Aralık Ayı Boyunca Tüm Bisikletlerde Kargo Bedava! Kışın Bisiklet Keyfine Devam Et!

HET SPEL, DE REGELS VAN BASKETBAL

Snowboard eldiveni seçimi ▲ Sayfa başı

Doğru koşu bandı seçimi her şeyden önce ürünü ne yapmak için aldığınıza göre yapılmalıdır: Yürüyüş? Jogging? Koşu? Program kombinasyonları? Koşu bandının öncelikle sizin ihtiyaçlarınızı karşılaması gerekmektedir.

Saatte 1-8km; (yavaş-sportif) yürüyüş egzersizine tekabül etmektedir. Saatte 8km hızdan itibaren egzersizleriniz jogging'den koşuya doğru gider.

Yürüyüş bandı, koşu bandından daha kompakttır. 2 tür yürüyüş bandı vardır: motorsuz ve motorlu.

Koşu ve yürüyüş bantları çok geniş egzersiz ve program seçeneğine sahiptir. Egzersizlerinizi tam güvenli yapmanız için tasarlanmıştır.

 • Motorsuz yürüyüş bandı
  Motorsuz yürüyüş bantlarında, kişi banda basarak ve itme gücü uygulayarak bandın yürümesini sağlar. Bu nedenle, kolay çalışmasını sağlamak için bant hafif eğimli olarak tasarlanmıştır. Bu tür bantlar daha hafiftir ancak düz yürüyüş yapma imkanı yoktur. Bazı modellerde bant akışı sert olabileceğinden, kaslar fazla zorlanır ve tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir.
 • Motorlu yürüyüş bandı
  Motorlu yürüyüş bantlarında bant bir motor yardımıyla yürür. Bu nedenle, kullanıcının kendi seviyesine göre ayarladığı sabit bir hızı (saatte 1km'den itibaren) vardır. Düz zeminde yürüyüş yapma imkanı olduğundan kaslara gereksiz yük bindirilmez.
 • Koşu bandı
  Koşu bantları her zaman motorlu olur. Saatte 1 ila 16 km hızı belirlediği için motor gücü koşu bantlarında çok önemlidir. Fiyata göre bazı koşu bantlarında kalp atışı hesaplanır, hız göstergesi, eğim seçeneği veya harcanan kalori göstergesi olabilir.

Snowboard eldiveni kullanmanın faydaları ▲ Sayfa başı

Yürüyüş ve koşu bantlarının teknik özelliklerini ve faydalarını anlamak, kendinize en uygun ürünü seçmenize yardımcı olacaktır.

Hangi teknik özellikler, hangi avantajları sağlar? Size en uygun koşu bandını bulmanız için aşağıdaki özelliklere göz atın.

 

 • Koşu bandı yüzeyi
  Ne kadar hızlı yürüdükçe/koştukça adımlarınız o kadar büyür. Bu nedenle koşu bandı yüzeyinin yaptığınız egzersizlere uygun olması gerekir.
  - Saatte 1 ila 6km yürüyenler için 100cm x 40cm yüzey yeterli olacaktır. Bir yürüyüş bandı ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

  - Saatte 6 ila 8 km jogging yapanlar için 120cm x 40cm koşu bandı yeterli olacaktır.

  - Saatte 10km'den itibaren koşu yapanlar için 130cm x 45cm ve daha büyük boyutlarda koşu bandı uygundur.
 • Motor gücü
  Ne kadar hızlı koşarsanız, motor gücü o kadar önemli hale gelir. Motor gücü, ürünün üzerinde yazılan maksimum kullanıcı ağırlığıyla (100kg, 130kg …) ilgilidir. Yaptığınız egzersiz seviyesine uygun motor, kullandığınız ürünün ömrünü uzatır. Birinci önemli unsur, « devamlı » motor gücüdür (motorun ürüne sürekli olarak sağladığı güç). İkinci unsursa, « doruk » güçtür (örneğin hızlanma safhasında meydana gelen güç).
 • Darbe emicilik
  Darbe emicilik de koşu bantlarıyla ilgili önemli bir unsurdur: yürüyüş için, daha yumuşak darbe emiş özelliği kullanıcıya konfor ve ideal yaylanma hissini verirken koşu için daha sert emiş özelliği dinamizm ve enerji kaybını önleme bakımından idealdir.
 • Eğim
  Çoğu zaman göz ardı edilen bir özellik olmasına rağmen, eğimli bantlar kişiye çok güzel faydalar sağlayabilir. Bantlarda eğim olmasının amacı vücudun alt kaslarının (kalça ve bel) ve hatta bel kısmının daha fazla çalışmasıdır. Aynı zamanda, kişiye fazla efor sarf ettirdiği için kalori yakılmasına da neden olur. Örneğin %20'lik eğime sahip bantlarda 4 kat daha fazla kalori harcanır. 2 tür eğim vardır: manüel ayarlanan (eğimi ayarlamak için ürünün durdurulması gerekmektedir) ve otomatik ayarlanan (ürün kullanımdayken ayarlama yapılabilir.
 • Konsol
  Tüm konsollar size temel bilgileri verir: hız, kat edilen mesafe, süre, yakılan ortalama kalori. Modele göre kalp atış hızı da verilebilir. Kalp atışının tam ölçümü ancak kalp atış hızını ölçen kemerlerle yapılabilir. Ürün, program çeşitliliği, uyumluluk türleri (coaching, MP3...) ve ekran büyüklüğü gibi imkanlar sunabilir.
 • Maksimum kullanıcı ağırlığı
  Modele göre 100 ila 150 kg arasında değişiklik gösterebilir. Koşu ve yürüyüş bantlarının boyutları, kullanıcının tam güvenli şekilde spor yapmasını sağlamak için ürünün yapısına ve motoruna göre boyutlandırılmıştır.
Tüm modellere göz at