu düşünecek olursakyürüyüş egzersizinin ‌kardiyo açısından daha önemli olduğunu söyleyebiliriz. Kardiyo çalışmalarından en etkili şekilde yararlanmak içinDechatlon’un yürüyüş vekoşu bantlarından faydalanabilirsiniz.

Koşu Bandı ve Yürüyüş Bandı Fiyatları Nelerdir?

Yürüyüş bandı fiyatı sanıldığı gibi pahalı değildir.Yürüyüş ve koşu bandı fiyatları markaya, modele,kaliteye göre değişkenlik gösterir. AncakDecathlon her daim olduğu gibi en kaliteli ürünü, en uygun fiyata sizlere sunmaya devam ediyor. Evde spor yapmanın keyfine varmak isteyenlerin ilk tercihi olan yürüyüş ve koşu bantlarıekonomik fiyatlarla Decathlon’da sizleri bekliyor.