100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
TRIBORD

Nemliyken bile UV ışınlarına karşı korur!

WATER UV KORUMALI TİŞÖRT

20°C üzeri sıcaklıktaki sularda kıyafetlerinin kalıbına girmeden güneşten korunmak isteyen sörfçüler için tasarlandı. UV koruması sağlayan bu tişört suyun içindeyken bile geniş kesimi sayesinde güneşin zararlı etkilerinden korur.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8356727
TEKNİK BİLGİLER
UV KORUMASI - PROFILTER

TRIBORD UV korumalı tişört; UVB ışınlarına karşı minimum %98 oranında ve UVA (UPF 50+) ışınlarına karşı ise %95 oranında koruma sağlar. EN-13758-2 standardına uygundur, bu standart güneşe karşı etkili bir koruma sağlamayı garanti eder. Su içinde veya su ve deniz sporları antrenmanlarında su dışında kullanıma uygundur.
İpliklerin arasına doğrudan yerleştirilen seramik partiküller sayesinde ürün, zaman içinde, yıkamadan sonra bile sağlamlığını kaybetmez.

Hızlı kuruma

Polyester kumaşı suyun dışına çıkıldığında doğal bir kuruma sağlar.
Ürünün bütününe uygulanmış su tutmazlık işlemi ile suyu emmez ve rüzgar durumunda oluşacak titremelerin önüne geçer. Aynı zamanda ürünün kurumasını da kolaylaştırır. Su tutmazlık işleminin etkileri, makinede yapılan 5 veya 6 yıkama sonrasında kaybolur, bu sebeple ürünü deterjan ile yıkamak yerine temiz su ile yıkamak tercih edilmelidir.

Güneşte uygun ürünlerin kullanımı

Bu ürün sizi güneşe karşı korusa da, yansıma (sudan, kumdan..), sıcaklık, günün saati gibi olgular göz önünde bulundurulmalıdır. Bu tişörtü giydiğinizde uygun tamamlayıcı ürünleri kullanmalısınız: güneş gözlüğü, şapka veya kasket, uygun güneş kreminin düzenli olarak uygulanması, düzenli sıvı tüketimi vb.

UPF 50 + ne anlama gelmektedir?

UPF (Ultra Violet Protection Factor), dünya genelinde kabul gören standartları içeren bir koruma endeksidir. Bu değer, tekstil ürünlerinin koruma düzeyini, daha doğru bir deyişle UV ışınlarını yansıtma yüzdesini tanımlar. Standartlara uymak için ışınların minimum % 95 'ini engellemelidir. UPF 50+ tekstilin % 95 oranında UVB ışınlarını, % 98 oranında UVA ışınlarının filtrelediğini belirtir.

Kum tutmaz bileşen

Kumaşın bileşenleri sayesinde kum yüzeye yapışmaz.

Geniş kesim

UV koruması sağlayan bu tişört giyip çıkarma kolaylığı sağlaması açısından geniş kesimli bir yapıya sahiptir. Eğer hareket ettiğiniz sırada tahrişi önlemek gibi bir özelliği bulunan ve rahatlık sağlayan bir ürün istiyorsanız, vücudunuza daha iyi oturan bir model seçebilirsiniz.

Kavrama sistemi

Tribord UV korumalı tişörtün ön kısmında bulunan klipsine deniz şortunuzun kordonunu takabilir, antrenmanınız sıradında daha iyi kavrama sağlayabilirsiniz.

Güneşten koruma rehberi

http://www.tribord.tm.fr/conseils/comment-se-proteger-du-soleil-le-guide-de-la-protection-solaire

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Güneşe karşı koruyan bileşenler laboratuvarda mühendislerimiz tarafından test edilmiştir. Standartlara uygunluk: EN 13758-2. Kullanılan bütün bileşenler üretime geçilmeden önce test edilmiştir. Ayrıca kendi ölçüm araçlarımız ve laboratuvar testleri ile ürünlerimizi test ediyoruz. Ürünlerimiz ıslak, kuru ve antrenmanda oluşacak gerçek kullanım şartlarına uygun olarak laboratuvar testlerine tabi tutulur (kullanımda oluşacak esneme göz önünde bulundurularak).
Ürün testi Hendaye'deki (Fransa) ekiplerimiz tarafından tasarlanmış ve test edilmiştir. Bu ürünün bileşenleri, maksimum kalite ve dayanıklılık sağlamak amacıyla laboratuvarda test edilmiştir.
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM