Aydınlatmalar

Bisiklet Farı & Bisiklet Aydınlatması

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Usb Led Aydınlatma - Ön / Arka - Siyah - SL 500
İNDİRİM
Usb Led Aydınlatma - Ön / Arka - Siyah - SL 500
₺130 −23%
₺100
*İndirim 01.02.2022 tarihinde başlar
Dinamo Sistemli Ön Aydınlatma
Dinamo Sistemli Ön Aydınlatma
₺180
AXA

Dinamo Sistemli Ön Aydınlatma

Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.1/5 Şuna göre: 458 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Bisiklet Aydınlatma Seti

Daha güvenli bir sürüşü için vazgeçilmez bisiklet aksesuarları arasında yer alan bisiklet aydınlatma ürünleri, trafikte görünürlüğü artırıyor ve karanlık yollarda sürücünün önünü daha rahat görmesini sağlıyor. Temel bisiklet aydınlatma seti modellerinin yanı sıra ışıklı ya da sesli aksesuarlar da önemli bir işlev üstleniyor. Bisiklet ışığı LED aydınlatma ürünleri aracın farklı bölümlerine takılarak sürüş esnasında hem fonksiyonel hem de estetik fayda sağlıyor.

Bisiklet Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?

Bisiklet aydınlatma sistemlerinde temel olarak ön ve arka ışıklar yer alırken, ayrıca farklı bölgeler için lazer ya da LED ışık sistemleri öne çıkabiliyor. Btwin bisiklet ışığı ön aydınlatma çoğunlukla beyaz ışık ya olarak kullanılıyor ve geniş bir alanı aydınlatma imkânı veriyor. Bisiklet farı arka aydınlatma seçenekleri ise kırmızı ya da koyu turuncu tonlarda tercih ediliyor. Dikkat çekici renkler kullanılarak aracın diğer sürücüler tarafından kolayca fark edilmesi sağlanıyor. Işık renginin farklı olması uzaktan bisikletin hangi yöne gittiğinin tespit edilmesine de olanak sağlıyor. Hareket sensörleri içeren renkli bisiklet ışığı ise karanlıkta fark etmeyi kolaylaştıracak biçimde bisikletin jantlarına yerleştirilebiliyor. Reflektörler ve decathlon bisiklet ışıkları bisiklet ışık , bisiklet far, bisiklet ön far, bisiklet fenari, ve bisiklet lambası olarak decathlon.com.tr adresinde yer alıyor.

Bisiklet Aydınlatma Seti İçinde Neler Bulunur?

Bisiklet aydınlatma seti içinde ön ve arka ışıklar diğer aksesuarlar ile birlikte satın alınabileceği gibi tek tek de bulunabiliyor. Tercih edilen bisiklet ekipmanları arasında öne çıkan reflektörler ise herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan gelen ışığı yansıtarak fark edilmeyi sağlıyor. Reflektörlerde de tıpkı ön ve arka ışıklar gibi ön tarafta beyaz, arka tarafta kırmızı renklerin kullanılması gerekiyor. Tercihe bağlı olarak kullanılan dönüş ya da fren lambası modelleri de gidondan kontrol edilebiliyor.

Bisiklet Aydınlatma Ürünleri Ne İşe Yarar?

Bisiklet ön aydınlatma ürünleri karanlıkta far olarak kullanılabildiği gibi, günün farklı saatlerinde yanıp sönen ikaz lambaları olarak da işlev üstlenebiliyor. Tamamen karanlık yollarda far, kısmen aydınlık yollarda ikaz lambası kullanımı daha güvenli bir sürüş sağlayabiliyor. Benzer bir çoklu fonksiyon özelliği arka lambalarda da bulunabiliyor. Bisiklet arka aydınlatma modelleri sabit yanma, hızlı yanıp sönme ve yavaş yanıp sönme gibi seçenekler sunuyor. Jant ya da pedallara takılarak kullanılan reflektörler de hareketi belirgin kılıyor ve fark edilmeyi sağlıyor. Dikkat çekme işlevine ek olarak ışıklarla güçlü bir estetik yakalamak isteyenler, hareket eden parçalara bisiklet lazer aydınlatma ya da LED’ler takarak ilginç görüntüler oluşturabiliyor. Bisiklet lazer aydınlatma ürünleri sayesinde bisiklet diğer sürücüler ve yayalar tarafından daha kolay fark edilebiliyor.

Bisiklet Aydınlatma Ürünlerini Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Bisiklet aydınlatma tavsiye ve yorumlarında, daha az enerji sarf etmesi ve daha uzun süre kullanıma imkân vermesi nedeniyle çoğunlukla LED bisiklet aydınlatma ürünleri öneriliyor. Ayrıca gidon ya da kadroya pratik biçimde monte edilebilmesi için gerekli aparatların olup olmadığına da bakılması gerekiyor. Bir dinamoya bağlı olarak çalışan ve enerjisini kendisi üreten ürünler biraz daha yüksek fiyatlı olabilirken, uzun vadede sarfiyat gerektirmediği için ekonomik hale gelebiliyor. Bisiklet pil ile çalışan LED aydınlatma ile daha uygun fiyatla donatılabiliyor ve kablo gerektirmediği için daha pratik bir kullanım sunuyor. Ayrıca dinamonun bisikletin hızını olumsuz etkilemesinin de önüne geçilebiliyor. Bisiklet aydınlatma tavsiye ve yorumlarında her iki türde aydınlatmayı tercih eden görüşlere rastlanabiliyor.

Bisiklet Aydınlatma Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Farklı Bisiklet modelleri gibi bisiklet aydınlatma ürünleri de marka, model ve kaliteye göre farklı satın alma seçenekleri sunabiliyor. Bisiklet aydınlatma ürünleri set olarak alındığında hem daha uyumlu çalışıyor, hem de daha uygun fiyatlar sağlanabiliyor. Kullanım yeri, amacı ve kişisel beğenilere bağlı olarak her türlü tercihe uygun modeller Decathlon’da kolayca bulunabiliyor. Decathlon bisiklet modelleri ve aksesuarlarındaki zengin ürün yelpazesi ile en doğru seçimi yapma fırsatı sunuyor.