Termal İçlikler

49 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Termal İçlik

Kayak ve snowboard yaparken soğuktan korunma konusunda sporculara en büyük faydayı sağlayan termal içlikler, gelişen teknoloji sayesinde daha konforlu bir hale bürünüyor. Kumaş yapıları ve tasarımlarında bulunan özellikler sayesinde ince olmalarına rağmen üstün koruma ve rahatlık sağlayan termal içlikler ile keyfinizi kaçırmadan dilediğiniz şekilde kayak veya snowboard yapabilirsiniz. Yumuşak ve rahat olmaları, içlik olarak kullanılmalarında en önemli etkendir. Gerek erkek termal içlik gerekse kadın termal içlik her türlü spor yaparken rahatlıkla kullanılabilir. Nemi hızlıca emerler ve vücudun kuru kalmasını sağlarlar. Decathlon imzalı termal içlikler, ideal vücut sıcaklığının korunmasında önemli rol oynar. Decathlon’un özel olarak geliştirilmiş termal içlik modellerini inceleyerek size en uygun ve en konforlu ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz.

Termal Atlet

Decathlon thermal atlet özellikle kış mevsiminin vazgeçilmez iç giyim ürünlerinden biridir. Sonbahar kış sezonu başlamadan sporcuların en yüksek performansı için giydiğiniz kıyafetlerin birbiri ile uyumu da oldukça önemlidir. Termal atletlerin ana amacı vücudunuzda oluşacak teri dışarı atmaktır. Bu nedenle termal atlet üstüne giyeceğiniz kıyafetlerin de nefes alabilir olması gereklidir. Termal atletin yumuşacık dokusu gece ve gündüz sıcak kalmanıza yardımcı olacaktır. Decathlon tarafından önerilen termal atlet yıkama talimatlarına uyduğunuz süre boyunca hızlı deforme olmaz ve şekli bozulmaz.

Termal İçlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Termal içlik seçerken spor sırasında konforlu olmak ve soğuktan tam anlamıyla korunmak için bazı önemli detaylara dikkat etmek gerekiyor. Özellikle termal içliklerin minimum dikişli yapıda olması tahrişi önleyerek maksimum rahatlık sağlıyor. Örgü yapısına ve malzeme bileşenine göre çabuk kuruma özelliğine sahip olan termal içlikler, kayak tatilinizde sizin için oldukça kullanışlı olabiliyor. Kayak sırasında rahat hareket edebilmek için esneyebilen örgü bileşenlerine sahip olan modellere ve ergonomik kesimleri de tercih edebilirsiniz. Polar bileşene sahip olan termal içlikler ise dokularından dolayı kazandıkları hacim sayesinde havayı hapsediyorlar. Böylece doğal yollardan ısı yalıtımı sağlanmış oluyor ve vücut sıcak kalıyor. Eğer kayak yapacağınız bölge normalden çok daha soğuk olacaksa termal içliğin sıcak tutma özelliğinin üst seviyede olmasına ekstra özen göstermelisiniz. Boyun bölgesini korumak için boyunluklu olan termal içliklerde ise bölgenin yumuşak bir kumaş yapısına sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

Termal İçlik Kullanmanın Faydaları

Termal içlikler, kayak ve snowboard sporlarını yaparken ısıyı hapsetme özellikleri sayesinde rahat bir şekilde spor yapılmasına yardımcı oluyor. Ayrıca vücuda tam olarak uyum sağlayabilen yapıları nedeniyle sporcunun hareketlerini kısıtlanmadan yapabilmesine olanak tanıyor. Termal içliklerin dokunmaları sırasında kullanılan özel malzemeler sebebiyle ter emilimi mümkün oluyor. Böylece ter dışarı aktarıldığı için sporcu herhangi bir rahatsızlık hissetmeden sporunu yapmaya devam edebiliyor. Eski modellere göre oldukça teknolojik olan yeni model tasarımlara sahip termal içlikler, hava aldıkları için kötü koku sorunu yaşamanızın da önüne geçiyor. Yumuşak kumaşları sayesinde cildi tahriş etmeyen termal içlikler hem sağlıklı hem de modern bir kullanım yaratıyor. Aynı zamanda içliklerin kol manşetlerinde ve bel kısımlarında bulunan dokumalar sayesinde soğuk havanın vücuda ulaşması da önleniyor. Termal içliklerin hafif, kabul edilebilir kalınlıkta ve sıcak tutan yapıları sayesinde soğuktan korunmak için kat kat giyinmeye gerek kalmıyor. Böylece soğuğu düşünmeden direkt olarak spora odaklanmak da mümkün oluyor. Ayrıca oldukça hoş tasarımlara sahip olan bu içliklerle montunuzu çıkartıp otel içerisinde de konforlu bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

Termal İçlik Zararları

Termal içlik modelleri son derece sağlıklı ve faydalı ürünler olup, her yaşta gönül rahatlığı ile kullanılabilecek olan tasarımlardır. Termal içlikler, ilgili kriterlere göre üretildiyse kişinin bedenine herhangi bir zararı yoktur. Tasarımlarında kullanılan ipliklerin doğru oranlarda kullanılması, ideal üretimin gerçekleşmesini sağlar. Yumuşak dokuları ile bedeni sarar ve varlıklarını hissettirmezler. Termal içlik kullananlarda hassas ve alerjiye daha yakın bir ten yapısı varsa, ürünler iç giyim ürünlerinin üzerinde de kullanılabilir. Yine kullanım amacına uygun kaliteli materyaller ile tasarlanmış ürünler arasından seçim yapıldığında da herhangi bir zarar ortaya çıkmaz.

Termal İçlik Nasıl Olmalı?

Kişilerin termal içlik alırken dikkat etmeleri gereken temel kriterler arasında ilk başta ürün özelliği gelir. Nemi transfer eden özellikte bir termal içliğin olması kullanım konforu sunar. Termal içliklerin asla su tutmaması gerekir. Mutlaka doğru malzemelerden doğru oranlarda üretilmiş olmalıdır. Kullanım amacına uygun alt veya üst giyim parçaları seçilmelidir. Hafif, esnek, üzerine rahatlıkla başka bir giysi giyilebilen, kişinin kendi bedenine uygun ölçüde olan bir termal içliğin tercih edilmesi önemlidir. Termal içlikler kaşıntıya sebebiyet vermemelidir. Ürünler mutlaka doğal bileşenler içermeli, dokuma sıklığı bu ürünün özelliğine uygun olmalıdır. İçlikler, doğal boyalarla üretilmiş olmalıdır. Kişinin yaptığı spor türü ne olursa olsun hareket özgürlüğünü etkilememeli ve kişi özgürce her türlü ortamda ve hava şartlarında içeride ya da dışarıda spor yapabilmelidir.

Termal İçlik Bakımı

Termal içliğinizi uzun yıllar boyunca ilk günkü sağlamlığıyla ve özellikleriyle kullanabilmek için bakımına da özen göstermelisiniz. Termal içlik ürünleri genellikle tamburlu kurutmaya ve kuru temizleme uygun ürünler değildir. İçliği yıkadıktan sonra sıkmayı da elinizle yapmalı ve güneş alan havadar bir ortamda kurutmalısınız. Bakım önerilerine özenli bir şekilde uymanız halinde ürünün ömrünü uzatabilir ve işlevinden bir şeyden kaybetmeden rahatça kullanabilirsiniz. Ayrıca ürünü iyice temizledikten sonra gardırobunuza kaydırmadan önce tamamen kuruduğundan da emin olmalısınız. Tamamen kurumadan havasız ortama konulan içliklerin kumaşlarında yıprama ve ürünlerde işlev kaybı meydana gelebiliyor. Termal içliğinizi ilk kez yıkayacaksanız yıkama önerilerini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Termal İçlik Kaç Derecede Yıkanır?

Her tür tekstil ürününün kendince bir temizleme özelliği vardır. Bu durum Decathlon termal içlikler için de geçerlidir. İçerikleri sebebi ile yıkanmaları son derece hassas olan ürünlerdir. İster alt giyim ürünü olsun, ister üst içlik olarak kullanılan termal ürün olsun, mutlaka ürünün yıkama talimatına uygun bir biçimde yıkanmalıdır. Kuru temizlemeye gönderilmeden de elde ya da düşük sıcaklıklardaki kısa programlarda yıkanabilir. Temizleme işleminde bu tarz ürünler için tasarlanmış hassas içerikli deterjanlar kullanılmalıdır. Ürünün yıkanması sırasında ağartma özelliği olan ürünler kullanılmamalıdır. Ütüleme termal içliklerde yapılmaz. Ürünlerin kurutma makinelerine atılmadan ve hassas yapılarından dolayı doğal ortamda kendi halinde kurutulması gerekir. Eğer yıkama talimatında asılması istenmiyor ise ürün o zaman sererek kurutulur.