Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz

Uzmanına Sor Nedir? Nasıl Çalışır?

Uzmanına sor sporseverler ve spor uzmanını buluşturmayı hedeflediğimiz bir platform. Hedefimiz bu platformu her sporda her kullanıcımızla buluşturabilmek. Spor tutkunları sporlarıyla alakalı sormak istedikleri ne varsa sporun uzmanına sorabilirler Şu an için sadece koşu alanında hizmet veren Uzmanına Sor, en kısa zamanda bir çok spor için kullanılabilir duruma gelecektir. “Bisiklete binmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum” ya da “Tenise başlamak için en doğru ekipmanlar hangileri?” gibi soruların yanıt ve çözümleri Uzmanına Sor’da!

Uzmanına Sor 12.00 - 18.00 saatleri arasında hizmetinizdedir.

Uzmanımız Kimdir?

Devamını Oku..

Akın Karapınar

1,5 yıldır Decathlon Türkiye'de çalışıyorum ve bundan mutluluk duyuyorum. 5 senedir bu sporlarla ilgileniyorum. Tutku sporuma lise 3. sınıfta fazla kilolarımdan kurtulmak için başladım ama bu spor hayat tarzım oldu. Spor akademisinde okuyorum, pilates ve spinning eğitmeniyim. Fitness bodybuilding ve crossfit ile ilgileniyorum üniversiteler arası crossfit şampiyonuyum. Deneyimlerimi ve spor tutkumu kullanıcılarımızla paylaşmak için sabırsızlanıyorum!

Sporla Kalın!

Fitness Nedir?

Fitness genellikle ülkemizde vücut geliştirme sporu ile karıştırılan ancak kelime anlamı "fiziksel uygunluk" olan spordur. Daha çok günlük hayatta zindelik ve fiziksel uygunluğu azaltmak için yapılan egzersizlerin yer aldığı spor çeşididir. Fitness yaparken ağırlık egzersizleri ile, belirli kas gruplarının ya da bütün kasların, tek tek ya da kas gruplarıyla beraber, aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır.

Kardiyovasküler Egzersizler ( Kardiyo )

Kardiyovasküler egzersizler ya da kısaca bilinen adıyla kardiyo, yüksek kalp ritminde tekrarlayan hareketlerle yapılan egzersizler bütünüdür. Bu tip egzersizlerde kas liflerini geliştirme ana hedef değil dolaylı şekilde ve sınırlı erişilen bir sonuçtur. Kardiyo egzersizlerinin temel hedefi kalp-damar sisteminin performansını artırmak, aerobik ve anaerobik egzersizlerle kasların dayanıklılığını ve kondisyonunu artırmaktır. Önemli kardiyo egzersizlerine örnek olarak yüzme, koşu, bisiklet sürmek, yürüyüş ve ip atlama gibi sporlar gösterilebilir.

 
 

Fıtness
Kıyafetleri

 
 

Evde Fitness
Salonunuzu Kurun

Mesai saatleri, çalışma koşulları spor yapmanıza engel olmasın. Fitness sporunu isterseniz Decathlon'dan alacağınız fitness aletleri ile evinizde rahatça yapabilirsiniz. Domyos marka twister stepper veya eliptik bisiklet modelleri gibi ürünler ev kullanımı için ideal olarak üretilmiştir. Siz de fitness ve kardiyo sporunu yapmaya karar verdiyseniz, birbirinden dayanıklı bayan sporcu sütyeni, kardiyo şortu, fitness tişörtü, atlama ipi ve eliptik bisiklet gibi ürünleri Decathlon.com.tr'den tek tıkla satın alabilirsiniz.

Fitness - Kardiyo Ağırlık Antrenmanları

Fitness en çok vücut geliştirme (body building) ile karıştırılmaktadır. İkisi arasındaki farkı anlamak ve sporun ona uygun şekilde yapılması çok önemlidir. Fitness yaparken ağırlık egzersizleri ile, belirli kas gruplarının ya da bütün kasların, tek tek ya da kas gruplarıyla beraber, aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır. Esasen bütün spor dallarında fitnessta kullanılan egzersizler yer alır ya da bir spor dalına özel egzersizler fitness yaparken kullanılabilinir. Çünkü her spor dalında vücutta ağırlıklı kullanılan kas grupları vardır. Bu kas gruplarına kondisyon kazandırılması için yapılan egzersizlerin pek çoğu fitness egzersizleri olarak da kullanılmaktadır.

95
Adet Adet

Fitness Kardiyo

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil