Kayak ve Snowboard Ekipmanları

32 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kayak ve Snowboard Ekipman

Kış sporu denildiğinde akla ilk gelen kayak ve snowboard, hiç şüphesiz soğuk havanın ve bembeyaz karın tadını çıkarmak isteyenlerin en çok tercih ettiği spor dallarıdır. Eğlenceli ve adrenalin dolu bu sporlara olan yoğun ilgi, dünyanın her yerinden kayakçıyı en uzun, en hızlı ve en eğlenceli kayak pistlerini deneyimleyebilmek için heyecanlandırır. Ulaşılan yüksek hız, soğuk hava, yüksek dağlarda yer alan pistlerin sahip olduğu doğal engebeler gibi çeşitli etkenler, bu sporların eğlenceli olduğu kadar tehlikeli olmasına da sebep olur. Kış sporlarının doğasından kaynaklanan bu riskler, sporcuların uygun kayak ve snowboard ekipmanı kullanması ile minimize edilebilir. Kayak ve snowboard için özel olarak tasarlanarak üretilmiş vücut koruma ekipmanları, sporcuları sadece soğuktan değil, düşme ve çarpma gibi fiziksel yaralanmalara sebep olabilecek tehlikelerden de korur. Kayak yapılacak pistin, kayılacak stilin ve iklimin gerekliliklerine uygun bir kayak ekipmanı ile bu spor dalları size karın keyfini doyasıya çıkarma imkanı sunar. İster tecrübeli bir kayakçı ister yeni başlayan bir snowboard sporcusu olun, kendinize uygun kayak malzemeleri arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Kayak ve Snowboard Kaskı Nedir?

Düşme ve çarpma gibi risklerin yoğun olarak yer aldığı spor dallarında, sporcuların özellikle baş bölgelerini desteklemek ve korumak büyük önem taşır. Kayak ve snowboard sporcuları için özel olarak tasarlanan ve üretilen kasklar, diğer spor dalları için üretilmiş koruyucu kasklardan çok daha fazlasını sunar. Uluslararası güvenlik standartlarına uygun olan kayak ve snowboard kaskları sporcuların darbelere karşı güvenliğini artırır. Ayarlanabilir kemerleri ve sert kulak koruyucuları sayesinde başınıza tam oturarak sıkı bir kavrama sağlayan bu kasklar, aynı zamanda sıcak ve kuru kalmanıza da olanak tanır. Kalın astarları ve katlanabilir iç bereleri ile bu tip kasklar, en soğuk zirvelerde bile termal koruma sağlar. Bazı modeller ayarlanabilir havalandırma sistemine sahiptir. Bu özellik sayesinde nem ve ter dışarı atılırken içeri girecek soğuk hava miktarı da kontrol edilebilir. Güneş ışınlarının daha yoğun hissedildiği yüksek zirvelerde gözlerinizi de korumak için bazı kayak ve snowboard kaskları entegre güneş vizörleri ile üretilir. UV ışınlarına karşı dayanıklı ve buğulanmayan bu vizörler sayesinde kar yüzeyinden yansıyan güneş ışınları da sizi rahatsız etmez.

Kayak ve Snowboard Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Gündelik yaşam için üretilmiş güneş gözlükleri sporcuların ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalabilir. Kaska entegre edilebilen, elastik bantlı, düşme ve çarpmalara dayanıklı, UV ışınlarına karşı etkili özel kayak ve snowboard gözlükleri, sporcular için önemli bir güvenlik ekipmanıdır. Yüksek dağ zirvelerinde daha keskin olan güneş ışınları sadece gökyüzünden değil, bembeyaz kar örtüsünden de yansır. Parlak ışık sebebi ile sürekli gözlerini kısmak zorunda kalan sporcu için güvenlik riskleri doğar. Bu tip özel gözlükler sporcuları sadece güneş ışınlarından değil, yüksek hızda kayarken gözlerine zarar verebilecek yabancı cisimlerden ve rüzgardan da korur. Kaskınıza uygun elastik bantlı bir kayak ve snowboard gözlüğü tercih edebileceğiniz gibi, kaskınıza entegre ederek kullanabileceğiniz sürgülü bir vizör de tercih edebilirsiniz.

Kayak Batonu Ne işe Yarar?

Bir kayakçı için denge ve kontrol en önemli özelliklerdir. Yüksek hızda yön değiştirirken veya doğal engebeler üzerinden atlarken ek desteğe ihtiyaç duyan sporcular için tasarlanarak üretilen kayak batonları, sağlam ve esnek yapıları ile görevlerini eksiksiz olarak yerine getirir. Kaymayan, ergonomik sapları ile her koşulda kayak eldivenlerine mükemmel tutunma sağlayan batonlar, üzerlerinde yer alan rondelalar sayesinde kara gömülmeyerek etkin bir destek sağlarlar. Siz de güvenliğinizden ödün vermeden kışın tadını çıkarmak istiyorsanız, snowboard dizliği, kayak sırt desteği, destek şortu gibi vücut koruma ekipmanlarını kullanarak bilinçli sporcu olma yolunda bir adım öne geçebilirsiniz..