100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNE ÜCRETSİZ KARGO!
QUECHUA

Kuş tüyü sayesinde sıcak tutan hafif mont

Referans numarası : 8344416

X-Light Kuş Tüyü Mont

Dağlık arazide yapılan doğa yürüyüşü sırasında soğuktan korunmanız için tasarlandı. -5°C ile -10°C arasında ideal rahatlık. Vücudu saran kuş tüyü sayesinde hafif ve sıcak tutan şişme mont. Sıcaklık, hafiflik ve uygun fiyat oranını en iyi sağlayan ürünümüz.

Renk : KIRMIZI

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

TEKNİK BİLGİLER
2016 YENİLİKLER

X-Light TEKNOLOJİSİ (Bodymapping) artık 2 MODELDE bulunmaktadır: X-light 1 ve X-Light 2. 7 farklı renk seçeneğinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Sırt ve gıdık tüyü dolgusunun şişme kapasitesi

75/25 oranında dolgulu bu şişme mont için, sırt ve gıdık tüylerinin şişme kapasitesi 540 inç küp veya üzeridir. Şişme kapasitesi, kuş tüyünün havayı «hapsederek» ısı yalıtımı kapasitesini temsil eder. Yani kuş tüyü ne kadar çok şişerse, o kadar çok yer kaplayacak ve havayı hapsederek o kadar çok yalıtım sağlayacaktır.

Montun Ön ve Arka Bölümü için Gıdık ve Sırt Tüyü Kullanmanın Avantajları*

Kuş tüyünün şişme kapasitesi ve dayanıklılığı, doğa yürüyüşleriniz için 3 önemli özellik sunar: - Hapsedilen hava sayesinde ısı yalıtımı
- Maksimum hafiflik: Kuş tüyü dolgu, sentetik dolgu ile aynı sıcaklığı sağlamasının yanı sıra ondan daha hafiftir. Böylece sırt çantanızda çok ağırlık yapmaz.
- Az yer kaplar.

* Hayvanların acı çekmemesi konusunda duyarlıyız. Tedarikçilerimiz kullanılan ördek tüylerinin tüketim amaçlı kesilen ördeklerden alındığını yazılı olarak tarafımıza beyan etmiştir

Kol, Yan Kısımlar ve Kapüşon Bölümü için Sentetik Kuş Tüyü Kullanmanın Avantajları

Sentetik kuş tüyü dolgu, kuş tüyü dolguya iyi bir alternatif sunar: - Islandığında bile ısı yalıtım özelliğini korur.
- Nefes alma özelliği sayesinde dinamik aktiviteler için de önerilir (oysa, kuş tüyü daha çok durağan veya hafif aktiviteler için uygundur).

Sırt ve gıdık tüyü dolgulu şişme mont için bakım önerileri

Tüm kış boyunca kullanacağınız bu montu yıkamanız gerekecektir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak önerilerimizi görebilirsiniz: How to wash and dry your down jacket ?
http://www.quechua.com/wash-your-down-jacket

Yağmur yağması durumunda

Bu ürün su tutmayan malzemeden üretilmiştir. Su montun içine sızmaz ve kumaşın üzerinden kayar. Size de yağmurdan kaçıp güvenli bir yere geçmeniz için yeterli süreyi tanır. Ancak, şişme mont su geçirmez değildir. Uzun süre yağışa maruz kalmanız halinde montun üzerine yağmurluk giymeniz önerilir.

Açık renklerle ilgili not

X-Light şişme montun kumaşı, şişme montun hafiflik ve az yer kaplama özelliklerine katkı sağlayacak şekilde incedir. Turuncu renkli ürünümüzde, şişme montun kuş tüyü dolgusunun az da olsa görünebileceğini unutmayın.

Ürünlerin çevresel etkilerini karşılaştırma puanı

Ürünün çevresel etkileri, kullanım ömrünün tamamı üzerinden ve farklı göstergeler yardımıyla hesaplanmıştır. En iyi çevresel performansa sahip ürünleri kolayca tanımanıza yardımcı olmak için aynı türde ürünler (tişört, pantolon, sırt çantası vb.) kendi içlerinde karşılaştırılarak genel bir puanlama sistemi (ABCDE) oluşturulmuştur.
Decathlon, bu çevresel etiketleme yaklaşımının gönüllü bir katılımcısıdır. Daha fazla bilgi için: http://sustainability.decathlon.com/

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Tüm montlarımız saatte 5 km/sa hızla yürüyüş yapıldığında oluşabilecek şartlar taklit edilerek termal bir manken üzerinde test edilmiştir. Bu test, 1 ile 5 aralığında derecelendirilen ısı yalıtım seviyesi arasından en doğru seçimi yapmanızı sağlar.
Ürün testi Termal oda testi Tasarım tercihlerimizi doğrulamamızı sağlar. Dağlık arazide karşılaşabileceğiniz sıcaklık, rüzgar ve nem koşullarını taklit ederiz. Böylece, ısı yalıtım özelliğini en çok ihtiyaç duyulan bölgelere uygularız. Tüy su geçirmezlik testi Aktiviteleriniz sırasında kuş tüylerinin dağılmadığını onaylamak için bir test cihazı kullanırız. Su geçirmez kumaş kullanarak suyun kuş tüyüne sızmasını engeller ve sizi sıcak tutmasını sağlarız.
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
Ek bilgiler
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM