Kayak, Snowboard

250 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kayak, Snowboard

Son yılların popüler kış sporu snowboard ve bir kış klasiği olan kayak sporları, yüksek zirvelerin bembeyaz karları üzerinde eğlence ve adrenalini bir arada sunuyor. Sporcuların sürekli aktif ve hareketli olduğu kayak ve snowboard etkinliklerinde kuru ve sıcak kalmaları, sadece konforları için değil güvenlikleri açısından da oldukça önemli. Karlı zirvelerin soğuk ve sert koşulları sporcuları sınarken, amacına uygun seçilmiş kayak ve snowboard ekipmanları performanslarını artırıyor ve güvenliklerine katkı sağlıyor. Kış sporlarına tutkunsanız ve güvenliğinizden ödün vermeden karın keyfini doyasıya çıkarmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz.

Kayak ve Snowboard Ekipmanları Nelerdir?

Soğuktan korunmak kış sporlarının öncelikli gereksinimidir. Termal içlikler kayak ve snowboard kıyafetlerinin içine giyilerek sıcak ve kuru kalmanıza yardımcı olur. Nefes alan yapıları ile nemi ve teri dışarı atarken, üşümeden daha uzun süre spor yapabilmenize olanak tanır. Kayak montları soğuğa ve kara karşı koruma sağlar. Su geçirmez kumaştan üretilen kapüşonlu snowboard montları, elyaf astarları sayesinde rüzgar geçirmez ve sıcak tutar. Termal içlikler ve kayak montları şık tasarımları ve fonksiyonel yapıları sayesinde gündelik yaşamında spor giyim tarzını benimseyen kullanıcılar için de şık seçenekler sunar. Kayak bereleri soğuk havalarda kaskın altına giyilerek kullanılabilir. Polar bileşeni sayesinde hafif ve kullanışlıdır. Polar kayak boyunluğu montun yeterli olmadığı iklim koşullarında ek koruma sağlar ve boyun bölgesinin sıcak kalmasına yardımcı olur. Snowboard ve kayak maskesi yüksek güneş ışığına maruz kalan sporcular için koruma sağlar. Buğulanmayan ve UV ışınlarını filtre edebilen elastik bantlı bu maskeler, kaskla beraber kullanılabilecek biçimde tasarlanmıştır. Kayak yaparken ilave ekipmanlar, su ve yiyecek taşımak isteyen sporcular için özel olarak tasarlanarak üretilen kayak sırt çantaları, klasik sırt çantalarının aksine, çıkarmanıza gerek kalmadan arkadan öne alınabilen özel sistemleri sayesinde pratik ve kullanışlıdır. Rüzgarı kesen, sıcak ve kuru tutan kayak pantolonu, fosforlu ve göz alıcı renkleri ile kar üzerinde kolayca fark edilmenizi sağlayarak güvenliğinize de katkıda bulunur. İster yetişkin bir sporcu ister spora yeni başlayan bir çocuk olsun, kışın vazgeçilmez eğlencesi kızağa kimse karşı koyamaz. Çocuklar ve yetişkinler için ayrı ayrı tasarlanarak üretilen güvenli, sağlam ve eğlenceli kızakların, ailece yapılacak bir kış tatilinin en unutulmaz anılarını yaşatacağından şüpheniz olmasın. Frenleri ve yön verilebilme özelliği olan güvenli çocuk kızakları sayesinde minik sporcuların kar keyfini izlemenin tadını çıkarın.

Snowboard Tahtası Nasıl Seçilir?

Pist, park, pist dışı arazi gibi farklı zeminlerde kullanım için tasarlanmış farklı özellik ve ebatlardaki snowboard tahtaları, sporcular için maksimum güvenlik ve konfor sağlar. Kayacağınız stile uygun bir tahta seçimi, iyi bir sonuç almanın ilk adımıdır. Örneğin Freestyle sporcular ani ve sert dönüşler için kısa tahtaları tercih ederken, ayak numarası 44 ve daha büyük olan sporcular dönüşlerde kara temas etmemek için wide tahtaları tercih eder. Bazı snowboard tahtaları bağlama seti ile beraber satılırken, bazı modellerde snowboard ayakkabılarınızı tahtaya sabitlemeye yarayan bu özel bağlantı ekipmanlarını ayrıca satın almanız gerekebilir. Snowboard ayakkabıları sadece tahtanızla bütünleşmenizi ve kontrol etmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ayaklarınızı sıcak tutar ve bileklerinizi olası sakatlanmalara karşı ortopedik olarak destekler. Kolay giyip çıkarabilen, tırtıklı tabanı ile karda kaymanızı önleyen bu özel ayakkabılar, darbe emici eva tabanları sayesinde engebeli arazide konfor ve güvenlik sağlar.

İyi Bir Kayak Takımı Nasıl Seçilir?

Çelik, polietilen, cam elyafı, ahşap gibi çok çeşitli materyallerin birleşimi ile üretilen kayaklar, eğimli pistlerden karla kaplı düz arazilere kadar pek çok farklı kullanım amacına uygun olacak farklı modellerde üretilir. Yapacağınız etkinliğe ve kayak stilinize uygun bir ürün seçerek başlamanız, uyum sağlamanızı kolaylaştıracaktır. Örneğin; orta kısmı daha dar kayaklar hızlı keskin dönüşlere imkan verirken, daha geniş kayaklar nispeten yüksek batmazlık özelliği sayesinde toz karda daha etkilidir.