Erkek Mont

50 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Erkek Mont Modelleri

Kış mevsiminde soğuktan tam anlamıyla korunabilmek için doğru mont çeşidini seçmek oldukça önemli oluyor. Özellikle de belirli bir spor dalıyla ilgileniyorsanız; hem bu sporun gerektirdiği hareket özgürlüğünü kısıtlamayacak hem de sağlığınızı tehlikeye atmayacak modeller hayat kurtarıyor. Erkek mont modellerine bakıldığında karşınıza avcı montu ya da parkası, kayak, trekking, karda yürüyüş montu, doğada yürüyüş yağmurluğu, erkek kaban, su geçirmeyen mont gibi farklı amaçlar için tasarlanmış seçenekler çıkıyor. Su geçirmeyen, ısı yalıtımına sahip sıcak tutan esnek ve renkli erkek mont modelleri, yakından incelemeyi hak ediyor.

Kışlık Erkek Mont Fiyatları

Erkek mont modelleri, erkeklerin spor yaparken de son derece şık görünmesine olanak verir. Ürünler aynı zamanda spor yapmaya engel teşkil etmeyecek rahatlıkta olan modellerdir. Erkek modellerinde de kadın modellerinde olduğu gibi su geçirmez mont tasarımları mevcuttur. Beden aralığı olarak S ile XXXL arasında tüm bedenler, farklı vücut yapısına sahip erkeklerin zevkle kullanabilecekleri ürün çeşitliliği sunar. Isı yalıtımı olan ürünler, kullanım amacı ve zor doğa koşullarına karşı dayanıklılık gösteren mont modelleridir. Erkek kışlık montların renk tasarımlarında koyu renkler ağırlıkta olmakla beraber, mavi ve yeşil gibi canlı renklere de rastlamak mümkün olur. Tek renkli mont tasarımlarına ilaveten iki renk olan ve kapüşonlu tarzda tasarlanmış erkek mont modelleri de koleksiyonda şıklığı ile dikkat çeker . Erkek mont modellerinde kullanılan kamuflaj deseni, özellikle outdoor aktivitelerde sıklıkla tercih edilen tasarımlar arasında yer alır. Yan cepler ve iç cepler olmak üzere, montların tasarımında ürünlerin özelliğine göre çok sayıda cep bulunur. Mont fiyatları ise ürün özelliğine, markasına ve kullanılacak spor türüne göre farklılık gösterir.

Spora Göre Doğru Erkek Mont Seçimini Nasıl Yaparım?

İnsan vücudu, yapılan spor aktivitesine bağlı olarak farklı bölgelerini çalıştırıyor ve farklı yerlerde terlemeler meydana geliyor. Bunun yanında vücudun esnek olması gereken bölgeleri de farklılık gösteriyor. Düzenli olarak dağlık arazilerde trekking yapan erkekler için tasarlanan trekking outdoor mont modelleri her türlü hava koşulu düşünülerek 800 inç şişebilen kuş tüyü ile doldurulup ısı yalıtımı sağlıyor. Beli sıkılabilen ve aşağıdan hava girmesini önleyen özelliğe sahip spor mont çift ipli fermuarlarıyla sıkılıp cebe sığabilecek şekilde katlanabiliyor, çantada da hiç yer kaplamıyor. Montların ağırlıkları da bedenlere göre değişiklik göstermekte olup large bedenleri yaklaşık 290 gr. ağırlığındadır. İşlemden geçen dış kumaş ise suyun içeri sızmasını önlediği için ister kuru ister yağışlı havalarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Eğer karda ve soğuk havalarda yapacağınız doğa yürüyüşleri için bir mont ihtiyacınız varsa karda yürüyüş erkek mont modelleri tam size göre. Eksi 10 dereceye kadar sıcacık tutan, %100 sızdırmaz dikiş desteğiyle de su geçirmez olan kışlık mont yine % 100 geri dönüştürülebilir elyaf malzemeyle üretiliyor. Başı saran astarlı kapüşon, 3 derece ek sıcaklık sağlayan arkadaki geniş elyaf kapak ve sıcak tutan cepler, bembeyaz karlar içindeki doğa manzarasının tadına tam anlamıyla varmanıza yardımcı oluyor.Eğer avcılık meraklı olduğunuz sporlar arasındaysa yağmurlu havalarda, açık arazide yapılan küçük avlar için tasarlanan erkek mont modellere göz atmanızda fayda var. Güçlendirilmiş kumaş yapısı sayesinde birkaç saat boyunca yağmur altında avınızı aramanıza ve kupkuru kalmanıza izin veren spor mont çeşitleri yırtılmalara karşı da son derece dayanıklı ve uzun ömürlü. 2 büyük fişek cebine, 1 av cebi ve 1 iç cebe sahip olan avcı erkek mont modelleri, large bedeni 900 gr. olmak üzere son derece hafif özellikte tasarlanıyor.

