ARTENGO
  • TENİS KORDAJ TÜM ÜRÜNLER - TA 960 KORDAJ ARTENGO - TÜM ÜRÜNLER
Referans numarası : 8561528
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
TENİS KORDAJ

Tenis Kordajı - Siyah - 1,25mm - TA 960 CONTROL ARTENGO

ARTENGO
Decathlon
TA 960 tenis kordajı 10 saatten az sürede kordajını parçalayan kontrol edilebilirlik ve falsolu vuruşlar arayan ileri seviyedeki oyuncular için tasarlandı. Bu monofilament TA 960 Control kordaj kontrol edilebilirlik ve mükemmel dayanıklılık sunar.

Ürün Faydaları

Yön verme Bileşeninin yeni formülü sayesinde daha iyi kontrol edilebilirlik
Güç bileşeni sayesinde daha güçlü vuruşlar yapmanızı sağlar
Dayanıklılık Monofilament bileşeni ve çapı sayesinde oldukça dayanıklıdır.
Etki ve kontrol 1,25 mm çapı ve yüzeyi sayesinde iyi vuruşlar yapmanızı sağlar.

Üstlendiklerimiz

En iyi elçilerimiz, teknik ortaklarımız, koçlarımız ve sözleşmeli oyuncularımız tarafından onaylandı.
Ürün testi Bu ürün tüm elçilerimiz ve profesyonel oyuncularımız tarafından onaylanmış ve geliştirilmiştir. Ürünün sunduğu avantajlar konusunda laboratuvar testleri uygularız:
Kordajın parçalanmaya karşı Dayanıklılığını ölçen test laboratuvarda Canon Ball adlı, her kordajın kullanım ömrünü en iyi şekilde ölçen makine kullanılarak gerçekleştirilir.
Kordajın Güç testi "Charpy darbe test cihazı" kullanılarak laboratuvarlarımızda gerçekleştirilir ve ürünün enerji akışı ile topa hız sağlama kapasitesi ölçülür
Garanti 2 Yıl

Teknik bilgiler

Hangi gerginlik seviyesi kullanılmalıdır?

Orta seviyeli gerginlik (18 - 23 kg), daha fazla rahatlık, falsolu vuruşlar ve güç sağlar. Buna karşın, daha az top kontrolü ve hassasiyet sunar.
Yüksek seviyeli gerginlik (23 kg'den fazla), daha fazla hassasiyet ve top kontrolü sağlar. Buna karşın, tendon iltihabı oluşumuna dikkat edilmelidir. Ayrıca, daha az falsolu vuruşlar ve güç sunar.

Monofilament nedir?

Monofilament kordajlar için Decathlon size 19 - 22 kg arasındaki kordaj gerginliğini önermektedir. Yaralanmaları önlemek amacıyla 15 yaş altı çocuklar için monofilament kordajların kullanılması kesinlikle önerilmemektedir. Bu kordajlar, gerginliklerini çok çabuk kaybettikleri için en az 10 saatlik oyundan sonra kordajları parçalanan kullanıcılar için tasarlanmıştır.

Multifilament kordajlar

Multifilament kordajlar için Decathlon size maksimum 25 kg kordaj gerginliğini önermektedir! Bu kordajlar, tendon iltihabına karşı hassas olanlar, gençler ve daha az kordaj parçalayan kullanıcılar için önerilmektedir. Multifilament kordajlar gerginliklerini çok iyi korur.

Kordaj değişimi ne zaman yapılır?

Raketinizin performansı, %50 çerçeveye ve %50 kordaja bağlıdır! Bu nedenle, üst seviyede bir kordaj yapısı seçmeye özen gösterin
Çabuk kordaj parçalayanların, her parçalanmada kordajı değiştirmeleri gerekir
Nadiren veya hiç kordaj parçalamayanlar için Decathlon, haftada oynanan tenis sayısına eşit sayıda kordaj değişikliği yapmalarını öneriyor Örnek: Haftada 1 kere tenis oynuyorum, kordajımı yılda 1 değiştiriyorum. Haftada 3 kere tenis oynuyorum, kordajımı yılda 3 kere değiştiriyorum.

Decathlon'un önerisi nedir?

Performansını etkileyeceği için yumuşak bir kordajı sertleştirmeye gerek yoktur. Gerginliği az bir kordaj, daha rahat bir oyun sunarak daha güçlü vuruşlar yapmanızı sağlayacaktır. Oynanma nedeniyle kordaj parçalanmasa bile yıpranabilir. Esnekliğini ve temel özelliklerini kaybeder. Çap da oyun hassasiyetinde önemli bir rol oynar. Çap ne kadar ufak olursa, o kadar güçlü ve falsolu vuruşlar yaparsınız. Çap ne kadar geniş olursa kordaj da o kadar dayanıklı ve etkili olur!

Daha Fazlası Daha Azı

Bileşenler / tavsiyeler

BİLEŞENLER
Kordaj
100% Polibütilen Tereftalat
Saklama önerisi Ani ısı değişimlerinden uzak tutun. Raketinizi arabanın bagajında bırakmayın: ısı bir anda düşebilir veya yükselebilir!

Yorumlarınız

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM