Sırt Çantası

82 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Sırt Çantaları

Sırt çantası, en basit haliyle, sırtta taşınan ve omuzların üzerinden geçen iki kayışla sabitlenmiş bir çanta türüdür. Günümüzde sırt çantaları daha çok outdoor sporlarıyla ilgilenen kişiler ve öğrenciler tarafından kullanılıyor. Elde uzun süre ağırlık taşımak oldukça zordur. Bu nedenle her türlü ekipmanı, ağır kitapları ve kıyafetleri taşımak için el çantalarına tercih edilen sırt çantaları, ergonomik ve sağlık dostu olmanın yanı sıra şık tasarımlarıyla da şehir hayatının vazgeçilmez bir ögesi olarak günlük hayatta yerini alıyor. Decathlon, küçük ya da büyük detaylarla birbirinden ayrılan spor sırt çantası, dağcı sırt çantası, okul sırt çantası gibi sırt çantası modellerini sizlerle buluşturuyor. 

Erkek Sırt Çantası ve Bayan Sırt Çantası Modelleri

Decathlon, erkek sırt çantası ve bayan sırt çantası modellerinin yanı sıra unisex sırt çantası modellerini de kullanıcıların beğenisine sunuyor. Genel olarak unisex şeklinde tasarlanan sırt çantası modelleri arasından kadın sırt çantası çeşitleri özellikle boyutları ve tasarımlarındaki farklılıkla ayrılıyor. Sırt çantası bayan modelleri, genellikle sırt çantası erkek modellerine kıyasla daha kısa gövde boyutuyla tasarlanıyor. Bunun yanı sıra omuz askıları kadın modellerinde daha kısa ve dar olarak biçimlendiriliyor. Erkekler ve kadınlar, anatomilerine göre farklı ağırlıklar taşır. En çok tercih edilen siyah sırt çantası modelinden diğer renklere kadar her iki anatomiye de uygun olan sırt çantası çeşitlerini Decathlon üzerinden kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

Spor Sırt Çantası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yürüyüş veya uzun kamp gezileri için uygun ekipmana sahip olmak çok önemlidir ve tüm ihtiyaçlarınızı taşımanızı sağlayan sırt çantası, bu ekipmanların en önemli parçalarından biridir. İster dağlarda altı gün geçirmeyi isterseniz de ormanda bir günlük yürüyüşe çıkmayı planlıyor olun, sırt çantanız için en önemli unsur, sırtınızda rahatça ağırlık taşıyabilme kabiliyetine sahip olmasıdır. Yeni bir sırt çantası alırken dikkate alınması gereken ağırlık, hacim, tasarım gibi birçok faktör var ve çok fazla çeşitlilik olduğu için bu günlerde doğru sırt çantasını bulmak zor. İşte, bir spor çantası alırken dikkat etmeniz gereken diğer unsurlar: Çantanın ağırlığı, taşıyacağınız ekipmanların ağırlığı, iç çerçeve, kullanım amacınıza göre çantanın yapıldığı materyal, iç hacim, tasarım ve tabii ki rahatlık... İşlevsel spor sırt çantası modellerine Decathlon üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dağcı Sırt Çantası ve Outdoor Sırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Dağcılık ve outdoor sporlarında kullanılan çantalar, diğer sırt çantalarına göre çok daha uzun süreler taşındığı için, bu sırt çantasının seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, beden ölçünüze ve anatominize uygun olmasıdır. Bu aktiviteler sırasında hava şartları, arazi türü gibi unsurların yanı sıra yer çekimine karşı da ciddi bir mücadele verilir. Bu nedenle yükün vücudunuza dengeli dağılımı, omurga ve bel sağlınız için çok önemlidir. Vücut anatominize en uygun çantayı seçmeniz için dikkat etmeniz gerekenler; gövde uzunluğunun ölçülmesi (çanta boyunun ense kökünün dört parmak aşağısından bele kadar olması), bel kolonlarının ve omuz kolonlarının uygunluğu (çantanın eninin vücudunuzla uyumlu olması) ve omuz, göğüs ve bel kolon kayışlarının doğru ayarlanması olarak sıralanabilir. Kendinize en uygun dağcı ve outdoor sırt çantası modellerine hemen ulaşabilirsiniz.

Su Geçirmez Sırt Çantası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su geçirmez sırt çantası satın alırken dikkate almanız gereken birçok temel faktör vardır. Olumsuz hava koşullarına dayanacak doğru çantayı seçmeniz gerekir. Ayrıca uygun bir su geçirmez sırt çantasının sizin için sürekli bir aksesuar olacağını da unutmayın. Su geçirmez sırt çantalarının çoğu dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Tasarım ve materyal su geçirmez sırt çantası satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur. Su geçirmez çantaların nasıl yapıldığını ve kullanılan malzemeleri mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Sırt çantası kumaşları, çanta alışverişine çıkmadan önce bilmeniz gereken bir diğer önemli ayrıntıdır. Polyester ve naylon, kaliteli su geçirmez sırt çantaları için önemli malzemelerdir. Ayrıca iç malzeme, omuz kayışları ve bütçe de önemli faktörlerdendir. Decathlon, en kullanışlı su geçirmez sırt çantası modellerini sizlerle buluşturuyor.