Sırt Çantaları

63 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Okul, yürüyüş, kamp, spor, seyahat ve günlük kullanım gibi farklı alanlara göre modelleri değişkenlik gösteren sırt çantaları sunduğu işlevsellik ve konfor dolayısıyla sıklıkla tercih ediliyor. Farklı renk, boyut, ağırlık kapasitesi ile kullanıcıların ilgisine sunulan sırt çantaları amaca uygun olarak değişik materyallerle ve tekniklerle üretiliyor. 
Sırt Çantası Modelleri
Kadın, erkek, çocuk ve unisex seçenekleri ile sunulan sırt çantaları amaca uygun özelliklerle tasarlanıyor ve bu sebeple oldukça fazla çanta modeli bulunuyor. Su sporlarına ilgi duyanlara yönelik dalış ve kano çantaları, kış sporlarına yönelik kayak, kızak ve snowboarding modelleri, dağcılar için Alpinizm ve tırmanış çantası çeşitleri; futbol, basketbol ve voleybol gibi takım sporları ya da tenis gibi popüler spor türleri için taşıma - koruma çantaları oldukça fazla talep görüyor. Bunlar dışında farklı ilgi alanlarına yönelik pek çok çanta modelini bulmak da günümüzde mümkün oluyor. Kullanım amacına uygun tasarlanan ve üretilen sırt çantalarının bu denli çeşitlilik sunması kullanıcılara rahatlık ve kolaylık vadediyor. Kamp yapmayı sevenlere özel üretilen hiking ve trekking sırt çantası çeşitleri en fazla tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Decathlon, hem farklı spor türlerine yönelik pek çok sırt çantası modelini hem de bunlara yönelik aksesuarları ilgililere sunuyor. 
Kamp İçin Doğru Sırt Çantası Nasıl Seçilir?
Kamp yapmaya uygun olan hiking ve trekking sırt çantası modelleri de kendi içinde farklılaşıyor. Bu noktada kaç günlüğüne kampa çıkılacağı, hangi mevsimde gidileceği ve hangi yürüyüş güzergâhının kullanılacağı gibi unsurları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Olası sıkıntıları önlemek adına yıpranmaya karşı dayanıklı sırt çantalarını seçmek gerekiyor. Güçlendirilmiş kumaş özellikli ve sağlam dikişli olan modeller bu anlamda gerekli korumayı sağıyor.Araç – gereçleri kategorize etmek isteyenler için özel çok gözlü ve cepli modeller bulunuyor. Tabana kolay erişim sağlayan ve özel taşıma yerleri bulunan travel konseptli sırt çantaları işlevselliğe önem verenleri memnun ediyor. Çantanın askı ve perlonlarının iyi olması, sırt ayarlama özelliğinin bulunması gibi detaylarda kamp sırasında rahatlık sunuyor. Kilit takılabilen çantalar kamp ve yürüyüş süresi boyunca güvenlik ve emniyet sağlaması bakımından etkili oluyor. Ayrıca, su geçirmez özellikli sırt çantası yağmur kılıfları da kamp severleri cezbeden aksesuarlar arasında yer alıyor.
Spor İçin Sırt Çantası Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?
Çanta seçimine gereken özeni göstermek hem çantayı tam verimlilikle kullanmak hem de olası sıkıntıları önlemek anlamında kendini belli ediyor. Yapılan sporun türü ve niteliği, kişinin fiziksel yapısı, mevsimsel koşullar ve rotasyon gibi unsurların bu bağlamda düşünülmesi gerekiyor. Örneğin, salon sporları için bu konsepte uygun modelleri, su sporları ile ilgilenenlerin su geçirmez ve sağlam yapılı sırt çantalarını ya da profesyonel doğa yürüyüşü yapanların çok gözlü, yıpranmaya karşı dayanıklı ve kolay taşıma özellikli çantaları kullanması öneriliyor. Uzun süreli kamp ya da yürüyüş rotası planlayanların çanta hacminin fazla ve eşyalara ulaşımlarının iyi seviyede olması önem arz ediyor.
Sırt Çantası Boyut Bilgileri
Spor türüne uygun olan çantayı seçmek zaruri olmakla birlikte doğru seçim hem keyifli hem de işlevsel bir kullanım alanı yaratıyor. Modellerin farklılaşması temel olarak dikim teknikleri gibi üretim yöntemlerinin, kullanılan tekstil malzemelerinin, amaca uygun taşıma biçim ve kapasitelerinin farklı olmasında kendini belli ediyor. Salon sporları için ihtiyaç duyulan çanta iç hacmi ile kamp yapmak için gerekli olan arasında farklılık bulunuyor. Farklı yükseklik, derinlik ve genişlik kapasitelerine sahip olan trekking çantalarını seçerken kişinin taşıma kapasitesini de göz önünde bulundurmak avantaj sağlıyor. Bu sebeple doğru spor türüne ait çanta modelleri arasından ihtiyacı en iyi şekilde karşılayacak olana yönelmek gerekiyor. Decathlon mağazalarını ya da internet sitesini ziyaret ederek sırt çantası çeşitlerine rahatlıkla ulaşabilir, ihtiyacınıza ve bütçenize uygun çanta modeline hemen sahip olabilirsiniz.