41
Adet Adet

Termal İçlik

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Termal İçlik

Kayak ve snowboard yaparken soğuktan korunma konusunda sporculara en büyük faydayı sağlayan termal içlikler, gelişen teknoloji sayesinde daha konforlu bir hale bürünüyor. Kumaş yapıları ve tasarımlarında bulunan özellikler sayesinde ince olmalarına rağmen üstün koruma ve rahatlık sağlayan termal içlikler ile keyfinizi kaçırmadan dilediğiniz şekilde kayak veya snowboard yapabilirsiniz. Decathlon’un özel olarak geliştirilmiş termal içlik modellerini inceleyerek size en uygun ve en konforlu ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz.

Termal İçlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Termal içlik seçerken spor sırasında konforlu olmak ve soğuktan tam anlamıyla korunmak için bazı önemli detaylara dikkat etmek gerekiyor. Özellikle termal içliklerin minimum dikişli yapıda olması tahrişi önleyerek maksimum rahatlık sağlıyor. Örgü yapısına ve malzeme bileşenine göre çabuk kuruma özelliğine sahip olan termal içlikler, kayak tatilinizde sizin için oldukça kullanışlı olabiliyor. Kayak sırasında rahatça hareket edebilmek için esneyebilen örgü bileşenlerine sahip olan modellere ve ergonomik kesimlere de yönelebilirsiniz. Polar bileşene sahip olan termal içlikler ise dokularından dolayı kazandıkları hacim sayesinde havayı hapsediyorlar. Böylece doğal yollardan ısı yalıtımı sağlanmış oluyor ve vücut sıcak kalıyor. Eğer kayak yapacağınız iklim çok soğuk olacaksa termal içliğin sıcak tutma özelliğinin üst seviyede olmasına ekstra özen göstermelisiniz. Boyun bölgesini korumak için boyunluklu olan termal içliklerde ise bölgenin yumuşak bir kumaş yapısına sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

Termal İçlik Kullanmanın Yararları

Termal içlikler, kayak ve snowboard sporlarını yaparken ısıyı hapsetme özellikleri sayesinde rahat bir şekilde spor yapılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca vücuda tam olarak uyum sağlayabilen yapıları nedeniyle sporcunun hareketlerini kısıtlanmadan yapabilmesine olanak tanıyor. Termal içliklerin dokunmaları sırasında kullanılan özel malzemeler sebebiyle terin emilimi mümkün oluyor. Böylece ter dışarı aktarıldığı için sporcu herhangi bir rahatsızlık hissetmeden sporunu yapmaya devam edebiliyor. Eski modellere göre oldukça teknolojik olan yeni model tasarımlara sahip termal içlikler, hava aldıkları için kötü koku sorunu yaşamanızın da önüne geçiyor. Yumuşak kumaşları sayesinde cildi tahriş etmeyen termal içlikler hem sağlıklı hem de modern bir kullanım yaratıyor. Aynı zamanda içliklerin kol manşetlerinde ve bel kısımlarında bulunan dokumalar sayesinde soğuk havanın vücuda ulaşması da önleniyor. Termal içliklerin hafif, kabul edilebilir kalınlıkta ve sıcak tutan yapıları sayesinde soğuktan korunmak için kat kat giyinmeye gerek kalmıyor. Böylece soğuğu düşünmeden direkt olarak spora odaklanmak da mümkün oluyor. Ayrıca oldukça hoş tasarımlara sahip olan bu içliklerle montunuzu çıkartıp otel içerisinde de konforlu bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

Termal İçlik Bakımı

Termal içliğinizi uzun yıllar boyunca ilk günkü sağlamlığıyla ve özellikleriyle kullanabilmek için bakımına da özen göstermeniz gerekiyor. Termal içliğin etiketinde yer alan yıkama önerilerinde aksi belirtilmediği sürece içliğinizi çamaşır makinesinde en fazla 30 derecede yıkayabilirsiniz. Ancak kesinlikle yıkama sırasında beyazlatıcı kullanmamalısınız. Benzer şekilde termal içlik ürünleri genellikle tamburlu kurutmaya ve kuru temizleme uygun ürünler değildir. İçliği yıkadıktan sonra sıkmayı da elinizle yapmalı ve güneş alan havadar bir ortamda kurutmalısınız. Bakım önerilerine özenli bir şekilde uymanız halinde ürünün ömrünü uzatabilir ve işlevinden bir şeyden kaybetmeden rahatça kullanabilirsiniz. Ayrıca ürünü iyice temizledikten sonra gardırobunuza kaydırmadan önce tamamen kuruduğundan da emin olmalısınız. Tamamen kurumadan havasız ortama konulan içliklerin kumaşlarında yıprama ve ürünlerde işlev kaybı meydana gelebiliyor. Termal içliğinizi ilk kez yıkayacaksanız çamaşır makinesinde mutlaka tek başına yıkamalı, yanına aynı tür dahi olsa başka kıyafetler koymamalısınız. Decathlon'un sporcunun konforunu ve performansını ön planda tutarak geliştirdiği termal içlik ürünleriyle rahatça spor yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.