ARTENGO
  • TENİS KORDAJ TÜM ÜRÜNLER - TA 500 COMFORT KORDAJ  ARTENGO - TÜM ÜRÜNLER
  • TENİS KORDAJ TÜM ÜRÜNLER - TA 500 COMFORT KORDAJ  ARTENGO - TÜM ÜRÜNLER
  • TENİS KORDAJ TÜM ÜRÜNLER - TA 500 COMFORT KORDAJ  ARTENGO - TÜM ÜRÜNLER
Referans numarası : 8338966
Favori Ürünlerime Ekle
Favori ürünlerinize ekli ürün
TENİS KORDAJ

TA 500 COMFORT MULTIFILAMENT KORDAJ - 1.3 - BEJ ARTENGO ARTENGO

ARTENGO
1.5/5
1.5/5
Decathlon
TA500 tenis kordajı 10-20 saatte kordaj parçalayan, rahatlık ve güç arayan orta-ileri seviyedeki oyuncular için tasarlandı Ürün gamının en iyisi olan Ta 500 comfort multifilament tenis kordajı 1.3mm çaplıdır, Peek malzemesi ile maksimum güç ve rahatlık sunar (yüksek teknoloji)

Ürün Faydaları

Güç Poliüretan poliamit bileşimi ve Peek malzemesi ile ideal performansı sunar
Dayanıklılık 8 parçalı Peek ile oldukça dayanıklı ve kordajını parçalayanlar için ideal.
Yön verme 1,3 mm’lik çapı mükemmel top kontrolü sağlar.
Etki ve kontrol 1,3 mm’lik çapı ve bileşeni ile mükemmel falsolu vuruşlar yapmanızı sağlar

Üstlendiklerimiz

Diplomalı eğitmenlerimiz ve Fransa'nın kuzey bölgesinden en iyi genç oyuncularımız tarafından test edildi.
Ürün testi Ürünün sunduğu avantajlar konusunda laboratuvar testleri uygularız:
Kordajın parçalanmaya karşı Dayanıklılığını ölçen test laboratuvarda Canon Ball adlı, her kordajın kullanım ömrünü en iyi şekilde ölçen makine kullanılarak gerçekleştirilir.
Kordajın Güç testi "Charpy darbe test cihazı" kullanılarak laboratuvarlarımızda gerçekleştirilir ve ürünün enerji akışı ile topa hız sağlama kapasitesi ölçülür.
Garanti 2 Yıl

Teknik bilgiler

Hangi gerginlik seviyesi kullanılmalıdır?

Orta seviyeli gerginlik (18 - 23 kg), daha fazla rahatlık, falsolu vuruşlar ve güç sağlar. Buna karşın, daha az top kontrolü ve hassasiyet sunar. Yüksek seviyeli gerginlik (23 kg'den fazla), daha fazla hassasiyet ve top kontrolü sağlar. Buna karşın, tendon iltihabı oluşumuna dikkat edilmelidir. Ayrıca, daha az falsolu vuruşlar ve güç sunar.

Monofilament kordajlar

Monofilament kordajlar için Decathlon size 19 - 22 kg arasındaki kordaj gerginliğini önermektedir. Yaralanmaları önlemek amacıyla 15 yaş altı çocuklar için monofilament kordajların kullanılması kesinlikle önerilmemektedir. Bu kordajlar, gerginliklerini çok çabuk kaybettikleri için en az 10 saatlik oyundan sonra kordajları parçalanan kullanıcılar için tasarlanmıştır.

Multifilament kordajlar

Multifilament kordajlar için Decathlon size maksimum 25kg kordaj gerginliğini önermektedir. Bu kordajlar, tendon iltihabına karşı hassas olanlar ve genç oyuncular için önerilmektedir. Multifilament kordajlar gerginliklerini çok iyi korur.

Kordaj değişimi ne zaman yapılır?

Raketinizin performansı, %50 çerçeveye ve %50 kordaja bağlıdır! Bu nedenle, üst seviyede bir kordaj yapısı seçmeye özen gösterin Çabuk kordaj parçalayanların, her parçalanmada kordajı değiştirmeleri gerekir Nadiren veya hiç kordaj parçalamayanlar için Decathlon, haftada oynan tenis sayısına eşit sayıda kordaj değişikliği yapmalarını öneriyor Örnek: Haftada 1 kere tenis oynuyorum o halde kordajımı yılda 1 değiştiriyorum Haftada 3 kere tenis oynuyorum o halde kordajımı yılda 3 kere değiştiriyorum

Decathlon'un önerisi nedir?

Performansını etkileyeceği için yumuşak bir kordajı sertleştirmeye gerek yoktur. Gerginliği az bir kordaj, daha rahat bir oyun sunarak daha güçlü vuruşlar yapmanızı sağlayacaktır Oynanma nedeniyle kordaj parçalanmasa bile yıpranabilir. Esnekliğini ve temel özelliklerini kaybeder. Çap da oyun hassasiyetinde önemli bir rol oynar. Çap ne kadar ufak olursa, o kadar güçlü ve falsolu vuruşlar yaparsınız. Çap ne kadar geniş olursa kordaj da o kadar dayanıklı ve etkili olur!

Daha Fazlası Daha Azı

Bileşenler / tavsiyeler

BİLEŞENLER
Halat
23% Poliüretan, 9% Polieter Blok Amid, 67% Poliamit 6
Saklama önerisi ani ısı değişimlerinden ve kordajın üzerinde nem birikmesinden kaçının.
Raketinizi arabanın bagajında bırakmayın: ısı bir anda düşebilir veya yükselebilir!

Yorumlarınız

DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM