Eliptik ve Kondisyon Bisikleti

Eliptik Bisiklet & Kondisyon Bisikleti

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
Eliptik Bisiklet - ESSENTIAL EL120
İNDİRİM
Eliptik Bisiklet - ESSENTIAL EL120
₺4.500 −22%
₺3.500
*23.05.2022 - 26.06.2022 arası
Otomatik Kondisyon Bisikleti - 520
İNDİRİM
Otomatik Kondisyon Bisikleti - 520
₺6.600 −24%
₺5.000
*22.05.2022 - 26.06.2022 arası
Eliptik Bisiklet - EL520
Eliptik Bisiklet - EL520
₺8.000
DOMYOS

Eliptik Bisiklet - EL520

(92)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Kondisyon Bisikleti - EB 500
Kondisyon Bisikleti - EB 500
₺6.200
DOMYOS

Kondisyon Bisikleti - EB 500

(33)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Koşu Bandı Zemin Matı
Koşu Bandı Zemin Matı
₺500
DOMYOS

Koşu Bandı Zemin Matı

(12)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.4/5 Şuna göre: 513 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Eliptik Bisiklet ve Kondisyon Bisikleti Modelleri

Evde spor yapanların en çok kullandığı egzersiz aletlerinin başında gelen eliptik ve kondisyon bisikletleri, vücudun farklı bölgelerini aynı anda çalıştırmaları ile ön plana çıkar. Formunuzu korumak için eve bir bisiklet aleti almak istiyor ancak karar veremiyorsanız her iki egzersizin arasında farklar olduğunu bilmenizde fayda vardır. Vücudunuzu tanıyıp ihtiyaçlarınızı belirleyerek kendinizin için ideal olan ürünü kolaylıkla seçebilirsiniz.

Eliptik Bisiklet Nasıl Kullanılır?

Geniş ürün seçenekleriyle ön plana çıkan eliptik bisiklet fiyatları, satın almayı düşündüğünüz modele göre farklılık gösterir. DOMYOS, Dynamic eliptik bisiklet üreten markaların başında gelmekte beraber pek çok farklı markanın ürününü de Decathlon’da bulabilirsiniz.

 • Manyetik eliptik bisiklet modellerini kullanmaya başladığınızda aleti açmanız ve istediğiniz hız ayarına getirmeniz gerekir. Mekanik ürünler ise kayış yardımı ile çalışır ve hızı kendiniz belirlersiniz.
 • Eliptik bisiklete binerken ayakkabı kullanmak son derece önemlidir. Böylece hem ayaklarınızın acıması önlenir hem de kaslarınızı daha verimli çalıştırabilirsiniz.
 • Başlangıç seviyesi için ileri pedal çevirerek antrenmanlarınızı sürdürmenizde fayda vardır. İlerleyen süreçte farklı kas gruplarını çalıştırmak için pedalı ters çevirmeyi deneyebilirsiniz.

Eliptik Bisiklet Hangi Kasları Çalıştırır?

Eliptik bisiklet vücudun alt bölgesinde yer alan kalça ve bacak kaslarının önemli bir kısmını çalıştırır. Glutes, calves, anterior tibialis, quadriceps ve hamstrings kaslarının geliştirilmesinde etkili olan egzersiz aleti, kalçalarınızın sıkılaşıp şekillenmesini sağlarken bacaklarınızın daha güzel görünmesine yardımcı olur.

Düzenli olarak eliptik bisiklet kullandığınızda üst vücudunuzun geliştiğini de görebilirsiniz. Kolları itip çekerken başta triseps kasları olmak üzere göğüs ve omuz kasları da çalışır. Amacınız üst vücut kaslarınızı daha fazla çalıştırmaksa eliptik bisikleti ters olarak kullanabilirsiniz.

Kondisyon Bisikleti Nasıl Kullanılır?

Sakatlık riskini en aza indiren egzersiz aletlerinden olan kondisyon bisikletleri, dizlerinizle oluşabilecek aşınmalarının önüne geçecek şekilde tasarlanır. Kronik sırt ağrıları olanların dahi rahatlıkla kullanabileceği ürünlerin pek çok farklı modeli bulunur. Kondisyon bisikleti fiyatları satın alacağınız ürünün modeli ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Dynamic kondisyon bisikleti en çok tercih edilen modellerden olmakla beraber DOMYOS gibi tam bir fiyat/performans ürünü olan markaların ürünlerini de Decathlon’da bulabilirsiniz.

Kondisyon bisikletlerinin kullanımı oldukça kolay olmakla beraber birkaç püf noktayı göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

 • Antrenmanlarınızı daha rahat ve verimli şekilde sürdürebilmek için pedalı en alt pozisyona getirip ayağınızın tam olarak pedala yetişip yetişmediğini kontrol ederek koltuğun doğru ayarda olduğunu anlayabilirsiniz.
 • Egzersize başlarken bisikletinizin ayarını minimumda tutarak ısınmanızda fayda vardır. Antrenmana sert ayarda başlamak daha sonra kas ağrıları yaşamanıza neden olabilir.
 • Pedalların ayağınızı tam olarak sardığından ancak sıkarak kan akışınızı engellemediğinden emin olmalısınız.
 • Parmak uçlarınızla güç uygulamak daha kolay olabilir ancak pedala ayağınızın tabanı ile basmalısınız.

Kondisyon Bisikleti Hangi Kasları Çalıştırır?

Kondisyon bisikleti vücudunuzun dayanıklılığını artırıp yağ yakmanıza yardımcı olurken kaslarınızın çalışmasını da sağlar. Birkaç hafta sabrederek düzenli bir antrenman programı uygularsanız vücudunuzun şekillendiğini görebilirsiniz.

 • Ön ve arka kalçada yer alan quadriceps ve harmstrings kasları her pedal çevirişinizde çalışır ve daha sıkı kalçalara sahip olmanıza yardımcı olur.
 • Gluteal muscles kalça bölgesinde bulunur ve vücudun en büyük kasıdır. Diğer kalça kaslarının çalışmasında da etkili olan gluteal muscles vücut proporsiyonunuzu üzerinde doğrudan etkilidir.
 • Arka bacaklarınızda yer alan triceps surae kaslarının çalışmasını sağlayarak bacaklarınızın şekillenmesine yardımcı olur.

Eliptik Bisiklet ve Kondisyon Bisikleti Arasındaki Fark Nedir?

Eliptik ve kondisyon bisikletleri, kardiyo egzersiz yapmanız için tasarlanmış spor aletleri olup her ikisi de kalori yakmanızı sağlar. Ancak aralarında bazı farklılıklar mevcuttur ve sizin için ideal egzersiz aletini seçerken bu noktaları göz önünde bulundurmak son derece önemlidir.

 • Kondisyon bisikleti vücudunuzun alt bölümünü çalıştırmada daha etkili olmakla beraber eliptik bisiklet kalça, bacak ve basenlerin yanı sıra üst bedeninizi çalıştırmak için de etkilidir.
 • Kondisyon bisikleti ile egzersiz yapmak daha az efor ister. Oturma imkanının da bulunduğundan özellikle ileri yaştaki kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Ayrıca yatay kondisyon bisikletleri bel sorunları olanlar için ideal bir seçimdir.
 • Antrenman yoğunluğuna göre değişmekle beraber eliptik bisiklet kondisyon bisikletine göre daha fazla kalori harcamanızı sağlar.