100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!
TRIBORD

Islakken bile UV ışınları karşı koruyan shorty!

UV KORUMALI SHORTY

Su ile ilgili aktiviteler yapan bebekleri güneşten korumak için tasarlandı. Islakken bile UV ışınlara karşı korur. 2 yaşa kadar çocuklar için çıt çıtlı yapıya sahiptir. UV koruması sağlayan bu kısa shorty, bebeklerinizi suyun içinde, suyun dışında hatta güneşten kaynaklanan yansımalarda dahi korur. Güvenle yüzmek için ideal. Hızlı kuruyan geri dönüştürülmüş kumaş.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

Referans numarası : 8356675
TEKNİK BİLGİLER
PROFILTER - UV koruması

UV korumalı bu TRIBORD ürününün kumaşı UVB ışınlarına karşı %98 ve UVA ışınlarına karşı %95 oranında koruma sağlar (UPF 50+). Vücudun üst kısmı için EN - 13758 - 1 no'lu standarda uygun olarak güneşe karşı etkili koruma sağlar. Su sporları yapanlar tarafından hem suda hem suyun dışında kullanılabilir. Ürünün liflerine doğrudan katılan seramik parçacıkları yıkamadan sonra bile özelliğini kaybetmeyen uzun süreli koruma sağlar.

Güneşe karşı alınması gereken önlemler

UV Korumalı bu shorty güneşe karşı korunmayı sağlasa bile, yansıma etkisi (suyun veya kumun üzerinden), sıcaklık, saatin kaç olduğu gibi durumlar da dikkate alınmalıdır. Bu ürünü giydiğinizde uygun tamamlayıcı ürünleri kullanmalısınız: Güneş gözlüğü, şapka veya kasket, uygun güneş kreminin düzenli olarak uygulanması, düzenli sıvı tüketimi vb.

Küçükleri koruyun!

Çocuklardaki savunma sistemi 3 yaşından itibaren çalışmaya başladığından bebek cildi güneşe karşı çok hassastır. Aynı oranda güneşe maruz kalmaları durumunda, güneşin etkileri çocuklarda yetişkinlere kıyasla 2 - 3 kat daha fazladır. Bu nedenli, onların etkin biçimde korunması önemlidir.

SPF 50+ ne anlama gelmektedir?

UPF; dünya genelinde standartları belirlenmiş güneş koruma faktörünü (Ultra Viyole Işınlarına Karşı Koruma) simgeler. Kumaşın koruma düzeyini; daha doğru bir deyişle UV ışınlarını geçirgenlik oranını belirtir. Standartlara uygun olması açısından kumaş; UV ışınlarının %95'ini engellemelidir. UPF 50+; kumaşın UVA ışınlarının %95'ini; UVB ışınlarının %98'ini engellediğini belirtir.

Kum tutmayan bileşen

Kumaşın bileşenleri sayesinde kum yüzeye yapışmaz.

Kafadan geçiş

Küçük yaştaki çocukların kafa ölçüsü yetişkinlerin kafa ölçüsüne kıyasla oransal olarak daha büyüktür.
Giyip çıkarma sorunlarının önüne geçmek için UV koruması sağlayan bu ürün arka kısımda çıt çıtlara sahiptir.

Hızlı kuruma

Polyester kumaşı sayesinde sudan çıktıktan sonra kolayca kurur.
Rüzgarlı havalarda, üşümesini engellemek için bebeğinizi ve giysisini havlu ile kurutmanız önerilir.

Güneşten korunma rehberi

http://www.tribord.tm.fr/conseils/comment-se-proteger-du-soleil-le-guide-de-la-protection-solaire

ÜSTLENDİKLERİMİZ
Güneşe karşı koruyan bileşenlerin tamamı mühendislerimiz tarafından laboratuvarda test edildi. Standartlara uygunluk: EN 13758 - 2. Üretime geçmeden önce, kullanılan materyalleri test ederiz. Bağımsız laboratuvarlarda gerçekleştirilen testlerin tamamlayıcısı olarak kendi ölçüm araçlarımızı da kullanırız. Islak ve kuruyken laboratuvarda test edilen ürünler ayrıca spor sırasında gerçek kullanım koşullarında da denenir (kullanım kaynaklı esneme).
Ürün testi Fransa, Hendaye'deki ekiplerimiz tarafından tasarlandı ve test edildi. Bu ürün için kullanılan bileşenler, en yüksek kalite ve kullanım ömrünü sağlamak için laboratuvarda test edildi.
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM