Boks, Kick Boks & Muay Thai Malzemeleri

62 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Boks Malzemeleri

Boks malzemeleri, hem performansınızı artırmaları hem de güvenliğinizi sağlamaları sebebiyle boks yaparken büyük önem taşır. Boksla ilgilenen herkesin temel ihtiyaçları arasında yer alan boks antrenman malzemeleri ve maç ekipmanları, özel tasarımları ve yüksek kaliteleriyle boks performansınızı zirveye taşır. Boks ekipmanları, sizi yaralanmalara ve zedelenmelere karşı korur ve sağlığınızla ilgili herhangi bir korku yaşamadan özgürce hareket edebilmenize imkân tanır. Vücudunuzu daha etkili bir şekilde kullanmanıza da yardımcı olan boks malzemeleri, gücünüzü zirveye taşıyarak performansınızı yükseltir. Eldiven, dişlik, kum torbası gibi çok sayıdaki boks malzemesini Decathlon’da bulabilirsiniz.

Boks Malzemeleri Nelerdir?

Boks malzemeleri isimleri, boksla ilgilenen herkesin mutlaka öğrenmesi gereken kavramlardır. Boks antrenmanları ve maçları için edinmeniz önerilen ekipmanlar ise şöyledir:

  • Boks eldiveni
  • Boks bandajı
  • Kum torbası
  • Ayaklı kum torbası
  • Boks dişliği
  • Antrenman lastiği
  • İç eldiven
  • Boks kaskı
  • Boks atleti ve şortu

Kum torbası, antrenman lastiği, atlet ve kask gibi ekipmanlar; boks maçlarına hazırlanırken yapacağınız idmanlarda kullanılır. Kas gücünüzü, yumruk atma sertliğinizi ve zindeliğinizi artıran antrenman ekipmanları, aynı zamanda antrenman esnasında yaşanabilecek sakatlıkların ve yaralanmaların da önüne geçer. Şort, bandaj, iç eldiven ve boks eldiveni gibi ekipmanlar ise hem antrenmanlarda hem de maçlarda tercih edilir.

Maç esnasında daha yüksek bir performans gösterebilmenizi sağlayan ekipmanlar; ellerinizde, dişlerinizde ve vücut genelinizde sakatlıklar oluşmasının önüne geçerek yaşam kalitenize katkıda bulunur. Hafif tasarımları sayesinde hareketlerinizi kısıtlamayan ve dayanıklı yapıları ile de ön plana çıkan boks malzemeleri, uzun süre boyunca güvenle kullanılabilir. Esnek yapılarıyla seri hareketler gerçekleştirirken de faydalanabileceğiniz boks malzemeleri, farklı boyutlarda tasarlanmaları sayesinde her beden tipine kolayca uyum sağlar.

Boksa Başlamadan Önce Hangi Box Ürünleri Satın Alınmalı?

Boksa başlamadan önce, ilk olarak antrenman ürünlerinin satın alınması önerilir. Boksla ilgilenmek için müsabakaya çıkmadan önce sağlıklı bir hazırlık süreci geçirmeniz son derece önemlidir. Pozisyon alma, savunma, hücum yapma ve kas geliştirme gibi etaplardan oluşan hazırlık antrenmanları, doğru ekipmanlarla gerçekleştirildiğinde etkilerini artırır. Bu nedenle boksa başlamadan önce kum torbası, koruyucu eldiven, kas geliştirme lastiği, boks kaskı gibi ürünler satın almanızda yarar bulunur.

Antrenman kıyafetleriyle hareket alanınızı genişletebilir ve antrenmanlarınızı daha verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Askılı ve ayaklı kum torbalarıyla da farklı açılardan yumruk atma tekniklerini öğrenebilirsiniz. Karşılaşmalara çıkmaya hazır hâle geldiğinizde ise en iyi boks eldivenleri arasından tercihte bulunmanız; ayrıca el bandajı, dişlik ve boks şortu gibi ekipmanlar edinmeniz gerekir. Boks eldivenleri, en sert yumrukları attığınızda bile parmaklarınızın zarar görmesini önler ve sert dokuları sayesinde maç esnasında daha başarılı olmanızı sağlar. Dişlik modelleri ise ağzınızın iç bölgesini travmalara karşı koruma altına alır ve ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşmanızı önler. Boks şortları da esnek, hafif ve dayanıklı yapılarıyla maç esnasında istediğiniz tekniği rahatça uygulayabilmenize yardımcı olur.

Boks Malzemesi Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Boks malzemesi sipariş vermeden önce, satın alacağınız ürünlerin özelliklerini dikkatle incelemeniz önerilir. Kum torbası asacak bir alanınız yoksa ayaklı kum torbalarını tercih edebilir ve böylece pratik bir şekilde antrenman yapabilirsiniz. Alacağınız eldiven ve kıyafetlerin doğru bedende olması da büyük önem taşır. Dişlik, kask ve eldiven modellerinin büyük ya da küçük gelmesi, ürünlerin koruyuculuk oranını düşürebilir. Bu sebeple size en uygun ölçülere sahip malzemeleri seçmeniz son derece önemlidir.

Kick Boks Malzemeleri Nelerdir?

Boks dışındaki dövüş sporlarıyla ilgileniyorsanız, Muay Thai malzemeleri ya da kick boks malzemeleri edinmenizde yarar bulunur. Kick boks antrenman malzemeleri, klasik boksta kullanılan malzemelerden farklıdır. Kick boks maçları için hazırlık yaparken büyük boyutlu kum torbaları ve darbe yastıkları kullanmanız önerilir. Kick boks koruyucu malzemeleri arasında dengenizi ve sağlığınızı koruyacak bileklikler de bulunur. Kick boks malzemeleri fiyatları ise kick boks malzemeleri satan yerler ve ürün kalitesi gibi kriterlere göre değişebilir.

Boks Malzemeleri Fiyatları ve Kampanyaları

Boks malzemeleri fiyatları, ağırlıklı olarak ürünlerin kalitesine ve malzemesine göre belirlenir. Bu nedenle ürün seçerken ürünün dayanıklılığına, esnekliğine ve koruyuculuk oranına da mutlaka göz atmanız önerilir. Boks malzemeleri kampanyaları ise yılın belirli dönemlerinde periyodik olarak düzenlenir ve daha çok sayıda boks malzemesini daha ekonomik koşullarla satın alabilmenize yardımcı olur. Siz de yüksek kalitede üretilmiş, çarpıcı etkileriyle performansınızı artıran ve kendinizi daima güvende tutmanızı sağlayan boks malzemeleri satın almak istiyorsanız Decathlon’da yer alan modellere göz atabilirsiniz. Decathlon tarafından sunulan modeller sayesinde kusursuz bir şekilde antrenman yapabilir ve maçlarda maksimum gücünüze kolayca ulaşabilirsiniz.