Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
FİLTRE SEÇENEKLERİ
18
Adet Adet

Scooter

Sıralama:

 • Seçiminiz: (0) Filtreleri kaldır
 • Ürün Türü

 • Cinsiyet

 • Kullanım

 • Renk

 • Cinsiyet

 • Fiyat

 • Kullanıcı Yorumu

 • Scooter modelleri
  Küçük yaş gruplarının yanı sıra yetişkinler için tasarlanan scooter modelleri, hafiflikleriyle dikkat çekiyor. Scooter modelleri, sert ve dayanıklı materyalden üretilmiş tekerlekleri ile uzun mesafelere rahatça gitmenizi sağlıyor. Modellerin elcik, sap, gövde ve tekerlek gibi kısımları, scooter vida seti kullanılarak birkaç dakika içerisinde yerinden sökülüp, yenileri ile değiştiriliyor. Scooter tekerleği gibi kullanıma bağlı aşınma oranı yüksek parçaların yedekleri üretici firmaların desteği sayesinde kolayca bulunabiliyor. Gece güvenli scooter sürüş keyfi için dilerseniz kullandığınız modele uygun ön aydınlatma takabilirsiniz. Tasarımı ile çocuğunuzun beğeneceği scooter modelini sepetinize ekleyerek hemen satın alın!
Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Scooter Nedir, Kimler İçin Uygundur?

Scooter, sürücünün yeri ayağıyla itmesinden hız alan tekerlekli bir araçtır. Tekerlekleri genelde kauçuktan üretilir; boy ayarlaması için uzayıp kısalabilen gidonları, süspansiyonu ve frenleme sistemi mevcuttur. Türkçe’ye tekerlekli kızak şeklinde çevrilebilecek bu araç, çocuk ve gençler arasında kaykayın yerini doldurmaya aday olmuştur. Scooterlar yaklaşık 100 yıl önce, şehirlerde eğlence amacıyla, paten tekerlerinin eski kasaların tabanlarına takılmasıyla üretilmeye başlamış, aslında bisikletin çocuklar arasında popülerleşmesinden önce en tercih edilen araç olmuştur. Bu ilk modeller dört tekere sahiptir. 1974 yılında markalaşmış ve yaygınlık kazanmıştır. 1996'da alüminyumdan üretilmiş ilk katlanabilir model piyasa sürülmüştür. Günümüzde ulaşım açısından sağladığı kolaylık bazen bisikletten daha fazla tercih edilebilmekte ve yetişkinler arasında da kullanılabilmektedir. Yetişkinler için tasarlanan modeller daha geniş bir tabana ve yetişkin bedeni ağılığını kaldırabilecek daha sağlam parçalara sahiptir. Giderek hafifleyen tasarımlar sayesinde, tıpkı kaykay gibi kendine özel hareketleri olan bir faaliyete dönüşmüştür. Scooter fiyatları, eğlence, ulaşım ve spor amaçlarına hizmet edebilecek farklı scooter modelleri arasında yapacağınız tercihe göre değişecektir.

Nasıl Bir Scooter Modeli Seçmeli?

Eğer yaşça küçük çocuğunuz için alacaksanız, 3 tekerlikli scooter modellerini tercih etmelisiniz. Bu modeller özellikle küçük yaş grubu için tasarlanmıştır. Tercihinizi yaparken, modelin katlanabilir ve hafif olması, taşınabilirlik açısından önemli olacaktır. Aynı şekilde boyu ayarlanabilen bir tasarım seçmek, hızla büyüyen çocuğunuzun scooter’ını daha uzun süreyle kullanabilmesi açısından yararlıdır. Eğer yetişkinler için üretilmiş modellerden birini almak istiyorsanız, dayanıklılık ve sağlamlık da ön planda olacaktır. Scooterlar bisikletlere nazaran daha hafiftir ve daha kolay taşınırlar. Pedal olmadığı için manevra yeteneği de rahattır. Scooterlar bisiklet sürmenin yasak olduğu bazı yaya yollarında sürülebildikleri için de yetişkinler arasında tercih edilmektedir. Bisiklet ve kaykaylarla birçok ortak özelliğe sahip olduklarından, yedek parçalarını bulmak da oldukça kolaydır. Aynı zamanda zemine daha yakın olduklarından bisiklete nazaran daha güvenli bir fren sistemi sunar. Sağlam bir ön süspansiyonu olan tasarımlar, darbe emilimi sayesinde sürüşünüzü daha keyifli kılacaktır. Özellikle çocuğunuza almayı düşünüyorsanız, Decathlon'da bulabileceğiniz scooter modellerinden birini tercih edin. Özel tasarımlı kask modellerinden birini de hediyenizin yanına ekleyin, çocuğunuz keyifle spor yaparken güvende kalsın.