Mont Modelleri

193 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Montlar

Her zaman sağlıklı ve fit görünümüne dikkat eden, sporun yazı kışı olmaz diyen sporseverler için özel hazırlanan spor montları, olumsuz hava koşullarında tam performans ile spor yapmanıza yardımcı olur.

Spor Montları

Her çeşit spor için özel malzemelerden üretilen, uygun ısıda kalmanıza yardımcı olan spor montları, antrenmanlarınızda konforu yakalamanıza fırsat verir. Özellikle kar sporlarında, kayak faaliyetlerinde tercih edeceğiniz spor montları diğer montların aksine ısı yalıtımını üst düzeyde sağlar. Bireysel yapılan kar sporlarının yanında ailece düzenlenen kar tatillerinizde çocuklarınızı olumsuz hava koşullarından korumanıza destek olacak kar montlarıyla, kar tatilleriniz sorunsuz geçer. Kar montu seçerken dikkat edilmesi gereken özellikler ise su ve rüzgar geçirmemesi, nefes alabilen bir yapıya sahip olması ve kullanımın kolay olmasıdır. Denizden vazgeçemeyenler, yelkenli sporuyla uğraşanlar için yelkenli montları rüzgardan, fırtınadan ve güneşten koruma sağlar. Rüzgar geçirmeme özelliğiyle kıyı şeritlerde yapacağınız antrenmanlarınız çok daha keyifli hale gelir. Yüksek yakası, su geçirmez malzemesi,cep detayları ile size kullanım kolaylığı sağlayan bu montlar, sonsuz maviliğin tadına varmanıza fırsat verir. Koşu yelekleri, koşu montları soğuk ve rüzgarlı havalarda yapacağınız koşularda size konfor sağlar. Her çeşit sporcunun tercih edebileceği bu montlar cep detayları, ısı yalıtımları, yumuşaklığı, su geçirmezliği ile hızınıza hız katar.

Spor Yaparken Sütyen Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Bayan sporcu sütyeni olmadan spor yapmak boyun, göğüs ve sırt ağrılarına neden olabilir ve göğüsteki dokulara dönüşü olmayan zararlar verebilir. Doğru kalıplarda tercih edeceğiniz sütyenlerle ağrılarınızın önüne geçebileceğiniz gibi sarkmaları engelleyebilirsiniz. Spor yaparken diğer sütyenlere göre daha estetik bir duruş sergilersiniz. Eğer sütyen kullanmaktan hoşlanmayan bir kadınsanız spor yapmasanız dahi yok hissi verir. Günlük evde, iş yerinde, parkta, sokakta her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bazı modelleri gün içinde tişörtsüz de kullanabilir. Bu özelliği sayesinde hareketlerinizi daha da esnek hale getirebilirsiniz. Özellikle göğüs arasında biriken terin, pişik ve kaşıntı yaratmaması için doğru spor sütyenin seçilmesi birçok olumsuz etkiyi de ortadan kaldırır. Elastik kumaşlardan yapılan spor sütyenleri sayesinde sporunuzu hareket özgürlüğünüzü koruyarak yapmanız mümkün olur. Spor yaparken ya da gün içinde aktivite temposunun arttığı zamanlarda sütyeninizi çekiştirmenize, sürekli göğsünüzü toplamanıza gerek kalmaz. Zira sporcu sütyen modeli göğüslerinizi oldukları yere sabitler. Ne aşağı ne yukarı olduğu yerde durarak görüntü kirliliğine engel olur. 

Spor Montu Seçimi Nasıl Olmalı?

por montunun bedeninize uygun olması, nefes alması, terletmemesi, su geçirmemesi gerekir. Üstelik rüzgarı kesen, baş ve boyun bölgenizi koruyan detaylara sahip olması spor sonrası tutulmalar ve ağrılar yaşamanıza engel olur. Spor mont seçiminizde, yapacağınız spora uygun şekilde tasarlanmış modelleri seçmeniz doğru bir tercih olur. Örneğin avcılık sporu ile ilgileniyorsanız avcılık montu seçmeniz kadifemsi yapısı sayesinde daha az ses çıkararak avınızı yakalamanıza yardımcı olur. Üstelik doğanın renkleriyle uyum sağlaması kamuflaj açısından size avantaj sağlar. Kar sporlarını seviyorsanız kar montlarının ısı yalıtımı,sıcak tutma özelliği, rahat hareket edebilme esnekliği sizin için önem taşır. Su sporları sizin alanınızsa su geçirmez,rüzgar engelleyen, nefes alabilen yelkenli montlarına ihtiyacınız vardır. Gezgin bir ruha sahip, sırt çantasıyla doğada dolaşması seven sporcular için hazırlanan, değişik hava koşullarına anında uyum sağlamanıza destek olan farklı kullanım çeşitleri ile trekking montları, uzun yürüyüşlerinizde en iyi dostunuz olur. Sırt çantasının sürtünmesinden oluşan yıpranmalara karşı dayanıklı yapısı, orman yürüyüşlerinde bir anda bastıran yağmura karşı su geçirmez özelliği, uzun bir yürüyüşün verdiği yorgunluk nedeniyle oluşan terlemenize karşı sağladığı ısı yalıtımı ile yolunuza kolay devam etmenize yardımcı olur.

Mont Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor montu seçiminde, spor türüne uygun montu seçmek çok önemlidir. Tek bir spor montu alıp tüm spor türlerine uyum sağlamasını beklememelisiniz. Sporun yapılacağı ortamın hava koşulları, spor hareketleri, kullanılan ekipmanlar spor kıyafetlerinizi belirlemenizde önemli kriterlerdir. Tüm spor montlarında ortak olan özellikler ise bedeninizin doğru ısıda kalmasını sağlaması, kullanımının kolay olması, su ve rüzgar geçirmemesidir. Spor yaparken terlediğiniz için olumsuz hava koşulları terli bedeninizi etkileyebilir. Spor sonrası rüzgar nedeniyle ağrılar, tutulmalar, spazmlar oluşabilir. Sağlığınız için tüm kıyafetlerinizin spora uygun olduğundan, bedeninize uygun ölçülerde hazırlandığından, rahat hareket edebileceğiniz tasarıma sahip olduğundan emin olmalısınız. Spor anında yorulan ve gerilen kaslarınızın yapacağınız ters bir hareket ile incinmemesi için esnek yapıda kıyafetler tercih etmelisiniz. Bağışıklığınızı güçlendirmek, yaza daha fit bir vücutla girmek, kışın soğuk ve tazelendirici havasını içinize çekmek için yapacağınız tüm kış sporlarında, spor montları yanınızda olur. Vücudunuzu kışın olumsuzluklarına karşı korurken, soğuğun güzelliklerini keşfetme şansı size kalır.