TÜM BİSİKLETLERDE OCAK AYI BOYUNCA ÜCRETSİZ KARGO!
WED'ZE

Hafif, kullanımı kolay ve yüksek performanslı!

XLANDER 700 KAYAK

Yüksek performanslı ve aynı zamanda kullanışlı bir kayak arayanlar için tasarlandı. Çok işlevli kayaklar istediğiniz kayak türünde ve her türlü karlı zeminle rahatça kaymanızı sağlar.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8370046
TEKNİK BİLGİLER
Yapı:

LIGHT WOODCORE TEKNOLOJİSİ: Ahşap hafif çekirdeği ile sandviç yapıdadır. Hafif ve yüksek performansla kayak yapmanızı sağlar. Bu kayak, titreşimlerin ve engebelerin etkilerini büyük ölçüde azaltan ahşap yapısı ile kayağın bir amortisör gibi hareket etmesini sağlar ve maksimum rahatlık sunar.

Bağlamalar:

Look marka bağlamalar, Xpress 10 model. 4'ten 10'a kadar DIN ayarı. 261mm'den 381mm'ye kadar ayarlanabilir.

Dayanıklılık:

Metalik burun uçları ve güçlendirilmiş üst kaplama.

Hazırlık:

Cilalanmış ve bilenmiş kayak kullanıma hazırdır. 89°C bilenmiş kenarlar

Kavis nedir?

Kayağınızı yere koyduğunuz zaman kayağın karla temas eden noktaları kayağın ön ucunun ve topukların yakınındadır. Böylece kayağın ortası (bağlamaların altı) hafifçe yukarı kalkar (kavis). Bu kavis ne kadar yüksek ve uzunsa, kayağın yer tutuşu ve hareketi o kadar güçlü olur. Bu kavis ne kadar alçaksa, kayak o kadar toleranslı ve kontrol edilebilir yapıdadır.

Rocker nedir?

«Rocker» kayaklarda kayağın ön ucu (bazen topuk kısmı) kavisli kayaklara göre daha önce havaya kalkmaktadır. Böylece temas noktaları kayağın merkezine doğru hareket eder. Karla temas eden kayak yüzeyinin kısa oluşu kayağa yönlendirilebilirlik ve yumuşak karda kontrol edilebilirlik sağlar. Sert karda yapılan dönüşlerde kayağın kenar uzunluğu yol tutuş sağlar. Rocker özelliği ne kadar fazlaysa kayak o kadar kullanışlıdır. Rocker özelliği ne kadar azsa kayak o kadar yere tutunur.

Autoride rocker

Burunda ve topukta hafif rocker, ayak altında kavis. Bu şekliyle farklı kar tiplerinde kulanışlılığını ve toleransını korur. Kısa kayaklar kayma sırasında kontrol edilebilir yapıdadır ve uzun kayaklar dönüşlerde denge sağlar.

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Garanti 2 Yıl
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM