Kamp

231 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kamp Malzemeleri Seçimi

Doğa sporlarının önemli bir ayağı olan kampçılık gezme, görme, doğayı keşfetme ve deneyimlemeye dair en keyifli etkinliklerden biri olarak bilinir. Temel unsuru doğaya saygı, tabiatın tadını çıkarma ve keyifli zaman geçirme olan kampçılık için hazırlıklı olmak son derece önemlidir. Bu nedenle dikkat edilecek belli başlı unsurları göz ardı etmemek, gerekli malzemeleri eksiksiz temin etmek, kampın konforu ve güvenliği için kritik derecede önem taşıyor.

Kampseverler için olmazsa olmaz kamp malzemeleri

Kamp yapacak olanların yanlarına almaları gereken belli başlı kamp malzemeleri bulunur. Bu malzemeleri temin etmeden önce ne tür bir kamp gezisine çıkılacağını belirlemek gerekir. Kampçılık için gereken en elzem malzemelerden biri kamp çantası diğeri ise kamp çadırıdır. Kamp çadırları farklı biçim, içerik ve ebatlarda satışa sunulur. Tek, iki, üç ve daha fazla kişilik kamp çadırlarının dış koşullara karşı yüksek koruma sağlaması önemlidir. Takma – çıkarma kolaylığı olan, fazla kapasiteli, kendi kendine ayakta durabilen, ısı yalıtımlı, havalandırmalı, rüzgâra dayanıklı ve su geçirmez gibi özellikleri olan çadır türleri mevcuttur.

Çadır bakımı için çadırın türüne uygun çadır kazığı, çadır onarım yaması, tente ve gölgelik ve kanca gibi ürünlerden elzem olanları da unutmamak gerekir. Kamp yapacakların kamp yatağı, özel koruyucular, seyahat yastığı, rüzgâr kesici, uyku tulumu, tabure, katlanabilir kamp sandalyesi, ve zemin matı temin etmesi de önemlidir. Kamp yapılacak alana, kalınacak süreye ve kamp dönemine göre telsiz, taşınabilir ısıtıcı, kamp lambası, el feneri, kamp masası, hamak, dürbün ve çekiç gibi kamp ekipmanları da alınmalıdır.

Kampçılık için en önemli malzeme gruplarından biri mutfak gereçleridir. Yeme - içme ihtiyacı için taşınabilir ocak, tabak, bardak su çantası, soğutucu, piknik örtüsü, termos / paslanmaz termos, matara gibi ürünler satılır. Bunları eksiksiz olarak bulundurmak, kamp süresince rahat etmenizi sağlayacaktır.

kamp çadırı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Kampçılığın en önemli malzemelerinden olan https://www.decathlon.com.tr/C-576573-kamp-cadiri kamp çadırı seçimini doğru yapmak, kamp süresince konaklama sorunu yaşamamak ve keyif almak açısından olmazsa olmazdır. Standart bir kamp çadırında dış tente, iç tente, çadır tabanı, çadır kazığı, çadır ipi ve poller bulunur. Kamp çadırı seçerken çadırda kaç kişi kalınacağı mutlaka hesaba katılmalı ve buna uygun kapasitede çadır temin edilmelidir. Kamp kurulacak alanın fiziksel yapısını ve kampa gidilen dönemin hava şartlarını iyi bilmeniz gerekir. Çadırlar kullanım amacına göre 3, 4, 5 mevsim olarak adlandırılır. 3 mevsim çadırları ilkbahar, sonbahar ve yaz mevsimlerinde kullanıma uygundur. Daha sakin hava koşullarında kullanışlı olan bu çadırlar yoğun koruma sağlamaz. 4 mevsim çadırlar, kışın da kullanıma uygundur. 5 mevsim çadırlar ise zorlu hava koşullarına dayanıklı olması ile öne çıkar. Dağcılar tarafından özellikle tercih edilen bu çadırlar rüzgâra, kara ve fırtınalara dayanıklı olacak aerodinamik yapıya sahiptir.

İyi bir kamp çantasında olmazsa olmaz özellikler

kamp çantası hazırlarken kamp sırasında yapılacak aktiviteler, kişisel ihtiyaçlar ve güvenlik için gerekli malzemeleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Kaç gün kamp yapılacağı da önemlidir. Kamp çadırı, uyku tulumu, mat yemek gereçleri, giysiler olmazsa olmazdır. Giysi seçiminde kamp alanına ve mevsime uygun spor ayakkabısı ya da alt – üst giysileri tercih etmeye özen gösterin. Bunlar dışında olası kazalara karşı güvenlik önlemi olarak ilk yardım çantası, varsa düzenli kullanılan ilaçlar, işlevsel bir çakı, gece görüşü için el feneri de kamp çantasında bulunmalıdır. Üst düzey güvenlik için kamp çantasının da su geçirmeyen, aşınmaya dayanıklı kaliteli malzemeden üretilmiş olanını seçmek gerekir.