Kayak ve Snowboard Malzemesi

34 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kayak ve Snowboard Malzemesi

Kış turizminin en sevilen sporlarından olan kayak ve snowboard, karlı zemin üzerinde özel kayak ve snowboard malzemeleri giyerek yapabileceğiniz estetik sportif aktivitelerindendir. Alp disiplini, kuzey kombine, kayaklı koşu, kayakla atlama, serbest stil kayak gibi değişik türleri vardır. Kış sezonunda hem spor amacıyla hem de keyfi olarak yapabileceğiniz en güzel aktiviteler arasında yer alan kayak, büyük küçük herkesin ilgisini çeker.

Snowboard, ileri düzey profesyonel kayakçılar için extrem kış sporları arasında yer alır. Bu spora özel olarak üretilen board yardımıyla yediden yetmişe herkes özgürce kaymanın tadını çıkarabilir. Birçok çeşidi olan kayak sporunu ilk aşamada 4-5 gün gibi kısa bir sürede öğrenebilirsiniz. Diğer spor türlerine göre biraz daha fazla hazırlık isteyen kayak sporu, genel olarak kaslara yönelik bir spor olduğu için daha fazla efor sarf etmenizi gerektirir. Her sporda olduğu gibi kayak sporunu da yapabilmeniz için bu spora özel olarak üretilen kayak ve snowboard malzemelerinden edinmeniz gerekecektir.

Eğlenceli, keyifli ve en önemlisi de güvenli bir kayak deneyimi yaşamanız için ihtiyacınız olan en önemli şey; yanınıza alacağınız kayak malzemeleri. Decathlon da birbirinden kaliteli kayak botları, renkli kayak batonları, kayak takımları, kayak aksesuarları, kayak gözlüğü ve diğer kayap ekipmanlarını Decathlon’da bulabilirsiniz.

Kayak ve Snowboard Malzemelerinin Özellikleri

Kayak ve snowboard yaparken hareket özgürlüğü ve rahatlık önemli bir unsurdur. Bu nedenle seçeceğiniz kıyafetler hareket özgürlüğünüzü kısıtlamamalı, aksine çok rahat olmalı. Kayak yaparken ihtiyacınız olan ekipmanları vücut ağırlığınızı ve fiziksel özelliklerinizi baz alarak seçmeniz yerinde olur. Onlarca farklı çeşidi olan kayak sporu için temel kayak malzemelerinin yanı sıra güvenli ve konforlu bir kayak deneyimi için de pek çok yardımcı aksesuar bulunur. Kayak takımları sizin fiziksel özelliklerinize, kayacağınız piste ve tecrübenize göre tasarlanır. Eğer kayağa yeni başlayan amatör bir kayakçıysanız başlangıç seviyesi modeller sizin için uygundur. Kayak sporunda tecrübe kazandıkça daha profesyonel ürünlere yönelebilirsiniz. Başlangıç ve orta seviye için tasarlanan kayak botları alarak kayak sporu ekipmanlarınızı edinmeye başlayabilirsiniz. Kayak botları, baldır ve bilek seviyesindeki tasarımları sayesinde ayağınızı kavrar ve konfor sunar. İdeal sertlik seviyesine sahip olan botları giymek ve çıkarmak kolaydır. Soğuk kış şartları için ısı yalıtımlı olan ve su geçirmez yapılı kayak botları ayağınızı sıcak tutar ve sudan korur. Kayak botları kar üzerinde olası sakatlanmaları önlemek amacıyla bileğinizi destekleyerek dengede kalmanızı sağlar. Ayarlanabilir yapılı alüminyum tokalar ayakkabının ayağınıza iyice oturmasını sağlar. Kayak botlarınızı giyerken yüksek fayda sağlamak için ayağınıza kalın çoraplar değil, termal özellikli ince çoraplar giymek yerinde olacaktır.

Kayak Batonlarınızı Almayı Unutmayın

Kayak botlarınızı seçtikten sonra kayak batonlarınızı belirleyebilirsiniz. Kayak batonları kayak yaparken yol almanızı ve dengede kalmanızı sağlayan unsurlardır. Ergonomik tutuş konforu sunan ergonomik kabzaların üzerinde ayarlanabilir kayışlar bulunur ve bu kayışları elinize göre ayarlamanıza yardımcı olur. Dayanıklı alüminyum borudan üretilen kayak batonları hafiftir, ekstra bir ağırlık yapmadığı gibi performansınızı destekler. Batonları rahatça kavramanız ve elinizin üşümemesi için kayak eldivenleri de gereklidir. Esnek, su geçirmez ve dayanıklı eldivenler bunun için idealdir. Soğuk kış koşullarında mutlaka sahip olmanız gereken kayak malzemeleri arasında yer alan termal özellikli atkı ve bereler üşümenizi engeller. Kayak gözlükleri, gözlerinizi güneşin Ultraviyole etkilerinden korur. Kayak esnasında kullanacağınız güneş gözlüklerinin kırılmaya dirençli bir yapıda olması önemli bir ayrıntıdır. Yerden yansıyan beyaz ışığı filtreleyen aynalı camlı gözlükleri de seçebilirsiniz. Plastik çerçeveli gözlükler daha geniş bir görüş açısı sunarken aynı zamanda gözü daha iyi korur ve düşme riski daha düşüktür. Kayak maskeleri ve kaskları, soğuğa, düşme ve sakatlanma riskine karşı başınızı korumayı amaçlar. Kayak ve snowboard performansınızı kayıt altına almak ve sevdiklerinizle paylaşmak istiyorsanız kolay kullanımlı aksiyon kameraları alabilirsiniz.

Snowboard'un Tadını Çıkarın

Snowboard, kayaktan farklıdır ve tek bir board üzerinde yapılır. Daha düşük hızla ve zıplayarak yapılan snowboard oldukça hareketli bir kış sporu türüdür. Snowboard tahtaları, kullanacağınız parkurun özelliklerine göre tasarlanır. Ayak bağlamaları ve tahtadan oluşan ekipmanları vardır. Farklı seviyelere uygun olarak üretilen snowboard tahtaları fizik kuralları göz önüne alınarak dizayn edilir. Kullanıcıların güvenliğinin yanı sıra yüksek performans için sürtünmeye ve aşınmaya dayanıklı bir yapıya sahip olan snowboard tahtaları, aynı zamanda kayma esnasında oluşan kuvvetten zarar görmemeleri için esnek yapılı malzemeler ve farklı kimyasallarla zenginleştirilmiştir. Snowboard hareketli ve bol bol zıplayarak yapılan bir spor olduğu için ayağınızın rahatlığı çok önemlidir. Ayağınızı hem sıcak tutan hem de darbeleri emen bir snowboard ayakkabısı seçmeye özen göstermelisiniz. Kolayca giyip çıkarılabilen, su geçirmez yapılı, ayak bileğinizi koruyan, ısı yalıtımıyla ayağınızı sıcak tutan, sağlam zemin tutuşu ile kaygan zeminleri kavrayan, yumuşak topuk desteği sunan, ideal sertlik oranına sahip ve aynı zamanda ayağınıza gelen darbeleri emen snowboard ayakkabılarıyla snowboard yapmak büyük bir keyiftir.

Bu malzemeler dışında kayağa giderken yanınıza termal içlikler, polar kıyafetler, termal çorap ve kayak çorapları, kazaklar, yüksek koruma faktörlü güneş kremleri, soğuğa karşı dudak kremleri gibi malzemeleri de almayı unutmamanızda fayda var. Ayrıca, kayak ve snowboard malzemelerinizi taşımak için işlevsel tasarımlı kayak çantaları edinmek yararınıza olacaktır.

Tüm sporlar, yapılan sportif aktiviteye uygun ve kaliteli ekipmanlar sağlandığında daha verimli ve daha keyifli bir hâle gelir. Siz de kayak ve snowboard için gerekli olan ekipmanları alarak yaptığınız spordan yüksek oranda keyif ve performans elde edebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm malzemeler Decathlon'da sizleri bekliyor. Hemen inceleyebilir ve bütçenize uygun fiyatlarla kolayca sahip olabilirsiniz.