Çocuk Kolluk ve Yüzme Simidi

20 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Eğer yüzme öğrenme aşamasında olan bir çocuğunuz varsa ona bu süreçte yardımcı olacak çeşitli yüzme malzemeleri kullanmanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. En başta güvenlik unsuru olan, sonrasında ise suda durmaya ve yüzmeye destek olacak bu malzemeler, çocukların yüzme öğrenme sürecinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Peki çocuğunuzun yüzme performansını artıran bu destek malzemeleri neler? Yüzmeye hazırlanan çocuklar için hangi ürünlerden satın almak gerekiyor?
Çocukları Yüzerken Destekleyecek Yüzme Ürünleri
Yüzme öğrenme sürecinin sonunda çocukların tek başlarına ve desteksiz yüzmelerine yardımcı olacak pek çok malzeme bulunuyor. Bu çeşitli yüzme ürünleriyle havuzda ya da denizde maksimum güvenlik sağlamak mümkün. Bu malzemeler sayesinde daha korkusuz ve güvenli olan çocuklar, yüzme aşamasına çok daha kolay geçiyor.Oturaklı yüzme simidi: Özellikle bebekler için tasarlanan bu simit, çocuk bedenine uygun şekilde ayarlanabiliyor. Üstelik tutacakları sayesinde çocuğunuzun çok daha güvenli hissetmesini de sağlıyor. Oturaklı yüzme simidi, çocuğun suyun altını görmesini sağlayan şeffaf yapısı, ergonomik kavrama özelliği ve rahat kullanımıyla öne çıkan bir ürün.Yüzme köpüğü: Yüzme öğrenirken vücudun alt kısmını çalıştırmak amacıyla kullanılan köpükler, temel yüzme egzersizlerinin güvenle yapılabilmesini sağlıyor. Yüzme köpüğü, yüksek batmazlık ve ideal kavrama özellikleriyle de dikkat çeken bir destek ürünü.Köpük deniz makarnası: Yüzme öğrenmeyi eğlenceli bir sürece dönüştüren köpük makarnalar koltuk altlarına yerleştirilerek kullanılabiliyor. Su jimnastiğinde de kullanılan deniz makarnaları havuzda ve denizde yüzmeyi kolaylaştıran ürünlerden.Çocuk yüzücü kolluğu: Bacakların rahat hareket etmesini sağlayarak psikomotor gelişimi destekleyen kolluklar, çocukların güvenli şekilde suyun üzerinde durmasını sağlıyor. Kolayca çıkarılan ve son derece yumuşak olan kolluklar, kulaç atmaya başlayan çocuklar için tercih edilebilir.Yüzme yeleği: En güvenilir yüzme destek ürünlerinden biri de yüzme yelekleri. Suyun üzerinde rahatlıkla durabilmeyi sağlayan yeleklerle hem kollar hem de bacaklar rahatlıkla hareket ettirilebiliyor.Şişirilebilir yüzme kemeri: Yatay olarak yüzmeyi öğrenen çocuklara uygun olan yüzme kemeri, iki ayrı şişirilebilir bölmesiyle son derece güvenli bir yüzme ürünü.Yüzme tahtası: Yüzmeyi destekleyen bir diğer ürün ise yüzme tahtası. Yüzme sürecinin en başlarında kullanılabilecek bu ürün ile çocuğunuzun sudaki ilk hareketlerini kolaylıkla yapabilmesi mümkün. Küçük ve kolay kavranabilir yapısıyla öne çıkan tahta, son derece az yer kaplıyor ve kolaylıkla taşınabiliyor.Kolluk kemer: Hem dikey hem de yatay pozisyon için tasarlanan ürün, bacak ve kollarda meydana gelen hareket özgürlüğü nedeniyle psikomotor gelişimi destekliyor. Çocuğunuzun su üzerinde güvenle durabilmesini sağlayan kolluk kemerin yumuşak kumaş yapısı da oldukça konforlu.
Kolluk ve Yüzme Simidi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Yüzmeyi öğrenme aşamasında olan çocuklar için ideal kolluk ve yüzme simidini seçebilmek oldukça önemli. Çocuğunuzun yüzmesini destekleyecek bir kolluk seçerken öncelikle ürünün sağlam olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra kolluğun iç kumaşının kolay giyilip çıkarılabilen bir malzemeden üretilmiş olması da oldukça önemli. Alacağınız kolluğun güçlendirilmiş tıpalara ve su üzerinde sabit durabilme özelliğine sahip olması gerektiğini de unutmayın. Çocuğunuza uygun bir yüzme simidi seçerken ise kaliteli malzemeden üretilmiş ve çocuğunuzun fiziksel özelliklerine uygun bir yüzme simidi almaya dikkat etmelisiniz. Denge ve güvenlik özelliklerinin öne çıktığı, sürtünmeden kaynaklı tahrişi ortadan kaldıran bir malzeme kalitesine sahip yüzme simitlerinden satın almak da oldukça önemli. Çocuğunuzun suyun içerisinde rahatlıkla hareket etmesini sağlayan, kaliteli, sağlam ve ergonomik ürünler seçerek yüzme öğrenme sürecini kolaylaştırabilirsiniz. Bu şekilde çocuğunuz kısa süre içerisinde korkmadan ve keyifle yüzmeyi öğrenebilir.