Bale Malzemeleri Fiyatları ve Modelleri

28 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Bale Malzemeleri

En ilgi çeken danslar arasında yer alan bale, kendine özgü teknikleriyle dikkat çeker. Zengin ve gösterişli sahnesi ile bilinen balenin olmazsa olmazları arasında aksesuar ve bale kıyafetleri yer alır.

Bale Nedir? Bale Çeşitleri Nelerdir?

Bale, kendine özgü figürlerle, adım atışlara dayalı müzikli bir gösteridir. Tarihçesi rönesans dönemine dayanan bu dans, ilk olarak Fransa ve Rusya'da gelişim göstererek tüm dünyaya yayılmıştır. Müziğin yanında dekorun ve hareketlerin de ön planda olması bale dansının en güçlü detaylarını oluşturur. Tüm dünyaya yayılan ve zaman içinde farklılık kazanan bale, kendi içinde çeşitlere ayrılmıştır. Klasik bale, modern bale, Fransız balesi ve Rus balesi olmak üzere dört farklı türü bulunur.

Temel Bale Malzemeleri Nelerdir?

Bale; dekora, kıyafetlere, şiirsel hareketlere, prodüksiyon için yaratılan koreografilere dayalı bir performanstır. Bu nedenle bale malzemeleri gösterişli özelliklere sahiptir. Temel bale malzemelerinin başında tayt, mayo, bale ayakkabısı (point shoe olarak da adlandırılır ve kadınlar içindir.) tütü, pisi pisi, taç, eldiven, çorap, tozluk ve dizlik yer alır. Farklı renk ve tasarım özelliklerine sahip olan bale malzemeleri oldukça dikkat çekicidir. Bale malzemeleri yetişkinler için ayrı çocuklar için ayrı olarak tasarlanır.

Bale Malzemelerinin Özellikleri Nelerdir?

Bale, esneklik ve hareket kabiliyeti kazandıran bir danstır. Bu nedenle bale öğrenirken tercih edilecek kıyafetlerin rahat, yumuşak dokulu ve esnekliği sınırlamayan fonksiyonel ürünler olması gerekir. Ayrıca kişinin fiziksel dengesini koruyacak ürünlerin kullanımını yine oldukça önemlidir. Parmak uçlarında yapılan figürler yoğun olduğu için tercih edilecek ayakkabı seçerken dikkatli olmak gerekir. Bu sebeple bale yaparken özel olarak tasarlanan, esnek yapıya sahip, parmak uçlarını acıtmayacak özelliklerde ve temel bale malzemesi sayılan point shoe ayakkabılar tercih edilmelidir. Point içine giyilen çorapların ise pamuktan üretilmiş olması önem taşır. Ayrıca bu çorapların terletmeyen ve kaymayan özelliklere sahip olması gerekir. Tozluk ve dizlikler de özellikle provalarda koruyucu görevi görerek ufak yaralanmaların önlenmesine yardımcı olur.

Bale Eşyaları Nereden Alınır?

Baleyi diğer dans türlerinden ayıran en önemli özellilerinin başında kıyafet ve aksesuarları gelir. Zengin ve gösterişli sahnesine özel olan bu dans türünün eşyalarını satın alırken kullanışlı ve uzun ömürlü ürünler tercih edilmelidir. Siz de çocuğunuz ya da kediniz için Decathlon'un bale malzemeleri kategorisinden her türlü aksesuar ve malzemeye kolaylıkla ulaşabilir ve hemen satın alabilirsiniz. Birbirinden farklı tasarım ve özelliklere sahip bale eşya ve malzemeleri Decathlon'larda sizi bekliyor.

Bale Malzemeleri Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Bale malzemeleri satın alırken rahat dans etmenizi sağlayacak ve çok terletmeyen özelliklere sahip olmasına dikkat edilmelidir. Çalışmaya başlamadan önce bacak kaslarınızı sıcak tutmasını sağlamak amacıyla tercih edilen taytların da bu özellikte olması gerekir. Bale, parmak uçlarında yapılan bir dans türü olduğu için bale patiği ve ayakkabıların özel olarak tasarlanmış olmasına önem verilmesi gerekir. Ayrıca bale ayakkabısının ipliklikleri yapısına özen gösterilmesi, bağcıkların hemen açılmasının önüne geçeceği için önemli ayrıntılar arasında yer alır. Dans esnasında yaralanma ve düşme gibi kazaların önüne geçmek için bu özelliklerin incelenmesi gerekir.

Bale Malzemeleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bale malzemeleri fiyatları, genel görüşün aksine çok pahalı değildir. Bale malzemeleri, gösterişli aksesuarları ve kıyafetleri özel olarak tasarlanır. Satın alacağınızın ürünlerin kalitesi, kullanılan materyal, bale için uygunluğu ve adedi fiyatın belirlenmesine adına oldukça önemlidir. Ayrıca kadın, erkek, çocuk ve yetişkin bale aksesuarları ve fiyatları değişiklik gösterir. Birbirinden özel tasarımları ile bol çeşitli ürün ve renk alternatifi Decathlon'un bale malzemeleri kategorisinden keşfedebilirsiniz.