Kayak & Snowboard Ürünleri

328 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kayak & Snowboard Ürünleri

Kayak ve snowboard gibi kar sporları sizin için bir hobi veya profesyonel bir iş anlamına gelebilir. Soğuk kış günlerinde karlı dağlar üzerinde yaptığınız snowboard ve kayaktan zevk almak istiyorsanız doğru ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Doğru ekipmanlar ile ideal spor keyfine ulaşabilir ve harika bir deneyime sahip olabilirsiniz.

Kayak & Snowboard Nedir?

Sporcunun fiziksel özelliklerine ve deneyimine bağlı olarak farklılık gösterebilen, kar üzerinde hareket etmeyi ve yol almayı sağlayan kayak takımları ile yapılan spora “kayak” denir. Kayak takımı genellikle dikdörtgen şeklindedir. Hareketi kolaylaştırabilme amacıyla kayak takımlarının ön kısmı geniş ve ucu yukarı kıvrık bir şekilde, arka kısmı ise dar ve düz bir şekilde tasarlanmıştır. Kayak takımları, özel kayak ayakkabıları sayesinde iki ayağa ayrı ayrı giyilebilecek şekilde üretilir.

Snowboard ise sporcunun iki ayağını tek bir snowboard tahtası üzerine bağlayıcılar ile sabitlemesi ile yapılır. Snowboard botu, tek tahta üzerinde yaptığınız hareketleri kolaylaştırmak ve ayak bileğinizi destekleyerek sizi olası kazalardan korumak amacıyla tasarlanmıştır.  Decathlon’da bulunan snowboardlar farklı seviyelere ve fiziksel özelliklere uygun olacak şekilde üretilmiştir. Size uygun snowboard ve kayak ekipmanlarına Decathlon ile kolayca sahip olabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Kayak & Snowboard

Snowboard, her iki ayağınızın tek bir tahtaya bağlı olmasını gerektirdiği için başlangıçta zor görünebilir. Snowboard botu ve snowboard tahtası ürününe aşina olmak için ilk birkaç gün sık sık düşmeniz gerekebilir. Zamanla tekrarlanan düşmeler ile denge kurmayı öğrenebilirsiniz. Nasıl düşeceğini bilmek kar sporlarının bir parçasıdır. Snowboard tahtası kullanımı yatay olduğu için spor esnasında görüş alanı kısıtlı olabilir. Dikkat, istikrar ve tekrarlarla kısa bir sürede görüş açısına alışabilirsiniz.

Kayak ise kayak takımı ve kayak ayakkabılarının desteği ile açık iki ayakla, düz bir pozisyonda yapılır. Yeni başlayan bir kayak sporucusu bile olsanız, kayak takımlarını yokuş aşağı düz bir şekilde kullanacağınız için görüş açınız snowboard’a göre geniştir. Her iki sporun da zor ve eğlenceli kısımları bulunur. Kış sporlarına yeni başlayan bir sporcu, kayağı daha kolay ve eğlenceli bulabilirken bir başka sporcu snowboard’u tercih edebilir. Decathlon’da bulunan kayak aksesuarları ile oluşturduğunuz koruyucu ekipmanlarla kısa sürede profesyonel bir kar sporcusu olabilirsiniz. “Kayak ekipmanları ve kayak kıyafetleri nelerdir?” gibi soru işaretlerinizi gidermek amacıyla Decathlon’u ziyaret edebilirsiniz.

Kayak & Snowboard Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm sporlarda olduğu gibi, kayak ve snowboard öncesi de egzersiz hareketleri yapmak önemlidir. Egzersizler, kayak ve snowboard tahtası üzerinde yapmak istediğiniz hareketleri kolaylaştırır. Seviyenize ve fiziksel özelliklerinize uygun kayak ve snowboard ekipmanlarına sahip olmanız, kar sporları yaparken sağlığınızı korumak ve güvenliğinizi sağlamak açısından en önemli unsurlardandır.

Kayak ve snowboard yapmak için bedeninize uygun kask, mont, gözlük, termal içlik, termal çorap, snowboard botu ve kayak ayakkabısı gibi sizi soğuktan ve darbelerden koruyabilecek ekipmanları edinmeniz gerekir. Snowboard ve kayak koruma ekipmanları, kar sporlarının vazgeçilmez ögeleridir ve her biri hayati önem taşır. Özellikle başlangıç seviyesinde bir kar sporcusuysanız, kayak batonları kullanmanız sizi düşmekten ve yaralanmalardan koruyabilir. Kayak ve snowboard yaparken yorulduğunuzu hissediyorsanız vakit kaybetmeden mola verip dinlenmeniz gerekir. İstenmeyen kazaları ve kaybolmaları engellemek için bir arkadaşınız ile kar sporlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Kayak & Snowboard Ekipmanları ve Aksesuarları Nelerdir?

Kayak ve snowboard ekipmanlarınızı yanınızda bulundurabilmek için ergonomik bir snowboard çantası edinebilirsiniz. Snowboard ekipmanlarınızın yer alacağı çantada; snowboard montu, snowboard botu, koruyucu kask, snowboard tahtası ve diğer termal snowboard kıyafetleri yer alabilir. Kayak ekipmanlarınızı ise kayak gözlüğü, kayak montu, kayak kaskı, termal kayak kıyafetleri gibi temel malzemelerden oluşturabilirsiniz.

Kayak ve snowboard kış günlerinde yapılan sporlar olduğu için termal kıyafetler, eldiven, gözlük, kask, mont, bere, su geçirmez bot gibi malzemelerin çantanızda bulunması önemlidir. Kayak ve snowboard kıyafetleri seçerken kıyafetlerin termal yapıda olmasına dikkat edebilirsiniz. Termal kıyafetler, vücudunuzda oluşan terlemeyi nefes alabilir yapısı sayesinde dışarı atar ve üşümenizi engeller. Kayak kıyafetleri fiyatları konusunda oldukça rekabetçi olan Decathlon, kaliteli ürünleri ile zorlu hava koşullarında sizin yanınızda olur. Yaptığınız spordan yüksek performans sağlamak için Decathlon’dan ihtiyacınız olan ürünleri avantajlı fiyatlarla edinebilirsiniz.