ARTENGO
  • TENİS KORDAJ TÜM ÜRÜNLER - TA 930 SPIN KORDAJ ARTENGO - TÜM ÜRÜNLER
  • TENİS KORDAJ TÜM ÜRÜNLER - TA 930 SPIN KORDAJ ARTENGO - TÜM ÜRÜNLER
Referans numarası : 8373299
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
TENİS KORDAJ

Tenis Kordajı - Siyah - 1.25 mm - TA930 SPIN ARTENGO

ARTENGO
Decathlon
TA930 tenis kordajı 10 saatten az sürede kordajını parçalayan, dayanıklılık ve falsolu vuruşlar arayan ileri seviyedeki oyuncular için tasarlandı. İleri seviyedeki kullanıcılar için tasarlanan bu polyester kordaj beşgen kısmı sayesinde mükemmel falsolu vuruşlar yapmanızı sağlar.

Ürün Faydaları

Etki ve kontrol Beşgen kısmı sayesinde daha iyi falsolu vuruşlar yapabilirsiniz
Güç Esnek polyester bileşeni topa hız katar.
Yıpranmaya karşı dayanıklılık Sürtünmeye dayanıklı 1.25 mm çap, ileri seviye oyuncular için 10 saat kullanım
Yön verme Polyester bileşeni sayesinde hassas top kontrolü sağlar

Üstlendiklerimiz

En iyi elçilerimiz, teknik ortaklarımız, koçlarımız ve sözleşmeli oyuncularımız tarafından onaylandı.
Ürün testi Ürünün sunduğu avantajlar konusunda laboratuvar testleri uygularız:
Kordajın parçalanmaya karşı Dayanıklılığını ölçen test laboratuvarda Canon Ball adlı, her kordajın kullanım ömrünü en iyi şekilde ölçen makine kullanılarak gerçekleştirilir.
Kordajın Güç testi "Charpy darbe test cihazı" kullanılarak laboratuvarlarımızda gerçekleştirilir ve ürünün enerji akışı ile topa hız sağlama kapasitesi ölçülür.
Garanti 2 Yıl

Teknik bilgiler

Hangi gerginlik seviyesi kullanılmalıdır?

Orta seviyeli gerginlik (18 - 23 kg), daha fazla rahatlık, falsolu vuruşlar ve güç sağlar. Buna karşın, daha az top kontrolü ve hassasiyet sunar.
Yüksek seviyeli gerginlik (23 kg'den fazla), daha fazla hassasiyet ve top kontrolü sağlar. Buna karşın, tendon iltihabı oluşumuna dikkat edilmelidir. Ayrıca, daha az falsolu vuruşlar ve güç sunar.

Monofilament kordajlar

Monofilament kordajlar için Decathlon size 19 - 22 kg arasındaki kordaj gerginliğini önermektedir. Yaralanmaları önlemek amacıyla 15 yaş altı çocuklar için monofilament kordajların kullanılması kesinlikle önerilmemektedir. Bu kordajlar, gerginliklerini çok çabuk kaybettikleri için en az 10 saatlik oyundan sonra kordajları parçalanan kullanıcılar için tasarlanmıştır (oyuna başladıktan 3 sa sonra gerginlik %20 oranında azalır).

Multifilament kordajlar

Multifilament kordajlar için Decathlon size maksimum 25 kg kordaj gerginliğini önermektedir! Bu kordajlar, tendon iltihabına karşı hassas olanlar, gençler ve daha az kordaj parçalayan kullanıcılar için önerilmektedir. Multifilament kordajlar gerginliklerini çok iyi korur ve uzun süre dinamik kalırlar.

Kordaj değişimi ne zaman yapılır?

Raketinizin performansı, %50 çerçeveye ve %50 kordaja bağlıdır! Bu nedenle, üst seviyede bir kordaj yapısı seçmeye özen gösterin
Çabuk kordaj parçalayanların, her parçalanmada kordajı değiştirmeleri gerekir
Nadiren veya hiç kordaj parçalamayanlar için Decathlon, haftada oynanan tenis sayısına eşit sayıda kordaj değişikliği yapmalarını öneriyor Örnek: Haftada 1 kere tenis oynuyorum, kordajımı yılda 1 değiştiriyorum. Haftada 3 kere tenis oynuyorum, kordajımı yılda 3 kere değiştiriyorum.

Decathlon'un önerisi nedir?

Aşırı gerginlikten kaçınılmalıdır aksi takdirde performans kötü etkilenir. Gerginliği az bir kordaj, daha rahat bir oyun sunarak daha güçlü vuruşlar yapmanızı sağlayacaktır Oynanma nedeniyle kordaj parçalanmasa bile yıpranabilir. Esnekliğini ve temel özelliklerini kaybeder. Çap da oyun hassasiyetinde önemli bir rol oynar. Çap ne kadar ufak olursa, o kadar güçlü ve falsolu vuruşlar yaparsınız. Çap ne kadar geniş olursa kordaj da o kadar dayanıklı ve etkili olur

Daha Fazlası Daha Azı

Bileşenler / tavsiyeler

BİLEŞENLER
Kordaj
100% Polietilen Tereftalat
Saklama önerisi ani ısı değişimlerinden ve kordajın üzerinde nem birikmesinden kaçının.
Raketinizi arabanın bagajında bırakmayın: ısı bir anda düşebilir veya yükselebilir!
Uyarılar Monofilament kordaj 15 yaş altı kullanıcılara uygun değildir!

Yorumlarınız

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM