Bisiklet Gözlükleri

Bisiklet Gözlüğü

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Dağ Bisikleti Gözlüğü - 3. Kategori - Gri - ST 100
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Dağ Bisikleti Gözlüğü - 3. Kategori - Gri - ST 100
₺130
ROCKRIDER

Dağ Bisikleti Gözlüğü - 3. Kategori - Gri - ST 100

(199)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.2/5 Şuna göre: 401 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Bisiklet Gözlükleri

Bisiklet sporunun en dikkat çeken aksesuarlarından birisi bisiklet gözlüğüdür. Bisikletçilere farklı bir hava kazandıran bisiklet gözlükleri aynı zamanda sağladığı faydalarla da ön plana çıkar. Göz alıcı tasarımları ve değişik renklerde üretilen camları ile bisiklet tutkunlarının vazgeçilmezi olan bu aksesuarlardan birine sahip olarak daha güvenli ve keyifli bir sürüş tecrübesi elde edebilirsiniz.

Bisiklet Gözlüğü Ne İşe Yarar?

Bisiklet sporu genellikle gündüz icra edilen bir spor branşı olduğundan bisiklet gözlüklerinin en önemli işlevi sporcunun gözlerini güneşten korumasıdır. Bununla birlikte bisiklet sporu doğası gereği hızlı bir spordur. Bu kapsamda bisikletçi süratli bir şekilde pedal çevirirken gözüne toz, taş parçası, sinek, arı gibi birçok dış etken çarparak zarar verebilir. Bu noktada uzmanların ısrarla üzerinde durduğu%100 bisiklet gözlüğü tavsiyesi devreye girer. Bisiklet gözlükleri sağladıkları koruma sayesinde sporcuların sürüş sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşaması engeller. Ayrıca bisiklet gözlüklerinin yan kısımları da kapalı olduğundan güneş ve toza karşı tam koruma sağlar. Bisiklet gözlüklerinin bir başka fonksiyonu da rüzgâra karşı koruma sağlamasıdır. Özellikle hızlı giderken rüzgârın etkisi ile gözleriniz yaşarabilir ve görüşünüz kısıtlanabilir. Bisiklet gözlükleri bu gibi durumların yaşanmasının önüne geçer. Bisiklet aksesuarları kategorisinde yer alan gözlük modellerinin normal güneş gözlüklerine göre bazı farklı özellikleri vardır. Klasik güneş gözlüklerinin çerçeveleri sert yapıda iken Decathlon bisiklet gözlüğü modellerinin çerçeveleri esnek tasarımlara sahiptir. Bu nedenle olası bir kaza durumunda yumuşak çerçeveli bisiklet gözlükleri, sporcular için daha güvenli bisiklet ekipmanları olarak ön plana çıkar. Kimi bisikletçilerin modaya uyarak aldığı dağ bisikleti gözlüklerinin, özellikle de iyi ve kaliteli bir bisiklet gözlüğü ise faydaları oldukça fazla. Dağ bisikleti gözlükleri güneşli havalarda hobi amaçlı bisiklet sürenler için tasarlandı. 1. Kategori spor gözlükler - % 100 UV koruması sağlar.

Bisiklet Gözlüğü Nasıl Takılır?

Aksesuarları doğru bir şekilde kullanmak yaptığınız spor branşı hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunuzun göstergesidir. Bu kapsamda şeffaf bisiklet gözlüğünü doğru bir şekilde takmanız hem bisiklet sporuna olan ilginizi ortaya koyar hem de güvenli bir sürüş deneyimi yaşamanıza yardımcı olur. Bisiklet gözlüğü takarken dikkat etmeniz gereken ilk konu gözlüğün bisiklet kaskı kayışlarının üstüne takılmasıdır. Böylece gözlüğünü çıkarmanız gerektiğinde zorlanmadan çıkarabilirsiniz. Ancak bisiklet sürerken kulaklarınızın arkasına takmanız gereken numaralı bir gözlük kullanıyorsanız gözlüğünüzü kask kayışlarının içerisine giymeniz daha uygun olur.

Bisiklet Gözlüğü Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Satın aldığınız bisiklet gözlüğü modelinin farklı cam seçeneklerine sahip olmasına dikkat edin. Böylece, bisiklet sürdüğünüz ortamın ışık seviyesine göre gözlüğün camını değiştirerek kullanabilirsiniz. Bisiklet gözlüğü seçerken aldığınız gözlüğün buğu yapmama özelliğine sahip olmasına özen gösterin. Özellikle soğuk havalarda bisiklet sürerken buğu yapmayan gözlükler ile net bir görüş elde edebilirsiniz. Bisiklet gözlüğü alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer konu ise gözlüğün UV koruyucu özelliğe sahip olmasıdır. Bu teknoloji ile üretilen gözlükler sayesinde uzun süreli turlarda gözlerinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz. Bununla birlikte mevsim şartları ve gözlüğü kullanacağınız parkur da hesaba katılması gereken noktalar arasında yer alır. Eğer süreye karşı yarışan bir yol bisikletçisi veya triatlet iseniz aerodinamik yapılarıyla ön plana çıkan kenarlıksız gözlükleri tercih edebilirsiniz. Ancak kış aylarında veya gece az ışıkta bisiklet kullanacaksanız şeffaf bisiklet gözlüğü modelleri arasından seçim yapmanız gerekir.

Bisiklet Gözlüğü Fiyatları Nasıl Belirlenir?

En iyi bisiklet gözlüğü Decathlon ürün gamının en beğenilen ürünleri arasında yer alır. Bisiklet gözlüğü fiyatları aksesuarın üretiminde kullanılan malzemeye, camların kalitesine ve sahip olduğu koruma özelliklerine göre farklılık gösterir. Buğu yapmama niteliğe sahip, UV korumalı bisiklet gözlüğü modelleri, standart modellere göre daha yüksek fiyat skalasına sahiptir. Müsabakalar için tasarlanan profesyonel gözlük dizaynları amatör sporcular için üretilen modellere göre daha pahalıdır. Ortamdaki ışığın seviyesine göre rengini otomatik olarak ayarlayan fotokromik teknolojiye sahip camlardan üretilen Decathlon bisiklet gözlükleri, uygun fiyatları seviyeleri nedeniyle bisiklet tutkunları tarafından oldukça beğenilir. Siz de beğendiğiniz aksesuara hemen sahip olarak bisiklet keyfinizi kesintisiz ve sorunsuz yaşayabilirsiniz.