Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz

Uzmanına Sor Nedir? Nasıl Çalışır?

Uzmanına sor sporseverler ve spor uzmanını buluşturmayı hedeflediğimiz bir platform. Hedefimiz bu platformu her sporda her kullanıcımızla buluşturabilmek. Spor tutkunları sporlarıyla alakalı sormak istedikleri ne varsa sporun uzmanına sorabilirler Şu an için sadece koşu alanında hizmet veren Uzmanına Sor, en kısa zamanda bir çok spor için kullanılabilir duruma gelecektir. “Bisiklete binmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum” ya da “Tenise başlamak için en doğru ekipmanlar hangileri?” gibi soruların yanıt ve çözümleri Uzmanına Sor’da!

Uzmanına Sor 12.00 - 18.00 saatleri arasında hizmetinizdedir.

Uzmanımız Kimdir?

Devamını Oku..

Beril Dilay Keçici

Decathlon da 10 aydır Müşteri İlişkileri Departmanında çalışıyorum. 9 Yıl profesyonel olarak yüzme ile ilgilendim. Türkiye Şampiyonalarına, Open Water yarışlarına ve BURFAŞ’a katıldım. Kendi branşım olan kurbağalamada 50,100,200m de Türkiye ilk 24’ünde yer aldım. Bu süreçta karşılaştığım zorluklarla ve edindiğim tecrübelerle benim gibi sporunda tutkuya sahip sporculara yardımcı olmayı hedefliyorum.

Sporla Kalın!

Yüzmenin Faydaları

Yüzme sporu, kişinin dayanıklılığını ve esnekliğini artırır. Kasları geliştiren, denge sağlayan, kalbi güçlendiren spor, fiziksel görünümde de değişiklik sağlar. Omuzlar genişlerken sırt kaslarında belirgin bir fark ortaya çıkar. Kan dolaşımını ve vücut metabolizmasını düzenleyen spor, varis gibi dolaşımsal hastalıkların tedavisi için de önerilmektedir. Duruş bozukluklarının tedavisinde fizyoterapi etkinliği olarak yüzme yapılabilir. Kilo kontrolüne yardım eden yüzme, 1 saatte ortalama 500 kalori yakımı sağlar. Su ile temas ve yüksek performanslı spor stresi azaltır. Eklem hastalıklarında ve bağlarda oluşan rahatsızlıklarda yüzme tavsiye edilirken etkinliğin vücuda enerji verdiği bilinir.

Yüzmede Kullanılan Ekipmanlar

Profesyonel yüzme yarışlarında 50, 100, 200, 400 800, 1500 m'lik havuzlar kullanılır. Havuzlarda sporcular tarafından bone ve yüzme gözlüğü gibi yüzme aksesuarları kullanılarak hijyen sağlanır. Yüzme profesyonel eğitmenler tarafından alınan derslerle her yaşta öğrenilebilir. Yüzme yeni öğrenilirken simit, sosis, kolluk gibi farklı malzemelerden destek alınabilir. Çocuklar için özel olarak tasarlanan aksesuarlar, henüz bebekken çocukların suya alışmasını ve yüzmeyi kolaylaştırır.

 
 

XBASE
YÜZÜCÜ GÖZLÜĞÜ

 
 

Hem Forma Girin, Hem Serinleyin:
Yüzme Sporunun Mucizevi Yararları

Forma girmenin, ruhsal ve fiziksel rahatlama sağlamanın, kaslarınızı güçlendirmenin en etkili yollarından biri yüzmek. Haftada 3-4 kez farklı stillerde yüzmek hem kilo vermeyi kolaylaştırıyor hem de fit bir vücuda sahip olmanızı mümkün kılıyor.

Yüzme Stilleri

Yüzme sporunda serbest stil, kurbağalama, kelebekleme, sırtüstü, karışık yüzme gibi farklı tarzlar mevcuttur. Serbest yüzmede yüzücü hem kulaç hem de ayak vuruşları kullanır. Kurbağalamada el ve ayaklar daire çizerek ilerlenir. Kelebekleme yüzmede kollar senkronik olarak hareket eder. Sırtüstü yüzmede ise su üzerinde sırt üstü yatılarak geriye doğru hareket edilir. Karışık yüzmede farklı stiller art arda sırasıyla yüzülür. Yüzme için havuzlarda su sıcaklığını ideal dereceye ayarlanır. Termal havuzlarda ise yüksek sıcaklıktaki su içinde yüzülebilir. Yüzme sporunda temizlik önemli bir faktördür. Havuzlar belli aralıklarla temizlenerek ve su içine sağlığa zararı olmayan dezenfektan maddeler eklenerek hijyen profesyonellerce sağlanır.

211
Adet Adet

Yüzme Ürünleri

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil