TECNIFIBRE
  • TENİS KORDAJ TÜM ÜRÜNLER - TECNIFIBRE TGV KORDAJ 1,35 MM TECNIFIBRE - TÜM ÜRÜNLER
  • TENİS KORDAJ TÜM ÜRÜNLER - TECNIFIBRE TGV KORDAJ 1,35 MM TECNIFIBRE - TÜM ÜRÜNLER
  • TENİS KORDAJ TÜM ÜRÜNLER - TECNIFIBRE TGV KORDAJ 1,35 MM TECNIFIBRE - TÜM ÜRÜNLER
Referans numarası : 8379954
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
TENİS KORDAJ

TECNIFIBRE TGV MULTIFILAMENT KORDAJ - 1.35 - DOĞAL TECNIFIBRE

TECNIFIBRE
Decathlon
10-20 saatte kordaj parçalayan, rahatlık ve gerilme direnci arayan uzman-ileri seviyedeki oyuncular için tasarlandı TECNIFIBRE TGV 1,35 multifilament tenis kordajı mükemmel rahatlık ve dayanıklılık sağlar.

Ürün Faydaları

Dayanıklılık Yüzeyine uygulanan aşınma karşıtı işlem kordajın kullanım ömrünü artırır.
Etki ve kontrol 1,35mm çaplı multifilament standart falsolu vuruşlar yapmanızı sağlar.
Güç Dinamik ve rahat bir performans için %400 esneklik sağlayan PU 400 Inside.

Üstlendiklerimiz

Garanti 2 Yıl

Teknik bilgiler

PU400 Inside poliüretan teknolojisi

Uygulanan PU400 Inside poliüretan teknolojisi maksimum rahatlığın yanı sıra dinamik bir performans sağlar.

Hangi gerginlik seviyesi kullanılmalıdır?

Orta seviyeli gerginlik (18 - 23 kg), daha fazla rahatlık, falsolu vuruşlar ve güç sağlar. Buna karşın, daha az top kontrolü ve hassasiyet sunar. Yüksek seviyeli gerginlik (23kg'den fazla), daha fazla hassasiyet ve top kontrolü sağlar. Buna karşın, tendon iltihabı oluşumuna dikkat edilmelidir. Ayrıca, daha az falsolu vuruşlar ve güç sunar.

Monofilament kordajlar

Monofilament kordajlar için Decathlon size 19 - 22 kg arasındaki kordaj gerginliğini önermektedir. Yaralanmaları önlemek amacıyla 15 yaş altı çocuklar için monofilament kordajların kullanılması kesinlikle önerilmemektedir. Bu kordajlar, gerginliklerini çok çabuk kaybettikleri için en az 10 saatlik oyundan sonra kordajları parçalanan kullanıcılar için tasarlanmıştır.

Multifilament kordajlar

Multifilament kordajlar için Decathlon size maksimum 25kg kordaj gerginliğini önermektedir. Bu kordajlar, tendon iltihabına karşı hassas olanlar, gençler ve daha az kordaj parçalayan kullanıcılar için önerilmektedir. Multifilament kordajlar gerginliklerini çok iyi korur.

Kordaj değişimi ne zaman yapılır?

Raketinizin performansı, %50 çerçeveye ve %50 kordaja bağlıdır! Bu nedenle, üst seviyede bir kordaj yapısı seçmeye özen gösterin Çabuk kordaj parçalayanların, her parçalanmada kordajı değiştirmeleri gerekir Nadiren veya hiç kordaj parçalamayanlar için Decathlon, haftada oynan tenis sayısına eşit sayıda kordaj değişikliği yapmalarını öneriyor Örnek: Haftada 1 kere tenis oynuyorum o halde kordajımı yılda 1 değiştiriyorum Haftada 3 kere tenis oynuyorum o halde kordajımı yılda 3 kere değiştiriyorum

Decathlon'un önerisi nedir?

Performansını etkileyeceği için yumuşak bir kordajı sertleştirmeye gerek yoktur. Gerginliği az bir kordaj, daha rahat bir oyun sunarak daha güçlü vuruşlar yapmanızı sağlayacaktır Oynanma nedeniyle kordaj parçalanmasa bile yıpranabilir. Esnekliğini ve temel özelliklerini kaybeder. Çap da oyun hassasiyetinde önemli bir rol oynar. Çap ne kadar ufak olursa, o kadar güçlü ve falsolu vuruşlar yaparsınız Çap ne kadar geniş olursa kordaj da o kadar dayanıklı ve etkili olur!

Daha Fazlası Daha Azı

Bileşenler / tavsiyeler

Yorumlarınız

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM