Saatler

30 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Saatler

Saatler, kıyafetleri tamamlayan şık aksesuarlar olmanın yanı sıra antrenmanları daha verimli hale getiren ekipmanlardır. 20 yıldır sporcular için saatler tasarlayan Decathlon, farklı özellik ve modellerde pek çok model üretir. Alacağınız saatten beklentilerinizi ve bütçenizi belirledikten sonra her zevk ve amaca uygun seçenek sunan Decathlon saatleri arasından kendiniz için en uygun modeli seçebilirsiniz.

Saat Modelleri

Birbirinden farklı özellikler sunan saat modelleri arasında kişisel zevklerinizi göz önünde tutarak, beklentilerinize uygun modelleri inceleyebilirsiniz. Decathlon, kişiselleştirilmiş modelleri ile kadın ve erkekler için onlarca farklı saat seçeneği sunar. Günlük yaşantınızda kullanabileceğiniz saat modelleri arasında ekstra özellikleri ile son derece kullanışlı ürünler de bulunur. Saatinizin kronometresini kullanabilir ya da günlük hareket miktarınızı ölçebilirsiniz.

Saat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde yalnızca bir aksesuar olmakla kalmayan akıllı saatler, pek çok özelliğe sahiptir. Bazı ayrıntılara dikkat ederek her zevke uygun bir ürün bulabileceğiniz Decathlon saat modelleri arasında kendiniz için en ideal saati seçebilirsiniz. Saat alırken ise göz önünde bulundurmanız gereken notlar ise şöyle; Akıllı saatin ekranına dikkat edebilirsiniz. Spor yaparken saatin ekranını görebilmeniz ve uyarılara göre antrenmanı programlamanız oldukça önemlidir. Ancak özellikle güneşli günlerde açık havada antrenman yaparken parlama sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle ışığı yansıtarak net bir görüş sunan ürünleri tercih edebilirsiniz. Şarjı uzun süre dayanan saatleri tercih edebilir ve böylece sürekli şarj arama sıkıntısından kurtulabilirsiniz. 7 ile 60 gün arası pil süresi olan modeller arasından kişisel tercihiniz ve bütçenize uygun saati seçebilirsiniz. Telefonunuz ile saatinizi birbirine bağlayarak gelen bildirimlere dair uyarı alacağınız modelleri inceleyebilirsiniz. Antrenman esnasında önemli olayları kaçırmamak ve günlük yaşantınızda da saati aktif olarak kullanmak isteyenler için son derece faydalıdır. Saatin, mobil uygulamalar ile uyumlu olmasında fayda vardır. Telefon ile saat arasında Bluetooth bağlantısı kurabilir ve antrenman bilgilerinin yanı sıra günlük kaç adım attığınızı, kaç kalori harcadığınızı, ne kadar uyuduğunuzu telefonunuzdan takip edebilirsiniz. Mümkün oldukça hafif saatler kullanmanız hem günlük yaşantınızda hem de antrenmanlar esnasında kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar. Gereğinden ağır ve sürekli bileğinizde duran saat, bir süre sonra kolunuzu rahatsız edebilir. Saati kullanım amacınızı göz önünde bulundurarak dayanıklılık kriterlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Yüzmeyi seviyorsanız ya da bulunduğunuz iklimde sık sık yağmur yağıyorsa en az IP67 derecesinde su geçirmez modelleri tercih edebilirsiniz.

Spora Göre Saat Seçimi

Saatleri spor yaparken kullanabilir, antrenman esnasındaki performansınızı ölçebilir ve koçluk uygulamaları ile daha verimli antrenmanlar yapabilirsiniz. Saat seçiminde ilgilendiğiniz sporu göz önünde bulundurarak özelleştirilmiş modeller arasından seçim yapmanızda fayda vardır. Atletizm ve koşu, antrenman esnasında saatinizi en verimli kullanacağınız sporların başında yer alır. Rahat koşabileceğiniz nabız aralığını belirlemek ve nabız değerlerinizi göz önünde tutarak antrenmanlarınızı planlamak performansınızı artır. Bu nedenle koşu antrenmanlarında kullanmak için alacağınız saatin yüksek oranda doğruluk veren nabız ölçüm özelliği olduğundan emin olmanız önemlidir. Saatin egzersiz yaparken maksimum kalp atış hızınızın ne kadarını kullandığını hesaplaması ve antrenman yoğunluğunuz ile ilgili uyarılarda bulunması motivasyonunuzu artırabilir. Ayrıca nabzınızın fazla yükselmesi, kalp sağlığınız için zararlı olabilir. Alacağınız saatin, nabzınız yükseldiğinde uyarı vermesinde fayda vardır. Atletizm antrenmanlarını daha verimli hale dönüştüren bir akıllı saat alacaksanız koçluk uygulaması sayesinde hedef koymanızı mümkün kılması ve interval antrenman programları hazırlaması faydalı olabilir. Dalış ve su altı avcılığı için kullanacağınız saatlerin suya karşı dayanıklı olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca suya girdiğinizde otomatik olarak çalışan saatleri tercih ederek, dalış miktarı, dalış süresi, suyun sıcaklığı gibi değerleri ölçebilir ve profesyonel amaçlı kullanabilirsiniz. Saatin mobil cihazınıza bağlanarak eş zamanlı olarak bilgileri uygulamaya aktarması antrenman performansınızı daha kolay takip etmenizi sağlar. Bisikletseverler için tasarlanan saatler bisiklet ile alınan yolu, hızı ve rotayı kaydedebilir. Alacağınız modelin popüler bisiklet uygulamaları ile uyumlu olması saati daha aktif kullanabilmenizi sağlar. Ayrıca sizi yarı yolda bırakmaması adına suya dayanıklı ve şarjı uzun süre dayanan modelleri tercih etmenizde fayda vardır.