Kayak ve Snowboard Pantolunu

17 Adet Adet

Sıralama:

Kayak ve Snowboard Pantolonları

Ülkemizde bulunan çok sayıdaki kayak pisti sayesinde kayak ve snowboard sporları her geçen gün popülerliğini biraz daha arttırıyor. Bu yüzden kayak ve snowboard sporlarını yapmaya başlamadan önce tekniği doğru şekilde öğrenmenin yanı sıra doğru ekipmanları ve kıyafetleri tercih etmenin de önemi büyük oluyor. Decathlon’un geniş ve kaliteli ürün yelpazesini inceleyebilir, içerisinden size en uygun olan kayak ve snowboard pantolonları için kolayca seçim yapabilirsiniz.

Kayak ve Snowboard Pantolonu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kayak ya da snowboard pantolonu seçerken vücudunuzun alt bölgesini soğuktan koruyacak ve aynı zamanda hareket kabiliyetinizi kısıtlamayacak modellere yönelmelisiniz. Kayak ve snowboard yaparken düşme ya da yerle temas etme gibi durumlar sıkça yaşanıyor. Bu nedenle pantolonunun aktiviteyi sorunsuz şekilde devam ettirmeye yardımcı olacak teknik özelliklere sahip olmasına özen göstermek gerekiyor. Elbette konforlu bir pantolon için ürünün su geçirmez özellikte ve ısı yalıtımı sağlayan nitelikte olmasına dikkat etmelisiniz. Su geçirmez dikişlere sahip olan ürünler, genellikle kar ya da rüzgar girişini önlemeye yardım ediyor. Nefes alabilir kumaş yapısı da fazla efor sarf edildiğinde vücudun gereğinden fazla terlemesinin önüne geçebiliyor. Ayrıca seçeceğiniz pantolonun mutlaka ayarlanabilir bel özelliğine sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede zorlu hareketler esnasında pantolon vücudunuzu çok daha iyi bir şekilde kavrayabiliyor. Bilek seviyesinde güçlendirme bulunan pantolonlar da kar ya da su girişinin önüne geçebiliyor. Eğer gün içinde çok sık ayakkabıları giyip çıkaracağınızı düşünüyorsanız paçaları fermuarlı olan modellere yönelebilirsiniz. Bu sayede ayakkabılarınızı diğer modellere kıyasla çok daha kolay bir şekilde çıkartabilir ve giyebilirsiniz. Ancak eğer kayak sporunu gün içinde kısa süreli olarak yapmayı düşünüyorsanız bu özelliğe çok da ihtiyacınız olmayabilir. Kayak sırasında otele geri dönmek ya da sırt çantası taşımak zorluk yaratabildiği için cepli modeller kişisel eşyalarınızı saklamanız ve skipass kartlarınızı taşımanız konusunda size büyük avantajlar sağlayabiliyor. Pantolonu bedeninize uygun şekilde seçerken boyunun fazla uzun geleceğini düşünüp daha küçük modellere yönelmemelisiniz. Çünkü kayak ayakkabılarını giydiğiniz zaman bedeninize uygun olan boy, kayak ekipmanları ile birlikte sizin için ideal boya dönüşecektir. Kayak yaparken tek başınıza farklı yerlere gitmeyi planlıyorsanız mutlaka canlı ve dikkat çekici renklerdeki, özellikle beyaz renk harici pantolonlara yönelmelisiniz. Böylece kayak esnasında bir sorun yaşadığınızda etraftaki insanlar ve sağlıklı görevlileri tarafından fark edilmeniz çok daha kolay oluyor.

Kullanışlı Bir Kayak Pantolonunda Bulunması Gereken Özellikler

Kayak yaparken konforlu ve rahat olmak; aynı zamanda soğuktan korunmak istiyorsanız kayak pantolonunuzda bazı önemli özelliklerin bulunması gerekiyor. Özellikle hareket özgürlüğü ve ısı yalıtım sağlanabilmesi için hem esnek olan hem de sıcak tutan bir astar yer almalı. Pantolonun sahip olduğu dikişlerin tamamının kar girişini önleyebilecek yapıda olması gerekir. Bacakların arasında havalandırma sağlayacak fermuarların bulunması pantolona nefes alabilir bir yapı katar ve sporcunun terlemeden konforlu bir şekilde spor yapmasına olanak tanır. Fermuarlı ceplerin ve hatta gizli ceplerin bulunması uzun süreli kayak yapan sporcular ve amatörler için büyük avantajlar yaratır. Pantolonun kullanışlılığının üst seviyede olması için belde cırt cırt ya da kemer britlerinin olması önemli bir özelliktir. Özellikle kesiklerin önüne geçebilmek için bilek seviyesinde güçlendirmelerin bulunduğu pantolonlar uzun ömürlü ve kullanışlı bir pantolon ortaya çıkartır. Bu nedenle tüm bu özelliklerin seçtiğiniz pantolonda bulunmasına da dikkat etmelisiniz.

Kayak ve Snowboard Pantolonu Nasıl Yıkanır?

Sahip olduğunuz kayak ve snowboard pantolonunu uzun yıllar boyunca aynı sağlamlıkta kullanabilmek için pantolonun bakımını da özenli bir şekilde yapmalısınız. Ürünün performansını arttıracak bakım önerilerini uygulayarak pantolonu dayanıklılığından hiçbir şey kaybetmeden yıllarca rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer pantolonu çamaşır makinesinde yıkamayı düşünüyorsanız yıkama önerilerinde aksi bir bilgi bulunmadığı müddetçe 30 derecede yıkamaya özen göstermelisiniz. Aynı şekilde aksi bir bilgi bulunmadığı müddetçe program olarak ise sentetik programı tercih etmelisiniz. Aynı zamanda tüm pantolonları mutlaka ürünü ters çevirerek yıkamaya dikkat etmelisiniz. Çamaşır deterjanı olarak az miktarda deterjan kullanabilirsiniz fakat yumuşatıcı kullanmamaya özen göstermelisiniz. Pantolon çamaşır makinesinde yıkanırken sıkma programına geçmeden çıkarmalı ve pantolonu elinizde sıkmalısınız. Kurutma için ise çamaşır kurutma makinesi kullanmak yerine sıcak ve bol havadar bir ortamda asarak kurutmaya dikkat etmelisiniz. Genellikle kayak pantolonları kuru temizlemeye uygun ürünler değildir. Ayrıca pantolon kumaşının su geçirmezlik özelliğini uzun süre koruması için sprey gibi bir takım bakım ürünleri kullanarak korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Tüm kayak pantolonlarını yıkamadan önce ürünün etiketinde yer alan bakım talimatlarına harfiyen uymaya özen göstermelisiniz. Decathlon tarafından standartlara uygun olan üretilen kayak ve snowboard modelleri arasından hem tarzınıza hem de teknik ihtiyaçlarınıza uygun modelleri kolayca bulabilir, keyifli bir spor deneyimi yaşamaya başlayabilirsiniz.