Boks Malzemesi

52 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Boks

Boks yaparken hem kendi güvenliğiniz hem de karşınızdaki sporcunun güvenliği için boks ekipmanları kullanmanız gerekir. Doğru bir şekilde seçilmiş boks ürünleri sayesinde kendinizi daha rahat hisseder ve daha iyi performans gösterebilirsiniz. Decathlon boks kategorisinde bulunan çocuk, erkek ve kadın spor malzemeleri arasından ihtiyacınız olan ürünlere sahip olarak konforlu ve güvenli boks antrenmanlarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Boks Ürünleri Nelerdir?

Boks denilince akla gelen ilk ekipmanlar boks eldivenleri ve kasklardır. Boks eldiveni parmaklarınızı ve ellerinizi korurken rakibinizin de yaralanmasının önünde geçer. Boks kaskları ise baş kısmında başlıca darbe alan bölgeler olan alın, çene, elmacık kemikleri ve kulak bölgelerini destekler. Kalın bel lastiği ile tasarlanan boks şortu modelleri de maç ve antrenmanlar sırasında maksimum seviyede hareket serbestliğine sahip olmanızı sağlar.

Bir diğer boks ürünü olan boks bandajı ise maç ve antrenmanlar sırasında eldivenin elinizden kaymasını engeller. Ayrıca ellerinizi eldiven giyilmeden önce sıkıca sarmanız, ellerinizin tahriş olarak zarar görmesinin önüne geçer. Boks dişliği ise yüz ve kafa bölgelerine gelen darbelerin diş yapınıza zarar vermesini önler. Ringde daha esnek olmanızı sağlayan boks ayakkabıları, hafif ve kaymaz tabanları ile dikkat çeker.

Bununla birlikte boks ürünleri arasında daha verimli antrenman yapmanıza yardımcı olan ekipmanlar da bulunur. Kum torbası yumruk tekniklerinizi gelişmenize katkı sağlayan başlıca boks antrenman ürünleri arasında yer alır. Kum torbası modelleri içerisinde tavana asılan modeller olduğu gibi yerde dik olarak durabilen tasarımlar da vardır. Ayrıca boks antrenman ürünleri kapsamında boks lapası, boks antrenman lastiği, yumruk topu, darbe yastığı ve refleks topu ekipmanlarından bir veya birkaçını satın alabilir, aldığınız ürünleri evde spor yaparken de kullanabilirsiniz.

Boks Ürünleri Fiyatları Nelerdir?

Boks ürünleri fiyatı, ürünün tasarımına ve sahip olduğu teknik özelliklere göre farklı seviyelerde kullanıcılara sunulur. Decathlon boks ve kick boks ürünleri, uygun fiyat seçenekleri ile ön plana çıkar. Profesyonel sporcular için tasarlanan maç ürünleri, antrenmanda kullanmak için dizayn edilen ekipmanlara göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Boks kategorisinde bulunan uygun fiyatlı Decathlon çocuk spor ürünleri ise çocuklarınıza sporu sevdirmenize yardımcı olur. Her bütçeye uygun boks ürünleri fiyatları sayesinde hem kendinize hem de çocuğunuza ihtiyacınız olan boks ekipmanlarını alabilir ve çocuğunuz ile birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Boks Ürünleri Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Boks eldiven modelleri içerisinden tercihte bulunurken idman sıklığınızı ve seviyenizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Eğer boksa yeni başlıyorsanız hafif yapıya sahip boks eldivenleri kullanmalısınız. Maç sırasında kullanmak için ise daha kalın tasarıma sahip eldivenleri satın alabilirsiniz. Boks kaskları arasından seçim yaparken satın aldığınız spor ekipmanın başınıza göre ayarlamanıza imkân tanıyan sisteme sahip olduğundan emin olunuz. Ayrıca seçtiğiniz kaskın tek parça olmasına dikkat edin. Erkek spor ürünleri kategorisinde bulunan boks şortu beğenirken de şortun lastik kısmının belinize sıkı bir şekilde oturmasına dikkat edin. Seçtiğiniz boks ayakkabısının yaptığınız boks tekniğine uygun ve kaymaz yapıda olmasına özen gösterin. Boks antrenmanlarında kullanmak üzere satın aldığınız yardımcı ekipmanların ise kaliteli malzemeden üretilmiş olması gerektiğini unutmayın.

Boks Ürünleri Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Boks maç ve antrenman ürünlerinin boks sporuna özel olarak tasarlamış ekipman ve kıyafetler olması gerekir. Boks kask modelleri, çok katmanlı köpükten imal edilir. Kaskların dış yüzeyinde kullanılan sentetik kaplama aşınmaya karşı dayanıklı olduğu için uzun süre yıpranmadan performans gösterir. Boks kasklarının kumaştan üretilen iç bölümü iyi bir kavrama ve rahatlık sunar. Boks sırasında kullanılan şortlar, hafif ve nefes alabilen yapıları ile ön plana çıkar. Boks bandajlarının ise elinizi koruyacak kalınlıkta ve terlemeyi önleyecek yapıda tasarlanır. Kullandığınız boks eldivenin de darbe emici özelliği sahip olması ve bileklerinizi sıkı bir şekilde desteklemesi gerekir.

Boks Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Boks doğası gereği şiddetli darbeler içeren bir spor branşı olduğundan koruyucu ekipmanların doğru bir şekilde kullanılması oldukça önemlidir. Böylece hem yaptığınız spordan aldığınız verim artırabilir hem de güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Bu kapsamda boks bandajını eldiveni giymeden önce bileğinizi destekleyecek şekilde sarmalısınız. Boks kaskınızı başınıza tam olarak oturmalı ve çene kayışını bağlamalısınız. Ayrıca eldivenlerinizi elinize tam olarak oturtmalı ve bilek bantlarını sıkıca bağlamalısınız. Her türlü boks ürünü ve boks malzemeleri fiyatlarına Decathlon.com.tr'den ulaşabilir anında alışveriş yapabilirsiniz!