Erkek Sandalet

24 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Erkek Sandalet

İSandaletler en konforlu yaz ayakkabılarıdır. Terletmeyen, ayaklara nefes aldıran erkek sandalet modelleri farklı taban kalınlıklarına sahip ve çeşitli kordon ve kayışları olan açık ayakkabılardır. Özellikle yaz mevsimlerinde daha fazla tercih edilen sandalet kullanımında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

İyi Bir Terlikte İhtiyaç Duyulan Özellikler Nelerdir?

Terlik ya da sandalet, kadın ya da erkek herkesin ihtiyaç duyduğu yazlık ürünlerdendir. Terlik ve sandalet seçiminde önemli noktalardan biri, ayak hacminin hareket haline bağlı olarak gün içinde değişeceğini dikkat alarak akşam saatlerinde alışverişe çıkmaktır. Sağ ayak ve sol ayak hacmi ve ölçüsü farklılık gösterebileceği için seçim sırasında ürün her iki ayakta da denenmelidir. Dış yapısında ve iç yapısında alerjik problemlere neden olabilecek kimyasal yapılı veya sentetik maddeler kullanılmış sandalet tercih edilmemelidir. Omurga sağlığı ve bel sağlığını tehlikeye sokacak yapıdaki veya yükseklikteki terlik ve sandaletler seçilmemelidir. Ayak baş parmağınız ile terlik ucu arasındaki 0,5 cm’lik mesafenin olması oluşabilecek şişme gibi problemlerde büyük önem arz etmektedir. Parmak ve ayakkabının ucu arasında mesafe olması parmak sağlığı içinde önemlidir. Sandalet ve terlik seçiminin anatomik ve ortopedik açıdan uygunluğu önemlidir. Bu nedenle ayak sağlığını gözeten ve sizin kendi ayak yapınıza ve kullanım ortamınıza uygun seçimlerin yapılması gerekmektedir.

Parmak Arası Terliklerin Avantajları Nelerdir?

15.000 yıllık tarihi ile ayakkabının atası sayılan parmak arası terliklerin kullanımının Taş Devrine kadar uzandığı düşünülmektedir. Parmak arası terlikler yürüyüş esnasında çıkardıkları ses nedeniyle flip-flopun adı ile de anılmaktadır. Kullanım şekilleri açısından tarihin farklı dönemlerinde farklılık gösterir. Çünkü bir çok medeniyet tarafından rahat kullanımı nedeniyle tercih edilen bir yapıya sahiptir. Günümüzde ise özellikle tatilde dönemlerinde her yaştan ve cinsiyetten bireyin kullanmakta olduğu sandaletler ve parmak arası terlikte yaz mevsimi ile artan sıcaklarda ayakların hava almasına yardımcı olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ayak tabanında vücuttaki her bir organ ile ilişkili olan bir bölge bulunmaktadır. Bu sinir noktalarının kapalı bir ayakkabıda sıkışması yerine terlik ve sandalet gibi hava ile teneffüs eden daha kullanışlı tabanlara sahip olması kullanım kolaylığı açısından önemlidir. Özellikle denizde kullanımında kum ve diğer etmenlerden hızlı bir şekilde arınma konusunda da avantaj sahibi olan sandalet ve terlikler kullanım açısından sizi ufak kazalara karşı korurlar.

Kullanım Alanlarında Göre Hangi Sporlarda Sandalet Kullanılır?

Sandaletler yalnızca yaz aylarında tatilde değil bir çok spor alanında da kullanılabilir. Decathlon mağazalarından ya da online olarak satın alabileceğiniz sandaletler darbe emici özelliğe sahiptir. Doğa yürüyüşlerinde yumuşak yada kayalıklı zeminler de rahatlıkla kullanılabilir. Bu ürünler genelde kaymazlık özelliği sunan özel kauçuk tabandan üretilmektedir. Spor aktiviteleri sırasında ayağınızı sıkmayan ve tam anlamı ile kavrayıp ayağınıza konfor sunan cırt cırtlı ayarlama sisteminin bulunması sayesinde gün içinde değişen ayak hacmine göre cırt cırtı ayarlayarak kullanıma devam edebilirsiniz. Günü bilirlik doğa yürüyüşlerinde kullanımı olduğu gibi sörf, bodyboard ve yüzme gibi su sporlarında da sandalet kullanımı tercih edilmektedir. Deniz veya havuzdan çıktıktan sonra kullanabileceğiniz sandaletlerde kaymama özelliğinin olmasına sahip olan sandaletler oluklu ve delikli tabanı yapısı sayesinde suyu tabandan dışarı atılmasını sağladığı için kullanıcıların kayıp düşme ihtimallerini en aza indirmektedir. Sörf ve bodyboard su sporlarında kullanılan sandaletlerde ise ayak tabanını destekleten tabanı, tahriş önleme özelliği ile de ayak ve ayak parmaklarındaki kumaş gövde desteğinin olması, çabuk kurma özelliği ile de spor aktiviteleri sırasında ve sonrasında ürünün konforlu şekilde kullanılmasını sağlar.