Çocuk Bisiklet Kaskları

Çocuk Bisiklet Kaskları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre
Fiyat

En yüksek fiyat en düşük fiyattan küçük olamaz.

4.7/5 Şuna göre: 74 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Çocuk Bisiklet Kaskları

Kask, çocuklarınızın bisiklet sürücülerinin güvenliğini sağlamaya yarayan, olmazsa olmaz aksesuarlarından biridir. Kask özellikleri, kullanım alanlarına ve koruma seviyelerine göre farklılık gösterir. Bisiklet kasklarının tasarımları ve nitelikleri, motosiklet ve paten kasklarından daha farklıdır. Olası kazaları ve sakatlanmaları önlemek için kullanılması zorunlu olan bisiklet kaskları, çocuklarınız tarafından mutlaka edinilmelidir. Kasklar, çocuklarınızın bisiklet türünüze göre tercih edileceği için özenle araştırılması gereken bir konudur.

Korumalık Kullanmanın Önemi Nedir?

Profesyonel ya da amatör fark etmeksizin bir bisiklet sürücüsüyseniz, kazaları önlemek sizin elinizde olmasa da çeşitli önlemlerle kendinizi koruyarak zararınızı minimuma indirebilirsiniz. Trafikte yaya, araba, motor ya da bisiklet için risk her zaman vardır. Bisiklet kazalarında en riskli bölgeniz başınız olduğu için kask takarak olası kazaların getireceği tehlikeleri en aza indirmiş olursunuz. Bu düşünceyle çocuklarınız için uygun kask tercihini dikkatle yapmalısınız. Özellikle bisiklet öğrenme süreçlerinde düşme, yaralanma ve önemli sakatlanmalar olabilme ihtimaline karşı korumalıklardan yararlanmanız gerekir. Koruma setleri içerisinde kasklar önemli bir yere sahiptir. Kasklı sürücüler, kazalarda hayati yara alma riskini büyük oranda düşürür. Ayrıca kask takan sürücüler diğer araç sürücüleri tarafından özenli görüldüğü için daha çok dikkate alınır.

Bisiklet kullanırken korumalık görevi sadece kasktan ibaret değildir. Dizlik, dirseklik ve bileklikten oluşan üçlü koruyucu setler ise eklem yerlerinizi koruyarak kırılma, yaralanma gibi sakatlanmaları önler. Esneyen likralı kumaştan üretilen koruyucu setler takılarak vücudun en kolay zarar gören yerlerini koruyarak yaralanmanızı önler. 4 ile 12 yaş aralığında olan çocuk bisiklet sürücülerinin tecrübesiz olmaları ve dikkatlerinin daha çabuk dağılması sebebiyle kask ve diğer korumalıkları takmalarının önemi çok daha fazladır. Çocuklarınız bisiklet sürerken uzun ya da kısa mesafe fark etmeksizin kask ve koruyucu setleri takmalıdır. Çocuklarınızın bisiklet sürerken gerek denge gerekse de dikkat sorunları yüzünden kullanacağı korumalıkların yanı sıra bisiklet donanımları da güvenlikleri için gerekli aksesuarlardır. Bu yüzden bisikletlerine takacağınız reflektörler görünürlüğünü artıracağı için bu tür aksesuarlar da olası kazalara karşı önlem sayılır. Çocuklarınız için uygun kask modellerini tercih etmeniz onların güvenliğini önemsediğinizin göstergesidir.

Bisiklet Kaskının Özellikleri

Trafikte herhangi bir sorun ile karşılaşmamanız, tehlikelerden korunmanız ve güvenliğinizi sağlamanız için bisiklet kullanırken vücudunuzun diz, dirsek, el ve baş bölgenizi koruyucu ürünler kullanarak korumalısınız. Kasklar da can güvenliğiniz için kullanılması zorunlu bisiklet ekipmanlarından biridir. Bisiklet kasklarının aerodinamik yapıları bisiklet türüne göre farklılık gösterir. Siperliği bulunmayan yol bisikletler, hafifliği sebebiyle tercih sebebidir. Dağ bisikletlerinin siperliği vardır ve oldukça dayanıklı malzemelerden üretilir. Görselliği ile ön plana çıkan şehir kaskları ile tüm yüzü ve çenenizi koruyan, ağırlıklı olarak yarışçılar tarafından tercih edilen ekstrem kasklar da çeşitler arasında yer alır. Kasklar, kullanıcıya sağladığı fayda ve donanımsal yapılarına göre çeşitlere ayrılır. Kask özelliklerine ve çeşitleri arasından çocuklar için üretilmiş modellerinden seçim yapmalısınız. Böylece hem çocuklarınızı sakatlanmalara karşı korur hem de bisikletleri ile uyum içinde olmasını sağlarsınız.

Bisiklet Kasklarının Donanımsal Yapısı

Kaskın dış kabuğu plastik ve polikarbon malzemelerden üretilerek tüm kaskı bir arada tutar. Darbelere karşı ilk kalkan olan dış kabuğun sert ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş modellerini kullanmanız güvenli bir sürüş yapmanızı sağlar. Kaskın içinde havanın dolaşmasını sağlayan havalandırma delikleri kafanızın terlemesini önler ve terlediğindeyse de nemi dışarı atmaya yarar. Kaskı kullanacağınız mevsime göre havalandırma deliklerini hesaba katmalısınız. Sık delikli olanlar yaz mevsimi için ideal olup kışın zorlu bir kullanım yaratabilir. Açılıp kapanabilen deliklere sahip olan kasklar ise mevsimliktir. Alnın üst tarafını koruyan siperlerin monte edilebilen modelleri daha avantajlıdır. Kafanıza oturan kısım, iç köpük polyester malzemeden üretilir. Darbenin eşit dağılmasını sağlayan köpük yani linerin kafanıza tam oturması güvenliğiniz için oldukça önemlidir. Kaskın ağırlığı uzun yol yapanlar ve bisiklet yarışçıları için dikkat edilmesi gereken bir kriterdir. Hafif olması kullanım kolaylığını da beraberinde getirir. Kaskın sabitlenmesini sağlayan kayış, dağ bisikletlerinde güçlü, yarış bisikletlerinde ise daha incedir. Çocuklar için üretilen kasklarda da aynı özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Çocuklarınızın baş bölgesinin ölçüsünü alarak doğru seçimi yapmalısınız. Çocuklar kask, dirseklik, dizlik gibi korumalıklardan kolaylıkla sıkılacağı için zevklerine uygun, çizgi film karakterleri içeren seçimler yapmanız daha iyi sonuçlar verebilir. Kask seçerken bisiklet türünüzü ve bütçenizi belirlemeniz, doğru kask modelini tercih ederek sürüşlerinizi güvenli ve keyifli yapmanızı sağlar.