Bisiklet Eldivenleri

Bisiklet Eldiveni

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
Bisiklet Eldiveni - Siyah - 500
Bisiklet Eldiveni - Siyah - 500
₺210
TRIBAN

Bisiklet Eldiveni - Siyah - 500

(24)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Bisiklet Eldiveni - Siyah - 100
Bisiklet Eldiveni - Siyah - 100
₺110
TRIBAN

Bisiklet Eldiveni - Siyah - 100

(104)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.1/5 Şuna göre: 695 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Bisiklet Eldivenleri

Bisiklet eldivenleri, bisiklet ekipmanlarının olmazsa olmazlarından biridir. Güvenliğin son derece önemli olduğu bisiklet üzerinde konfor sağlamasının yanı sıra bisiklet eldivenleri, sürüş emniyetini de artıran bir unsur olarak öne çıkar. Bisiklet eldiveninin tüm bu avantajları, bisiklet sürmeyi daha keyifli bir hâle getirir. Kullanım amaçlarına göre birbirinden farklı tasarımlarda üretilen bisiklet eldiveni modellerini, Decathlon üzerinden keşfederek sürüş güvenliği ve keyfinizi katlayabilirsiniz.

Bisiklet Eldiveni Nedir? Ne İşe Yarar?

Bisiklet eldivenleri, sürüş sırasında sıcaklık, koruma ve konfor sağlayan bisiklet ekipmanlarındandır. Kısa parmak, kapalı ve tam koruma kesim şeklinde üretilen bisiklet eldivenleri kullanılacak bisikletin çeşidine göre değişir. Sürüş sırasında gidon kollarını tutunmayı çıplak ellere oranla çok daha kolaylaştırarak, gidon hakimiyetini önemli oranda artırmaya yarar.

Her tür bisiklet için sürüş sırasında zeminden alınan görece küçük veya büyük darbeler, bisikletin aşağısından gidonlara, nihayetinde ise gidondan ellere aktarılır. Sürüş esnasında sürekli olarak bu darbelerden etkilenen el ve bilekler, bir süre sonra zarar görmeye başlar ve konforla beraber güvenliği de önemli ölçüde azaltır. Bisiklet eldivenlerinin avuç içlerinde bulunan silikon ya da jel gibi malzemeler, bu darbelerin önemli ölçüde yumuşatılmasını sağlayarak el ve bileklerin rahat etmesini sağlar. Bununla beraber, bisiklet eldivenleri soğuk havalar başta olma üzere farklı hava şartlarında ellerin sıcak kalmasına da yardımcı olur. Bu özelliğiyle bisiklet eldiveni, eller için bir bisiklet kıyafeti görevi de görmektedir.

Bisiklet Eldiveni Çeşitleri Nelerdir?

Bisiklet eldivenlerinin dağ bisikleti, yol bisikleti ve çocuk bisikleti eldiveni gibi birçok çeşidi bulunur. Çünkü her bisikletin kullanım sırasında gerektirdiği farklı bir sürüş emniyeti bulunur. Örneğin dağ bisikleti kullanımı sırasında vücudun diğer kısımlarıyla beraber ellerin de dal ya da bitki gibi faktörlerden korunması gerekir. Bu nedenle dağ bisikleti eldivenleri çoğunlukla ellerin tamamını kapatacak biçimde tasarlanmıştır. Yol bisikletlerinde konfor biraz daha ön planda olduğu için yol bisikleti eldivenleri kısa parmak biçiminde üretilir. İdeal düzeyde ısı koruması sağlamak için ise polar bisiklet eldiveni soğuk havalarda bisiklet sürenler tarafından daha çok tercih edilir. Çocuk bisikleti eldivenlerini ise çocuklarınızın sürüş sırasında el ve bilek yaralanmalarından korunması için tercih edebilirsiniz. Tüm bu çeşitlerdeki bisiklet eldiveni Decathlon sitesinde sizleri bekliyor.

Bisiklet Eldiveni Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bisiklet eldiveni alırken, her şeyden önce hangi bisiklet üzerinde kullanacağınızı seçmeniz gerekir. Kullandığınız bisiklet türüne (dağ bisikleti, yol bisikleti vb.) göre bir bisiklet eldiveni seçimi yaptıktan sonra, el ölçülerinize en uygun eldiven boyutunu seçmelisiniz. Bisiklet eldiveninin kullanım sırasında bilekleri ve eli gereğinden fazla sıkmaması ya da parmak ile eldiven arasında fazla boşluk bulunmaması gerekir. Kısa parmaklı bisiklet eldiveni yazlık kullanımlar için de uygundur. Tam koruma sağlayan ya da polar seçeneklerdeki bisiklet eldiveni kışlık biçimde kullanılmak üzere de tercih edilebilir. Decathlon üzerinde beden seçim kılavuzunun yardımıyla kendinize en uygun bisiklet eldiven bedenini rahatlıkla seçebilirsiniz.

Bisiklet Eldiveni Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Tüm bisiklet aksesuarlarında olduğu gibi bisiklet eldiveni fiyatları da ürünlerin özelliklerine göre geniş bir ölçekte değişiklik gösterir. Farklı bisiklet eldivenlerinde kullanılan kumaş türü, polyester ve pamuk oranı gibi etkenler bisiklet fiyatlarının belirlenmesine yardımcı olur. Bununla beraber, farklı kullanım amaçları için düşünülen tasarım değişkenlikleriyle bisiklet eldiveni ucuz ya da görece yüksek fiyatlarda olabilir. Bisiklet eldivenlerinin içeriğindeki maddelerin oranlarına ve tasarım detaylarına göz atarak, bütçeniz ve elleriniz için en uygun bisiklet eldiveni tercihini yapabilirsiniz.

Siz de sürüş sırasında konforunuzla beraber güvenliğinizi de sağlamak için Decathlon üzerindeki birbirinden farklı tasarım ve fiyattaki ürünler arasından kendiniz için en doğru bisiklet eldivenini bulabilirsiniz. .