Erkek Mont Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Mont seçimi, outdoor aktivitelerde konforu getiren en önemli etkenlerden biri olarak öne çıkıyor. Mevsim koşullarına göre özel olarak tasarlanmış montları doğru zamanlarda giymek bedeni her açıdan sağlıklı tutuyor. Erkek mont modelinizi seçerken özellikle de bir sporla ilgileniyorsanız bu sporun gerektirdiği hareket esnekliğine yardımcı olacak tasarımları seçmeniz gerekiyor. Bu anlamda en çok kol altı bölgelerinin esneklik verecek şekilde tasarlanmış olması önemli oluyor.Erkek mont modellerinin esneklik sunması kadar yoğun hareket akışında terletmiyor olması da çok önemli oluyor. Termal özelliği olan, kol altı gibi vücudun çok fazla terleyen bölgelerinde havalandırıcı file kumaşlara yer veren ve düzenli hava akışı sağlayan nefes alan kumaş ve tasarımlar hastalıklara çıkarılan bütün davetleri geri çeviriyor.Spor mont tasarımının suya dayanıklı olup olmaması da ayrı önem taşıyor. Normal şartlar altında kışlık mont soğuğa korunaklı olsa bile eğer su geçirmezlik özelliği yoksa kısa sürede ıslanmanıza ve üşütüp hastalanmanıza neden oluyor. Özellikle birkaç saat süreyle yağan yağmurlar için tasarlanmış sağlam dış yapıya sahip erkek mont tasarımlarını öncelikli tercih etmenizde fayda var. Bunun yanında çabuk kuruyan kumaş yapıları da konforu artıran, kullanım kolaylığı sağlayan bir diğer özellik oluyor. Suya dayanıklılığın yanı sıra potansiyel darbelere karşı sağlam ve dayanıklı bir yapıda olması, ürünün uzun ömürlü kullanımına olanak sağlıyor.

2020 Erkek Mont Çeşitleri

Bugün mont olarak bildiğimiz kıyafetin tarihte ilk kez Persler tarafından kullanıldığı düşünülmektedir. Çoğunlukla kış mevsimi için tasarlanan montlar genelde uzun kollu olur, ön tarafı fermuar, düğme veya çıt çıt gibi araçlarla birleştirilir. Günümüzde hem kadınlar hem erkekler tarafından giyilmektedir. Artık bir çok çeşidi bulunan erkek mont modelleri arasında şişme montlar, anoraklar, kabanlar ve parkalar sayılabilir. Montların üretiminde genellikle kalın ve dayanıklı kumaşlar kullanılır. Günlük kullanım için tasarlanan paltolar, yün, kot veya deriden üretilebilir. Spor için üretilen montlar ise polar gibi materyallerle ısı yalıtımı sağlarken, goretex gibi malzemelerle de su geçirmez bir özellik kazanabilir. Erkek mont fiyatları, endüstri devrimiyle birlikte tekstilde seri üretime geçilmesiyle toplumun her kesiminin erişebileceği bir orana inmiştir. Spor kıyafetleri arasında da mont seçenekleri mevcuttur. Özellikle kış sporları ve doğa sporlarıyla ilgilenenler, seçtikleri mont modelinin tüm faaliyetlerine uygun olanını seçmek isteyeceklerdir. Bu sebepten spor için alınan montlar günlük kullanım için de oldukça elverişlidir.

Erkek Mont Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Günümüzde kış ve doğa sporları için çok çeşitli kıyafet seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar arasından sizin ihtiyacınıza en iyi cevap verebilecek bir mont modelini seçerken bazı noktaları göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Eğer balıkçılıkla uğraşıyorsanız veya kış mevsiminde tekneyle açılmak istiyorsanız, %100 su geçirmez bir mont modeli seçmek isteyeceksiniz. Fakat bu modelin rüzgar geçirmesini engelleyecek bir fermuar ya da düğme sistemine sahip olduğundan da emin olmalısınız. Bu aynı zamanda bedeninizi sıcak tutmaya da yarayacaktır. Balıkçılık veya avcılık için palto seçimi yaparken, hangi stratejiyi izleyeceğinizi belirlemeniz önemlidir. Eğer sizin için doğanın içerisinden ayırt edilebilir olmak önemliyse; size görünürlük kazandıracak fosforlu renklerden üretilmiş bir tasarım, can güvenliğiniz için elzem olabilir. Eğer doğanın renkleri içinde kaybolmak istiyorsanız, o zaman tam tersi, kamuflaj desenine sahip bir model tercih edebilirsiniz. Erkek şişme mont modelleri ise genelde kuş tüyünden üretilir ve hafiflikleri ve esneklikleriyle nam salmıştır. Siz de Decathlon'daki sağlıklı, dayanıklı ve hesaplı erkek mont seçeneklerinden birisine sahip olun, kış mevsiminin tadını en iyi siz çıkarın!