Kamp Mutfağı

41 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kamp Mutfağı, Kamp Mutfak Malzemeleri

Kamp, doğada birtakım yemekler yapmanızı gerektiren bir aktivitedir. Doğa koşullarında yemek yapmayı kolay kılması ve kolay taşınabilmesi düşünülerek kamp mutfak malzemeleri üretilir. Yemek pişirmek için tencere ve tavadan tutun çatal bıçak setleri, tabaklar, termoslar ve yemek çantalarına değin birçok ürünle Decathlon sizlere hizmet sunar.

Kamp Mutfağı Malzemeleri Nelerdir?

Kamp yaparken kullanılan temel araç gereçler arasında kamp mutfak malzemeleri bulunur. Kampta kullanılması için özel olarak tasarlanan bu mutfak malzemeleri, sırt çantası içerisinde taşımaya uygun bir yapıda ve boyutta tasarlanır.

Temel kamp mutfağı malzemeleri sayılacak olursa; yemek pişirme setleri, su ısıtıcı & çaydanlık, matara ve termoslar, çatal bıçak setleri ve fincanlardır. Bu malzemeler, doğa koşullarında kullanmaya yönelik tasarlanmasının yanında kolay taşınabilirlik açısından ağırlığı ve dayanıklılığı da ön planda tutularak üretilir. Kamp ateşi üzerinde yemek pişirmeye yarayacak tencereler ve özellikle sıcak veya soğuk içeceklerin ısısını muhafaza etmek için kullanılan termoslar büyük önem taşır.

Yemek pişirme setleri; tencere, tava, tabak ve çatal bıçak gibi kamp mutfağı malzemelerinin bir arada bulunduğu ve iç içe geçerek yer tasarrufuru sağlayan tasarımlarla üretilir. Bu sayede sırt çantasında taşınabilirlik açısından en ideal seçimlerden birini oluşturur.

Kamp Mutfak Seti Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Kamp mutfağı gereçleri için en önemli belirleyicilerden biri kişi sayısıdır. Kişi sayısına göre pişirilecek yemeği alabilecek bir tencere ve servis edilecek tabakların sayısı dikkate alınır. İkinci bir nokta ise satın alacağınız kamp malzemeleri içerisinde pişirme araçlarınızın paslanmaz çelikten üretilen ve plastik mutfak malzemelerinde BPA içermeyen ürünler tercih etmeniz sağlığınız açısından daha yararlı olur.

Decathlon kamp mutfağı, tüm bu sağlık önlemlerini düşünerek uzun yıllar kullanabileceğiniz ürünler sunar. Tüm bunların yanında kullanım ve taşıma kolaylığı da göz önünde bulundurulur. İç içe geçebilen ve az yer kaplayan mutfak setleri, size kolaylık sağlayacağı gibi pişirme ve yıkama esnasında kolay temizlenme ve yapışmaz tencereler gibi özellikleri de kamp hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Kamp Mutfak Seti Nasıl Belirlenir?

Kamp mutfak seti belirlemek için kampta yemeklerinizi nasıl yemek istediğinizi ilk başta belirlemeniz gerekir. Hazır konserve veya pişirme gereksinimi duyan gıdaları hangi sıklıkla tercih edeceğinizi ve hangi öğünde hangi yemekleri hazırlamak istediğinizi kararlaştırmalısınız. Örneğin kahvaltıda yumurta haşlamak, çay yapmak; öğlen ve akşam yemeklerinde sıcak bir şeyler hazırlamak gibi bir niyetiniz varsa kişi sayısını da göz önünde bulundurarak buna uygun mutfak gereçleri setlerini tercih etmelisiniz.

Uzun yürüyüşler yapmayı düşündüğünüz bir kamp planınız varsa termos kullanımı oldukça faydalı olur. Yürüyüş sonunda ulaştığınız alanda sıcak bir çay veya kahve içmek istiyorsanız ya da soğuk suyunuz güneş altında hemen ılımasın istiyorsanız termoslar istediğiniz ısıyı uzun saatler muhafaza eder.

Kamp Mutfak Ürünleri Nerede Satılır?

Kamp mutfağı malzemeleri seçiminizde Decathlon, geniş ürün yelpazesiyle sizleri karşılar. Yemek yapmak için gerekli mutfak gereçleri setlerinden termoslara, plastik veya paslanmaz çelikten üretilen çatal kaşık setlerinden yemek kabı ve termos çantalara kadar aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Kamp mutfak malzemesi alışverişinizde sağlık standartlarına uygun malzeme seçimleri ile Decathlon, kendisini bu alanda kanıtlamış bir spor mağazasıdır.

Kamp Mutfak Malzemeleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kamp için üretilmiş mutfak malzemelerinin, doğada kullanıma uygun olması gerekir. Bu noktada ürünler üretilirken kullanılan temel ham maddeler, tasarım ve sizlere sunduğu kullanım ayrıcalıkları bu mutfak malzemelerinin fiyatlarını belirler. Decathlonda bulunan kamp malzemeleri mutfak araç gereçleri de içerisinde dahil olmak üzere belirli standartları taşıyacak özelliklerde müşterilere sunulur. Kamp kurmaya yeni başlayan veya bu alanda deneyim kazanıp ekstrem kamplar yapmak isteyen kullanıcılara değin herkese hitap eden fiyat politikasıyla Decathlon her daim sizlere bir seçenek sunar.

KAMP MUTFAĞI MALZEMELERİNİ KAMP TÜRÜ BELİRLER

Kampçılık, daha çok keyif amaçlı yapılan, bir çeşit outdoor aktvite türüdür. İlk olarak İngiliz Thomas Hiram Holding tarafından geliştirildiği düşünülmektedir. Temel olarak katılımcıların gelişmiş bölgelerden uzaklaşıp doğa içerisinde vakit geçirmeleri olarak tanımlanabilir. Kampın piknikten ayrılması için en az bir gece dışarıda kalınması gerektiği kabul edilir.

Kamp çeşitleri arasında gündüz yarış yapılan, gece dışarıda kalınan macera kampçılığı, bir su kaynağına yakınlık gözetilmeksizin yapılan kuru kampçılık, bisiklet ve motosiklet kampları, kış kampları gibi türler sayılabilir. Güvenlik, sağlık ve konfor açısından bu faaliyet için doğru malzeme seçmek önemlidir. Seçilecek kamp malzemelerinin yanında aç kalmamak için mutfak ekipmanları ve mutfak gereçleri de doğru seçilmelidir.

Doğada vakit geçirmeye uygun kıyafetler, çadır, uyku tulumu gibi malzemelerin yanı sıra, donanımlı bir kamp mutfağı gereklidir. Günlük yemek ihtiyacını sağlayabilecek bir kamp mutfağı ile yola çıkmak, hem sağlık, hem de geçirilen vaktin kalitesi açısından belirleyicidir.

Kamp mutfak malzemeleri arasında ilk akla gelenlerden plastik kaşık, plastik çatal, plastik bıçak, plastik tabak gibi malzemeler tipik piknik malzemeleri arasından seçilebilir. Ancak kullan - at özelliği taşıyan bu plastik gereçlerin doğaya vereceği zarar açısından tercih edilmemesini tavsiye ederiz. Bu modeller yerine uzun ömürlü plastik çatal - kaşıklar, metal takımlar, kamp yemek seti ve yemek çantası kullanılabilir.

Kamp Mutfağı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kamp mutfağı seçerken, yaptığınız kamp türüne göre mutfağınızın ihtiyaçlarını belirlemek iyi bir başlangıç noktası olacaktır. Ama ne tür bir kamp yapıyor olursanız olun temel ihtiyaçlarınız, besinleri bozulmadan korumak, güvenle pişirmek ve kolayca temizleyebilmek olacaktır.

Bu yüzden decathlon kamp mutfağı ürünlerinden kamp çaydanlığı, kamp yemek pişirme seti, kamp tabak, kamp tencere, kamp matarası, kamp tabak seti, kamp termosu, kamp çatal kaşık seti decathlon mutfak ürünlerinin olmazsa olmazlarıdır. Eğer uzun yol yürüyüşleri yapacaksanız, sırt çantasında ağırlık olarak sizi fazla zorlamayacak bir kamp ocağı tercih etmelisiniz.

Decathlon çaydanlık alırken bu ürünü günübirlik gideceğiniz piknik aktiviteleri gibi yine outdoor aktivitelerde piknik çaydanlığı olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yine decathlondan alacağınız kamp tava, kamp bardak, decathlon bardak ve kamp çatal kaşık decathlon ürünlerimizi de piknik aktivitelerinde yanınızda götürebilirsiniz.

Pişirme seti alırken ise, olabildiğince az yer kaplayan, birbiri içine geçen, çok amaçlı kamp tenceresi, tava modellerini seçmenizi öneririz. Burada ihtiyaçlarınıza en doğru cevap verecek pişirme ürünleri ise kamp tencere seti ve kamp tavası gelecektir

Decathlon Quechua markasıyla size yemeklerinizi saklayabileceğiniz plastik yemek kabı setlerini ve yemek çantası modellerini uygun fiyatlarla sunuyor. Bu decathlon termos yemek kabı modellerimiz sağlığınıza zarar vermezken aynı zamanda içerisinde sıvı taşıma imkanı da sunar. Kullanımı sırasında dikkat etmeniz gereken tek konuysa mikrodalga fırına koyarken kapağını kapalı tutmamak olacaktır.

Tencere - tava setleriyse kamp mutfak seti ürünleri arasından alüminyum malzemeden üretilenlerden oluşmaktadır. Her malzemenin kendine göre güçlü tarafları bulunmaktadır. Alüminyum malzeme size hafif ve kullanışlı kapları uygun fiyata sunar. Bu alüminyum kapların yanı sıra alüminyum fincan da kampınız boyunca size eşlik edecektir.

Siz de kampa çıkmadan önce Decathlon'a gelin ve sağlam, sağlıklı ve hesaplı kamp mutfak gereçleri ürünleriyle mutfağınızı oluşturarak doğayla uyum içinde yaşamanın tadını çıkarın.