Koşu Bandı Fiyatları

5 Adet Adet

Sıralama:

  • Seçiminiz: (0) Filtreleri kaldır
  • Cinsiyet

  • Fiyat

  • Kullanıcı Yorumu

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Koşu ve Yürüyüş Bandı

Koşu sporu; rahatlatıcı, sağlık açısından faydaları çok, maddi açıdan da yormayan bir spordur. Koştuğunuz yere ve zamana göre modunuzu değiştiren bu spor, mevsim fark etmeksizin yapılabildiği için süreklilik sağlar. Form tutmak, kondisyon sağlamak, bacak başta olmak üzere tüm vücut kaslarınızın çalışmasını sağlayan koşu sporu, oldukça sağlıklı ve keyiflidir. Açık havada koşabildiğiniz gibi istediğiniz zaman bir spor salonunda ya da evde koşu bandında da koşma şansınız vardır. Koşu bantları farklı özellikleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Doğru ürün ile sporunuzu yaparak sağlıklı kalabilirsiniz.

Koşu Bandı Faydaları Nelerdir?

Dışarıda spor yapmaya vakit bulamayan ancak sporsuz da yaşayamayanlar için koşu bantları oldukça faydalıdır. Koşu bandı, vücudunuzdaki birçok kasın çalışmasını sağlar. Düzenli koştuğunuz takdirde, özellikle kol, göğüs ve kalça kaslarınız çalıştığını görür ve bacak kaslarınızın da güçlendiğini hissedersiniz. Diğer birçok egzersize göre daha kolay yapılabildiği için yüksek oranda kalori harcar ve buna bağlı olarak kondisyon sağlarsınız. Kendinizi geliştirdikçe, aynı tempodan sıkılmamak için koşu bandındaki eğim ve hızı artırmak istersiniz. Koşu bantları, sporun yoğunluğuna göre kas kitlenizi ve dayanıklılığınızı artırdığı gibi kendinize farklı fitness hedefleri koymanızı da sağlar. Bu durumda, ter atımınız da artacağı için vücudunuz daha hızlı yağ yakar. Böylece kendinizi her zaman fit ve zinde hissedersiniz. İş yoğunluğunuzun stresini ve yorgunluğunu koşu bandında attığınızda enerjiniz yükselir, daha mutlu olursunuz. Ayrıca, koşu bandı pek çok sağlık sorununu da geride bırakmanız için oldukça faydalıdır. Kalp kaslarını çalıştıran koşu bantlarına yer vereceğiniz, sağlık sorunlarınızı en aza indirecek uygun bir egzersiz programını profesyonellerle beraber yaparsanız, kalp krizi, kolesterol ve yüksek tansiyon gibi sağlık sorunlarına dair risklerinizi de en aza indirebilirsiniz.

Kimlere Koşu Bandı Tavsiye Edilir?

Koşu bandı, belirli bir yaş aralığındaki herkese tavsiye edilmektedir. Ayrıca sağlık problemleri olan kişiler de doktorları gözetiminde koşu bantlarından faydalanabilir. Koşu bandı, kişinin ihtiyaçlarına göre özel ayarlanarak kullanılmalıdır. Sürekli spor hayatı olan ya da spor merkezlerine ayıracak maddi ve manevi imkanı olmayan kişiler de koşu bandı satın alarak sporlarını evlerinde istedikleri zaman yapabilme özgürlüğüne sahiptir. Kaslarınızı geliştirmek, kondisyonunuzu kaybetmemek ya da bölgesel yağlanmalarınıza son vermek isterseniz, koşu bandında programlı bir şekilde koşmanız oldukça faydalı olur. Düzenli yürüyüş yaptığınızda, istemediğiniz kilolarınızdan kurtulur ve merdiven çıkarken ya da yürürken nefes nefese kalmalarınıza son verebilirsiniz. Sıkıntılı ve yoğun bir hayatınız varsa, koşu bandında daha rahat bir şekilde egzersiz moduna girebilirsiniz.

Koşu Bandı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dengesiz beslenme, sağlık sorunları, hareketsizlik, stres ve uzun süre kullanılan ilaçlar gibi nedenler kilo alımına yol açabildiğinden hem bu kiloları vermek hem de sağlığınızı geri kazanmak açısından spora yönelebilirsiniz. Farklı sporlar yapmak hem yeni bir hobi edinmeniz hem de sağlığınızı kontrol altında tutmanız için oldukça faydalıdır. Koşu sporu, her yerde ve her zaman yapılabilirliği açısından sıklıkla tercih edilir. Açık havada yapamadığınız zamanlarda ihtiyaçlarınızı karşılayacak özellikleri taşıyan bir koşu bandı seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

Koşu bandını seçerken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Öncelikle, ürünü nerede kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Ayrıca her yürüyüş bandının taşıma kapasitesi farklı olduğu için kilonuz ile orantılı bir bant seçmelisiniz. Esnek zemine sahip bir koşu bandı seçerek, zaman içinde oluşacak ağrı ve krampları engellemiş olursunuz. Cihazın bant genişliği kilonuz ile bağlantılıdır. Aynı eğimde uzun süre koşmak sıkıcı olduğu için eğimsiz, manuel ve otomatik eğimli koşu bantlarından birini seçmeniz daha doğru olur. Evde kullanacağınız koşu bandının kapladığı alan önemlidir. Bu yüzden, katlanabilir modeller seçmelisiniz. Ayrıca, modele göre motor sesleri değişen cihazların sessiz modellerini bulmak mümkündür. Emniyet kilidi olan bir model seçerek acil durumlarda düşmemenizi sağlayabilirsiniz. Şok emme sistemi olan modeller ise kolay eskimeyeceği gibi koşmanızı da kolaylaştırır.

İyi Bir Koşu Bandının Özellikleri Nelerdir?

Koşu bandı modelleri oldukça çeşitlidir. İyi bir koşu bandının özelliklerinin başında motor gücü ve taşıma kapasitesi gelir. Bir koşu bandının taşıma kapasitesi, kullanıcıyı taşıyıp taşıyamayacağını belirler. Motor gücü de, ürünün ihtiyaçlarınızı karşılaması ve enerji kazanımı ile ilgilidir.

Yürüyüş bantlarında dikkat edilmesi gereken bir özellik de enerji tasarrufu sağlayan motorlarının olmasıdır. Ayrıca, koşu bandının zemin esnekliği de ayak, diz ve omuriliğinize yapılan baskıyı yarı yarıya azaltır. İyi bir koşu bandında bulunması gereken dijital ekranlar koşacağınız mesafe, zaman ve hız ile bodyfat, nabız takibi ve ölçüm bilgilerini de gösterir. Hangilerinin sizin için daha önemli olduğuna göre karar vererek ihtiyacınız olan modeli belirleyebilirsiniz.

Sporunuzu rahat bir şekilde yapmanız için ihtiyacınız olan koşu bandını Decathlon.com.tr veya Decathlon mağazalarından edinebilirsiniz.